Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Związek twierdzi, że rodzinna firma Anas Sarwar płaci więcej, niż wynosi realna płaca wystarczająca na utrzymanie

Związek twierdzi, że rodzinna firma Anas Sarwar płaci więcej, niż wynosi realna płaca wystarczająca na utrzymanie

Skomentuj zdjęcie, Przeciwnicy polityczni oskarżyli Anasa Sarwara o hipokryzję w sprawie planów Partii Pracy dotyczących płac wystarczających na utrzymanie

Związek zawodowy reprezentujący pracowników firmy prowadzonej przez krewnych przywódcy szkockiej Partii Pracy Anasa Sarwara stwierdził, że otrzymują oni wyższą pensję niż realna płaca wystarczająca na życie.

Sarwar, którego partia obiecała nowy układ dla pracowników, był wcześniej oskarżony o hipokryzję przez przeciwników politycznych po tym, jak powiedział BBC, że wszyscy pracownicy United Wholesale otrzymują obecnie pensje.

Jednak w oświadczeniu wydanym późnym wieczorem w niedzielę związek zawodowy Usdaw stwierdził, że niedawne negocjacje w sprawie wynagrodzeń oznaczają, że wszyscy pracownicy otrzymują teraz dochody powyżej płacy wystarczającej na utrzymanie.

Anas Sarwar nie jest bezpośrednio zaangażowany i zbył swoje udziały w spółce United Wholesale, którą pierwotnie założył jego ojciec.

Do awantury politycznej doszło po wywiadzie dla programu BBC Sunday Show, w którym Sarwar nakreślił plany Partii Pracy dotyczące nowych stawek płacy minimalnej powiązanej z kosztami utrzymania.

Rzeczywista stawka godzinowej płacy wystarczającej na utrzymanie, promowana przez Living Wage, wynosi obecnie 12 funtów w całym kraju i 13,15 funtów w Londynie.

To o 56 pensów więcej niż obecna krajowa płaca minimalna – którą Partia Pracy wprowadziła w swoim manifeście wyborczym w 1997 roku.

Zapytany, czy jego rodzinna firma hurtowa płaci obecnie rzeczywistą płacę wystarczającą na utrzymanie, odpowiedział: „Nie sądzę, że każdy pracownik otrzymuje rzeczywistą płacę wystarczającą na utrzymanie.

„Ale wiem, że po negocjacjach ze związkiem zawodowym Usdaw nastąpiły znaczne podwyżki płac.

„Każda firma, łącznie z tą, będzie musiała zobowiązać się do nowego porozumienia dla pracowników, które zapewni realną płacę wystarczającą na życie w całym kraju”.

Wyjaśnienie wideo, W programie BBC „The Sunday Show” Anas Sarwar stanął w obliczu ostrej dyskusji na temat planów płacowych swojej partii zapewniających utrzymanie na minimalnym poziomie

Na jego uwagi szybko zareagowali przeciwnicy polityczni.

Lider SNP Westminster Stephen Flynn stwierdził, że jest to „zdumiewające odkrycie” i oskarżył go o hipokryzję.

Craig Hoey, wiceprzewodniczący szkockich konserwatystów, stwierdził, że jest to „upokarzające” dla Sarwara i naraża go na zarzuty o hipokryzję.

Jednak późnym wieczorem w niedzielę rzecznik Usdaw wydał wyjaśnienia, mówiąc: „Usdaw ma umowę o uznaniu związku zawodowego z United Wholesale Scotland i negocjujemy z firmą płace.

„Podczas naszych ostatnich negocjacji zgodziliśmy się na umowę płacową, która zapewnia wszystkim pracownikom dochody przekraczające realną płacę wystarczającą na życie”.

Rzecznik dodał: „Chcielibyśmy wezwać partie polityczne, aby zaprowadziły porządek w swoim domu”.

Źródła pracy podały, że w związku z toczącymi się negocjacjami pomiędzy Usdaw a United Wholesale pan Sarwar nie był świadomy warunków jakiejkolwiek umowy.

READ  Mężczyzna ginie w dziwnym wypadku przed ślubem