Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Z Lake Placid na Ukrainę |  Wiadomości, sport, praca

Z Lake Placid na Ukrainę | Wiadomości, sport, praca

JEZIORO PLACID – Gdy na Ukrainie szaleje wojna, kilku mieszkańców nadal planuje zbiórki pieniędzy, aby pomóc ukraińskim uchodźcom, żołnierzom i cywilom.

Jezioro Placid może być oddalone o ponad 4500 mil od Ukrainy, ale dla wielu mieszkańców wsi wybucha wojna. Rezydenci, tacy jak Dmitriy Field, dyrektor ds. marketingu USA, mieszkaniec Kijowa na Ukrainie i Julia Tishvich, pochodząca z Odessy na Ukrainie i dyrektor generalny The Haus, prowadzili zbiórki pieniędzy na wysyłanie dostaw dla ludzi na Ukrainie. Lokalne grupy organizują również zbiórki pieniędzy dla różnych organizacji na Ukrainie.

z Anglii do Warszawy

Field pracował z Victorią Cupro, byłą mieszkanką Lake Placid, która obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, przy wysyłaniu ciężarówek załadowanych żywnością i innymi towarami z Wielkiej Brytanii na Ukrainę.

Field powiedział, że Kopru zadzwonił do niego kilka tygodni temu, aby zapytać, czy wie o brytyjskiej firmie transportowej, która mogłaby dostarczać towary ludziom na Ukrainie. Znaleźli firmę spedycyjną, która przewozi dostawy z Wielkiej Brytanii na Ukrainę przez Polskę, ale powiedział, że Coubrough kończy się finansowanie kosztów wysyłki, które wynoszą 2000 USD za podróż w obie strony.

Field powiedział Cupro, że zbierze tyle, ile wystarczy na dwie ciężarówki. Powiedział swoim przyjaciołom z Lake Placid, w tym swoim przyjaciołom z USA Luge, i otrzymał przytłaczającą odpowiedź: mieszkańcy Lake Placid zebrali wystarczająco dużo pieniędzy, aby wysłać co najmniej 10 ciężarówek do Polski iz powrotem. Powiedział, że wysłali już pięć ciężarówek i przyjdą kolejne pieniądze.

Field powiedział, że ciężarówki zawierają wszystko, od żywności i środków medycznych po żywność dla niemowląt, pieluchy i ubrania. Osoby, które chcą przyczynić się do projektu transportu ciężarowego, mogą wysłać e-mail do Felda na adres [email protected].

READ  US Open 2023: daty, harmonogram, rozstawienia i sposób oglądania w telewizji

obiad dla uchodźców

Na czwartek 7 kwietnia zaplanowano dwa obiady dla ukraińskich uchodźców.

Szkoła św. Agnieszki organizuje w czwartek kolację dla ukraińskich uchodźców w godzinach 17:00-19:00. Wielebny John Jonkwig powiedział, że obiad będzie prosty, z zupą, sałatką i chlebem. Purple Sage planuje zrobić barszcz ukraiński. White planuje również przynieść zupę, a Jonkovig powiedział, że będzie dostępny lokalny zakwas. Powiedział, że kościół chce to mieć „trochę smaku” Jak wygląda sytuacja uchodźców opuszczających Ukrainę, którzy prawdopodobnie nie będą mogli otrzymać pełnego posiłku.

„To nie byłby wymyślny wieczór, że tak powiem” powiedział Junkovig.

Darowizny nie są wymagane, ale zachęcamy do składania ofert. Darowizny bezpośrednio wesprą sierociniec w Kijowie, który, jak powiedział, karmi dziennie około 800 uchodźców i pomaga uchodźcom w dotarciu do Polski. Jedna z parafian kościoła, Anna Hoyt, pracuje obecnie z uchodźcami w Polsce; Jej siostrzeniec pracuje w sierocińcu w Kijowie.

„Często zastanawiasz się, gdzie (idą) darowizny – ile czasu zajmuje, aby się tam dostać, przez ile warstw biurokracji musi przejść – ale to trafia prosto do nich” powiedział Junkovig.

Kościół Episkopalny św. Eustachego planuje również zorganizować kolację o 18:00 tego wieczoru, aby pomóc Międzynarodowemu Korpusowi Medycznemu w wysiłkach humanitarnych. Liczba miejsc jest ograniczona i sugerowana jest darowizna w wysokości 15 USD. Aby uzyskać więcej informacji, ludzie mogą skontaktować się z kościołem pod numerem 518-523-2564.

Kwiaciarnie dla Pokoju

Tyshevych zalecił, aby ludzie rozważyli wzięcie udziału w serii wirtualnych zajęć z projektowania kwiaciarni dla Ukrainy, zwanych Florists for Peace. Impreza, która odbędzie się w dniach 11-16 kwietnia, jest organizowana przez kwiaciarkę Chelsea Voss na rzecz organizacji non-profit Sunflowers of Peace, która wysyła środki medyczne do ludzi walczących w terenie na Ukrainie. Istnieje dziewięć kategorii po 37 USD każda; Ludzie mogą również uczęszczać na wszystkie zajęcia za 225 USD. Zarejestruj się na https://www.chelseafuss.com/florists-for-peace.

READ  Federer spadł z pierwszej dziesiątki, gdy Nouri wspiął się w rankingu

twórcze wysiłki

Niektórzy ludzie na Lake Placid, na przykład pracownik Działu Budownictwa i Planowania Brett Witt z Saranac Lake, wykorzystują swoje umiejętności techniczne, aby zebrać pieniądze dla ludzi i zwierząt na Ukrainie. Waite produkuje breloki z żywicy do sprzedaży w swoim sklepie Etsy, a dochód trafia do trzech organizacji ratujących zwierzęta, które obecnie działają w terenie na Ukrainie – War Paws, Animal Network i International Animal Welfare. Breloki mają różne kształty, głównie niebieskie i żółte, aby reprezentować ukraińską flagę. Osoby zainteresowane wspieraniem wysiłków Waite mogą odwiedzić jej sklep Etsy pod adresem www.tinyurl.com/BearsBestWishesUkraine i wybrać produkty pod „Na rzecz Ukrainy” patka.

W Centrum Sztuki Lake Placid odbywa się internetowa aukcja pisanki, czyli pisanek malowanych w tradycyjnym ukraińskim stylu. Lokalna artystka Su Young, we współpracy z Cedar Run Bakery, poprowadziła zajęcia, podczas których członkowie społeczności dekorowali jajka i przekazali 50 dolarów darowizny na rzecz ukraińskiej pomocy humanitarnej. Jaja te, wraz z innymi jajkami malowanymi przez lokalnych artystów, są objęte licytacją ośrodka. Cały dochód z licytacji zasili firma World Central Kitchen, która zapewnia posiłki dla ukraińskich rodzin. Ludzie mogą przeglądać katalog aukcji na https://tinyurl.com/4n749yt6. Aukcja kończy się 15 kwietnia.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej