Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zakażenia koronawirusem w Tokio osiągnęły najwyższy poziom od sześciu miesięcy, a sportowcy zdobyli własne medale olimpijskie

Zaledwie tydzień po mieście-gospodarzu olimpijskim Tokio zarejestrowało najwięcej nowych przypadków COVID-19 w ciągu prawie sześciu miesięcy.

Wzrost liczby pojawił się tego samego dnia, w którym przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach złożył kurtuazyjną wizytę w Tokio premierowi Japonii Yoshihide Sudze.

Pan Suga i pan Bach są oboje Przysięgała, że ​​Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą „bezpieczne” Chociaż igrzyska rozpoczęły się w Tokio i sąsiednich prefekturach w ramach stanu wyjątkowego narzuconego przez rząd.

Tokio zgłosiło 1149 nowych przypadków w środę, najwyższy poziom od 1184 przypadków zgłoszonych prawie sześć miesięcy temu 22 stycznia.

Nowe wydarzenia oznaczały również 25. dzień z rzędu, w którym przypadki były wyższe niż tydzień temu.

Suga poprosił pana Bacha o zapewnienie bezpieczeństwa igrzysk olimpijskich, zwłaszcza dla japońskiej opinii publicznej, ponieważ mniej niż 20 procent z nich zostało w pełni zaszczepionych.

„Aby zdobyć zrozumienie naszych ludzi, a także dla sukcesu Igrzysk Tokyo 2020, absolutnie konieczne jest, aby wszyscy uczestnicy podjęli odpowiednie środki i środki, w tym środki zaradcze przeciwko epidemii” – powiedział Suga Bachowi.

Prezydent MKOl Thomas Bach spotyka się z premierem Japonii Yoshihide Suga
Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach (z lewej) spotkał się z premierem Japonii Yoshihide Sugą przed Igrzyskami Olimpijskimi.(

AP: Kimimasa Mayama

)

„Chcielibyśmy potwierdzić nasze zobowiązanie ze strony społeczności olimpijskiej do robienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby nie narażać Japończyków na żadne ryzyko” – odpowiedział Bach.

Bach powiedział premierowi, że 85 procent sportowców i urzędników mieszkających w wiosce olimpijskiej w Zatoce Tokijskiej zostanie w pełni zaszczepionych.

Powiedział, że prawie 100 procent członków MKOl i personelu MKOl jest „zaszczepionych lub zaszczepionych”. MKOl twierdzi również, że 70-80 procent międzynarodowych przedstawicieli medycznych zostało zaszczepionych.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski i organizacja z Tokio w zeszłym tygodniu zabroniły kibicom wstępu do wszystkich miejsc w Tokio i trzech sąsiednich prefekturach. Niektóre odległe miejsca pozwolą niektórym widzom, a fani z zewnątrz zostali zbanowani na miesiąc.

Około 11 000 sportowców i dziesiątki tysięcy innych przybywa do Japonii na igrzyska olimpijskie. Igrzyska Paraolimpijskie przyniosą około 4400 dodatkowych sportowców.

Japonia przypisała COVID-19 około 15 000 zgonów, co jest niską liczbą według wielu standardów, ale nie tak dobrą, jak większość jej azjatyckich sąsiadów.

Sztafeta ze zniczem olimpijskim została również ściągnięta z ulic Tokio, ponieważ rząd tokijski obawia się, że przyciągnie tłumy i rozprzestrzeni wirusa.

Ceremonia otwarcia 23 lipca na nowym Stadionie Narodowym w Tokio o wartości 1,8 miliarda dolarów.

W piątek pan Bach ma udać się do Hiroszimy, a jego australijski zastępca, John Coates, do Nagasaki, aby wykorzystać te dwa miasta jako tło do promowania igrzysk.

Szef MKOl mówi, że Igrzyska Olimpijskie „zasługują na uznanie”

Bach przybył do Tokio w zeszłym tygodniu i pierwsze trzy dni spędził w izolacji w pięciogwiazdkowym hotelu, w którym Międzynarodowy Komitet Olimpijski pełnił swoją siedzibę w Tokio.

MKOl posuwa się naprzód z igrzyskami olimpijskimi, pomimo sprzeciwu dużej części japońskiej społeczności medycznej, po części dlatego, że prawie 75 procent swoich dochodów opiera na sprzedaży praw do transmisji.

Osoba ubrana w białą koszulkę z logo Igrzysk Olimpijskich w Tokio i trzymająca złotą znicz olimpijski
Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach powiedział, że Japończycy „muszą zdobyć zaufanie” dzięki środkom ostrożności zastosowanym podczas igrzysk.(

AFP: Thanassis Stavrakis

)

Bach został później uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski Olympic „Zawsze wiedziałeś, że są takie wątpliwości” wśród Japończyków Muszą jednak „zapracować na zaufanie” dzięki stosowanym środkom zapobiegawczym.

„Widziałem już w ciągu ostatnich dwóch tygodni, że sytuacja powoli, ale zdecydowanie się zmienia” – powiedział prezydent MKOl międzynarodowym mediom podczas telekonferencji.

Pan Bach ujawnił również, że „codziennie” miał wątpliwości co do organizacji Igrzysk w ciągu 15 miesięcy od ich przełożenia, ale wyrażając to, zakłóciłoby to przygotowania sportowców do kwalifikacji i rywalizacji.

„Wyzwanie polegało na tym, że nie można o tym rozmawiać” – powiedział.

„To mogło stać się samospełniającą się przepowiednią. Oni (sportowcy) nam zaufali”.

Tymczasem w hotelu, w którym przebywało kilkudziesięciu członków brazylijskiej drużyny olimpijskiej, pojawiła się gromada koronawirusa.

Urzędnik powiedział, że siedmiu pracowników hotelu w Hamamatsu City na południowy zachód od Tokio uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Ale 31-osobowa delegacja brazylijska Olympia, w skład której wchodzą sportowcy judo, jest w „bańce” w hotelu, oddzielona od innych gości i nie zostaje zarażona.

Rosyjska kobieca drużyna rugby była również w izolacji po tym, jak masażysta uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 – był także członkiem południowoafrykańskiej drużyny rugby po sprawie dotyczącej lotu powrotnego, poinformowała agencja informacyjna RIA z Moskwy.

Uczestnicy muszą umieścić własne medale

W innym działaniu mającym na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19, sportowcy będą umieszczać swoje medale na szyi.

„Medale nie będą przyznawane na szyi” – powiedział Bach międzynarodowym mediom podczas telekonferencji z Tokio.

Women_K4_Team
Sportowcy mogą nie być zdystansowani społecznie podczas zawodów, ale będą od każdego rozdającego medale.(

W zestawie: Shannon Reynolds

)

„Zostanie on wręczony sportowcowi na tacy, a następnie sam sportowiec odbierze medal”.

Pan Bach podkreślił, że “podczas ceremonii nie będzie uścisków dłoni i uścisków”.

Medale olimpijskie są zazwyczaj wręczane przez członka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego lub wyższego urzędnika organu zarządzającego sportem.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski powiedział wcześniej, że medaliści i przedstawiciele ceremonii muszą nosić maski.

AFP/Reuters

Pobierz formularz…

READ  Gadjzik dodaje Piotr Galus z Polski