Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zdjęcie „wyjątkowego” niebieskiego węża budzi śmiertelne ostrzeżenie

Zdjęcie „wyjątkowego” niebieskiego węża budzi śmiertelne ostrzeżenie

Australijski łapacz węży wydał straszne ostrzeżenie, aby nie dać się zwieść kolorowi węża po tym, jak schwytał oszałamiającego niebieskiego gada na odludziu.

Matthew Hampton łapie węże od ponad 20 lat, ale powiedział Yahoo News Australia, że ​​po raz pierwszy widzi węża tego koloru z brązowym pasem.

Na zdjęciu wykonanym w zeszłym roku na Pustyni Strzeleckiej, na Dalekiej Północy w Australii Południowej, można zobaczyć oszałamiającego węża zwiniętego w piasku.

Niebiesko-brązowy wąż pokazano w rowie z rurociągiem (po lewej) i w zbliżeniu na węża (po prawej).

Łowca węży Matthew Hampton został wezwany do uratowania brązowego węża z pasem pyska z okopu na Pustyni Strzeleckiej, na Dalekiej Północy w Australii Południowej. Źródło: Matthew Hampton

„Chociaż kolor brązowego węża z pasem pyska jest bardzo zmienny – i prawdopodobnie udało mi się wyróżnić tuzin różnych odmian kolorystycznych – zwykle jest to blady, kremowo brązowy” – powiedział Hampton, którego zadaniem było przeniesienie wszelkich węży . Stwierdzono, że grozi mu niebezpieczeństwo na placu budowy rurociągu.

„Ten stalowoniebieski to jedyny kolor, jaki widziałem w ten sposób, więc pokazuje, że może być dość zmienny, choć rzadki, i że natura czasami rzuca dziwactwami.

W ten sposób niczego niepodejrzewający ludzie mogą popełniać błędy.

„Kiedy odbierzesz przewodnika terenowego, często po prostu powie, że brązowy wąż z pasem pyska może być brązowy, jasnobrązowy, ciemnobrązowy lub ciemnoczarny” – wyjaśnił Hampton, który prowadzi konto w mediach społecznościowych Snake Identification Australia.

„To dość niejednoznaczne, ale w tym przypadku to zdjęcie samo w sobie stanowi dowód na to, że kolor nie jest wiarygodnym sposobem identyfikacji.

Ponieważ brązowy wąż z pasem pyska jest w rzeczywistości bardzo niebezpieczny.

„Jest wysoce toksyczny i bez leczenia po silnym ukąszeniu może spowodować śmierć w ciągu kilku godzin” – powiedział Hampton.

„Ale jeśli zastosujesz właściwą pierwszą pomoc w przypadku ukąszenia węża i podejmiesz leczenie tak szybko, jak to możliwe, masz bardzo duże szanse”.

READ  Rozprzestrzenianie się infekcji COVID w Chinach stawia pod znakiem zapytania koniec globalnej sytuacji kryzysowej | Korona wirus

Dodał, że z tego powodu ważne jest, aby pozostawić sprawy profesjonalistom, a nie próbować łapać lub zabijać węża.

„Właściwie nikt nie powinien dotykać węży, z wyjątkiem ekspertów” – powiedział Hampton. „Po prostu bądź bezpieczny i omijaj węża szerokim łukiem, bo nigdy nie wiadomo”.

Pustynia Strzelecka w Australii Południowej.Pustynia Strzelecka w Australii Południowej.

Na szczęście Pustynię Strzelecką nie odwiedza zbyt wielu gości, którzy mogliby zetknąć się ze śmiercionośnymi gadami. Źródło: Getty Images

Na szczęście miejsce, w którym znaleziono niesamowitego niebieskiego węża, nie cieszy się dużym zainteresowaniem.

„W tym rejonie Pustyni Strzeleckiej nie ma zbyt wielu ludzi, są to po prostu odległe załogi” – wyjaśnił łapacz węży.

„Nie domyśliłbym się”

Matthew podzielił się swoim znaleziskiem na Facebooku i Instagramie, mówiąc, że było to jedno z najbardziej „wyjątkowych” odkryć w jego karierze i że „prawdopodobnie widział ponad setkę” węży brunatnych z pasem pyska.

„Jakie cudne i pięknie kolorowe” – napisała jedna z osób na Facebooku. „co za piękność!” Inny powiedział. „Jestem pod wrażeniem niego i jego niesamowitego płaszcza” – skomentowała inna osoba.

Inni byli zszokowani faktem, że zostali zidentyfikowani. „Nigdy nie myślałam, że to będzie jakikolwiek brązowy wąż” – powiedziała jedna z osób, podziwiając „niesamowity kolor gada”.

Czy masz wskazówkę dotyczącą historii? e-mail: [email protected].

Możesz nas także śledzić Facebook, Instagrama, TIK Tok, Świergot I youtube.