Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zew Cthulhu powraca do domu z nową książką źródłową Arkham

Zew Cthulhu powraca do domu z nową książką źródłową Arkham

Historia Mitów Cthulhu obejmuje eony nieskończonego czasu i przestrzeni. Przygody Zew Cthulhu Rzucanie graczy na całym świecie i w całej historii następuje w pogoni za niewypowiedzianymi stworzeniami. Sercem gry pozostaje fikcyjne miasto w Massachusetts, w którym mieszka wielu z najbardziej zagorzałych przeciwników Mitów.

Dzisiaj ukazał się Chaosium Zew Cthulhu: Arkham Do siódmej edycji gry RPG. Ten kolorowy przewodnik w twardej oprawie opisuje ludzi i miejsca zamieszkujące miasto położone w centrum tak zwanego Kraju Lovecrafta. Chaosium udostępniło wersję poglądową tego artykułu.

Arkham odsłonięty

Długoletni fani Zew Cthulhu Gra RPG wie, że miasto zostało po raz pierwszy szczegółowo opisane w latach 90. XX wieku Ujawniono Arkham: Adventures and Tło, którego akcja rozgrywa się w domu Uniwersytetu Miskatonic. Autorzy Keith Herber, Mark Morrison i Richard Watts czerpią informacje z opowieści HP Lovecrafta, a także prac innych autorów Mitów Cthulhu. Książka była wielokrotnie wznawiana, z niewielkimi zmianami i uzupełnieniami w każdym wydaniu.

Zew Cthulhu: Arkham Praca ta opiera się na mapach i innych szczegółach dotyczących populacji miasta. Najważniejsi obywatele otrzymują pełnokolorowe obrazy. Zawiera także szczegółowe informacje na temat życia w małym miasteczku w latach dwudziestych XX wieku, takie jak koszt przejazdu taksówką do miejsca, w którym można było kupić broń na wypadek irytujących nalotów sekciarskich.

Nie wszyscy w mieście są sojusznikami sprawy. Policja ma tendencję do odwracania wzroku, gdy dzieją się dziwne rzeczy. Wśród mieszkańców kryje się także cały kult, który pragnie zdobyć władzę poprzez swoje rytuały i sojusze ze stworzeniami z Mitów.

Sekrety i dziwności

Mam oryginalną książkę i bardzo podobała mi się ta aktualizacja. Jest więcej szczegółów i więcej wpisów, ale poprawiono także prezentację. Na przykład niektórzy ludzie skrywają tajemnice, które są stosunkowo przyziemne, ale wywołałyby skandal w takim małym miasteczku, jak to, inni mają dziwne wpisy opisujące szczegółowo nadprzyrodzone wydarzenia, a jeszcze inni mają jedno i drugie.

Oś czasu została również przesunięta do roku 1922, dając śledczym możliwość zobaczenia najbardziej kultowych momentów w opowieściach Lovecrafta. Daje im to także więcej czasu w połowie lat dwudziestych, zanim takie wydarzenia jak Czarny Poniedziałek zakończą szalone lata dwudzieste. To sprawia, że ​​dołączenie gazety Arkham Advertiser, pełnej wskazówek i lokalnych barw, jest świetnym rekwizytem do rozdania na początku kampanii, w której gracze wybierają, co chcą odkryć w pierwszej kolejności.

Chociaż brakowało mi fizycznej kopii tego artykułu (być może będę musiał ją kupić w lokalnym sklepie z grami), elektroniczna wersja Zew Cthulhu: Arkham Oferuje unikalną funkcję. Strony zawierają obszerne odniesienia, a nazwę można pogrubić w tekście, aby przenieść czytelnika do głównego wpisu. Być może czytałeś o firmie Lucky Clover Cartage Company, widziałeś jednego z przestępców używającego jej jako przykrywki, a jej nazwisko prowadzi cię do ich profilu w innym miejscu książki.

Wzajemne odniesienia naprawdę pomagają ujednolicić miasto jako całość. Książka jest uporządkowana według dzielnic, a linki pomagają ułożyć historie, które prowadzą graczy przez Arkham, na przedmieścia i z powrotem. Strażnicy z łatwością mogą przekartkować książkę, wybrać postać lub lokalizację i zacząć myśleć o tym, jak to zrobić w następnej zagadce.

Grobowce Arkham

Aby wesprzeć wydanie książki, utworzono Chaosium Grobowce Arkham. Spektakl, w którym występują Patrick Logan, Josephine McAdam, Lucia Versbury, Noura Ibrahim, Andrew Lehman i Mark Meer w roli tajemniczego strażnika Lore, jest kontynuacją Biblioteki w Arkham. Grobowce Arkham Premiery w każdy poniedziałek.

the Arkham odsłonięty Nazwa żyje. Uważa się, że ta książka jest pierwszą z rzędu, w której użyto nazwy „rewitalizujące, niesamowite podręczniki opisujące szczegółowo interesujące miejsca w tej części klasycznej scenerii Nowej Anglii z lat dwudziestych XX wieku”. Poszukaj książek o Kingsport i Innsmouth, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat.

READ  Zaczekaj – aplikacja, która pozwala na uruchomienie systemu Windows 3.1 na iPadzie, została usunięta