Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Żegnaj, chłodne chwile: w tym roku telewizja kręciła się wokół memów — a ja ich nienawidzę |  telewizor i radio

Żegnaj, chłodne chwile: w tym roku telewizja kręciła się wokół memów — a ja ich nienawidzę | telewizor i radio

wObejrzyj drugi sezon kury biały lotos-Możesz przewidywać memy przed zakończeniem każdego odcinka. Wybierz, co chcesz: Aubrey Plaza lekkomyślnie reklamuje „Nie oglądam Teda Lasso”; Włoskie znaki mówiące „Bawmy się!” i „Zostanę zarżnięty!” ; coraz bardziej niedorzeczne zespoły zagubionej duchowo i fenomenalnej asystentki Portii; A przede wszystkim praktycznie wszystko, co powie jej szefowa, niesamowicie niepewna siebie multimilionerka Tanya, grana przez ikonę gejów (symbol niedocenianej aktorki charakterystycznej) Jennifer Coolidge.

Szalenie absurdalna fabuła Tanyi była szczególnie dojrzała dla memów — została porwana przez złowrogi gejowski tłum, który zwrócił na nią uwagę. „Gejowie naprawdę są najlepsi” — mówi Portii w połowie sezonu, meta mrugając do większości prawdziwych fanów Coolidge. Pod koniec oświadczyła: „Te pedały próbują mnie zabić!” Potencjał memów obu jest silny, ale razem? Przynajmniej na moich gejowskich kanałach społecznościowych był nie do powstrzymania. Ale podobnie jak w przypadku wielu momentów w największych programach telewizyjnych roku, czułem, że ta reakcja była celowo motywowana kalkulacjami umysłów.

Jakie jest francuskie słowo na określenie obrazu, o którym wiesz, że stanie się memem, który zobaczysz na platformach społecznościowych w ciągu najbliższych 3-5 lat? https://t.co/jNAoN95kqA

-Paul McCallion (@OrangePaulp) 12 grudnia 2022 r

Były też dzieciaki ze Stranger Things walczące ze złem za pomocą mocy i mocy Kate Bush; Setki tysięcy środowych fanów odtwarza ruchy taneczne Giny Ortegi na TikToku; Cassie upada z powodu swojej modelki Oklahoma! Cosplay w ekstazie. Z jednej strony te sceny przyprawiają nas o mdłości z prostego powodu: są jednymi z najzabawniejszych i najbardziej poruszających momentów w ich programie.

Ale kiedyś, nie tak dawno temu, przypadkowość mema była częścią jego uroku. W końcu, czy Emilia Clarke lub Matthew McConaughey myśleli o spuściźnie chwili, kiedy uciekali? Patrzyłem tak lub wziąć Wytrzeszcz na papierosie? Teraz trudno pozbyć się wrażenia, że ​​niezapomniane chwile są poddawane inżynierii wstecznej, aby generować nie tylko szum, ale i treść. Jako osoba, która jest online, czuję się urażony i kocham to.

Te chwile przypominają mi, że mimo wszelkich starań nie jestem w sztuce. Jestem tylko małą świnią, która wkłada twarz do puli treści, a potem wyrzuca więcej treści, aby inni mogli je zdobyć. Oczywiście podzieliłem się każdą różnicą w pliku „Suko, lepiej żartuj!” mem, teoretyzował na temat kontekstowo oderwanego od kontekstu montażu Euphorii i cieszył się każdym klipem, który zastępuje Running Up That Hill kawałkiem Aphex Twin. To nawet ja, moja dziewczyna!

Poza tym, czy memy naprawdę poniżają telewizję, najbardziej bezwstydnie przyciągającą uwagę formę sztuki? Model subskrypcji uczynił uwagę — a nie przerwy na reklamy — najwyższym priorytetem; W tej chwili zasięg jest prawdopodobnie ważniejszy niż oglądalność. Nic dziwnego, że programy dostosowują się do najnowszych form waluty: wszyscy mają ten sam zrzut ekranu lub tę samą linię dialogową. Kiedy zdarza się ten nieoczekiwany moment, może się to wydawać psychopatą — i do pewnego stopnia może tak być. Pracowałem jako freelancer przy kampaniach w mediach społecznościowych dla serwisów streamingowych, co oznacza, że ​​częścią mojej pracy było katalogowanie scen, reakcji lub pojedynczych kwestii, które mogłyby stać się wirusowe.

Na szczęście nadal istnieje nieodłączna losowość tego, dlaczego i jak Internet odnosi się do rzeczy. Podczas gdy Running Up That Hill stało się jednym z największych hitów 2022 roku, ścieżka dźwiękowa do środowego tańca, Goo Goo Muck, The Cramps, jest nieobecna w mediach społecznościowych, ponieważ TikTokers wspólnie zdecydowali, że ruchy najlepiej działają z szybką wersją Lady Gagi. Pieśń Maryi. Ten arbitralny wybór doprowadził do tego, że piosenka stała się szóstym numerem jeden Born This Way (choć na razie tylko we Francji) 11 lat po jej wydaniu. Przewijanie mediów społecznościowych dowolnej marki pokazuje, że nikt nie może wymusić mema — ale scenarzyści telewizyjni, którzy myślą, że mogą umieścić wszystkie składniki na swoim miejscu.

To nie zawsze działa. HBO Ponowne uruchomienie Maxa Gossip Girl praktycznie prosi się o mem, a jego postacie mówią prawie wyłącznie w bezsensownych odniesieniach. W ramach giganta własności intelektualnej dla Disney+, niegdyś pewne Ms. Marvel, Moon Knight i She-Hulk nie zostały jeszcze odnowione, pomimo pisanek, scen i pokręconych scen. Spin-off Gwiezdnych Wojen, który był prawdopodobnie najmniej niedocenianym programem roku, Andor był wielkim hitem zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. Jakość jest chyba nadal najważniejsza.

Dlatego jestem szczególnie zdenerwowany tymi momentami rozsianymi po The White Lotus: środowy logiczny taniec głupca, ale seria antologii HBO Mike’a White’a zamieniła subtelność pierwszego sezonu na korzyść machismo. Treść stała się na pierwszym miejscu, a telewizja na drugim miejscu. Opowieść o tym, jak homoseksualiści potrafią zawrzeć swoją mizoginię w komplementach i udramatyzować cierpienie kobiet? ciekawy! Powiedziawszy, że geje nazywają Tanyę „Madame Butterfly” lub że jej kolega „naprawdę geje są najlepsi”? Nie jest to do końca dokładne, ale tak jest Niezwykle Udostępniane.

Kto może winić pisarzy za to, że stają się wirusowi? Ale ponieważ usługi nadawcze na całym świecie regularnie odwołują programy z oddaną, ale stagnacyjną publicznością, telewizja scenariuszowa musi udowodnić swoją rentowność. A White, który był uczestnikiem zarówno The Amazing Race, jak i Survivor, zna zasady lepiej niż ktokolwiek inny: blefuj, wygrywaj grę i trzymaj się.

READ  Organista wykonujący muzykę polską w Corvallis | Życie w środkowej dolinie