Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zeznania podatkowe Trumpa zostaną ujawnione po głosowaniu w komisji Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych

Waszyngton: Komisja Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przegłosowała publiczne ujawnienie informacji podatkowych Donalda Trumpa, kończąc trzyletnią sagę prawną zainicjowaną przez Demokratów w celu uzyskania i ujawnienia dokumentów finansowych byłego prezydenta, które były w posiadaniu dokumentu.

Głosowanie 24-16 przez Komisję Sposobów i Środków – nad sprzeciwem republikanów w panelu – ma miejsce w ostatnich dniach demokratycznej większości w Izbie Reprezentantów i dzień po skierowaniu Trumpa do postępowania karnego przez inną komisję Izby.

Podwójne uderzenie dodaje się do tego, co było złymi sześcioma tygodniami politycznymi dla Trumpa, obwinianymi za rozczarowujące wyniki wyborów w połowie kadencji Partii Republikańskiej i kontrowersje zakłócone przez to, co krytycy nazwali rozpoczęciem nijakiej kampanii 2024.

Komisja Izby Reprezentantów głosowała za ujawnieniem dokumentacji podatkowej Donalda Trumpa, która została przekazana nowojorskim prokuratorom.kredyt:Obrazy Getty’ego

Komisja, która ma ośmioosobową większość Demokratów, zatwierdziła partyzanckie głosowanie w celu ujawnienia informacji z deklaracji podatkowych osobistych i biznesowych Trumpa za lata 2015-2020. Demokraci po raz pierwszy zażądali dokumentów w 2019 r., aby pomóc w zbadaniu corocznego audytu. wodzów. Po długiej batalii sądowej komisja uzyskała depozyty finansowe pod koniec zeszłego miesiąca.

Nie jest jasne, kiedy pełny zestaw dokumentów będzie dostępny, ale przedstawiciel Teksasu Kevin Brady, czołowy republikanin w komisji, powiedział, że zostaną one częściowo zredagowane. Wzbudziło to obawy dotyczące prywatności, ponieważ dokumenty mogą zawierać informacje, takie jak numery ubezpieczenia społecznego.

Przewodniczący komisji Richard Neal, demokrata, powiedział, że materiały pomocnicze zostaną udostępnione wraz z raportem.

Raport komisji mógłby zapewnić bardziej kompleksowe spojrzenie na finanse osobiste i biznesowe Trumpa, być może ujawniając, ile zapłacił podatków, jakie dochody uzyskał z operacji offshore i czy jego dochody były tak duże, jak sugerował słynny miliarder.

Demokratyczny kongresmen z Teksasu Lloyd Doggett powiedział CNN, że komisja głosowała za opublikowaniem podsumowania zeznań podatkowych Trumpa w latach 2015-2021, kiedy kandydował na prezydenta i służył w Białym Domu.

READ  Odkryj w głębi: włochaty krab Hofa | środowisko

Brady powiedział, że niektóre z tych zeznań są nadal sprawdzane przez US Internal Revenue Service, więc nie jest jasne, ile podatku jest winien Trump.