Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zwycięzcy, Najlepsze i najpiękniejsze kobiety AFL, Ogólnoaustralijska drużyna, Gol roku, Znak roku, Najnowsze aktualizacje, Wiadomości

Zwycięzcy, Najlepsze i najpiękniejsze kobiety AFL, Ogólnoaustralijska drużyna, Gol roku, Znak roku, Najnowsze aktualizacje, Wiadomości

Monique Conti z Richmond zdobyła najlepszą i najuczciwszą nagrodę AFLW, zdobywając zdumiewające 20 głosów na 24 możliwych w pierwszych ośmiu rundach.

Dwucyfrowa gwiazda wyróżniała się wśród Tygrysów i nie mogła zostać złapana na dwie rundy przed końcem.

Dziwaczna Jasmine Garner z North Melbourne nie osiągnęła najlepszego wyniku w parterze aż do dziewiątej rundy, mimo że w tym sezonie pięciokrotnie w ciągu 10 rund została uznana przez trenerów za najlepszą w parterze.

Oglądaj Wielki Finał AFLW od 14:30 w niedzielę 3 grudnia na żywo i bez reklam podczas meczu w Kayo Sports. Dołącz teraz i od razu rozpocznij transmisję>

Conte zwyciężył, otrzymując 23 głosy od Amy McDonald z Geelong, Claudii Witfort z Gold Coast, Chloe Molloy z Sydney i Ash Riddell z North Melbourne (wszyscy otrzymali 16 głosów).

Poprzednimi zwycięzcami są Emily Bates z Brisbane (obecnie w Hawthorn) i Allie Anderson (obie 2022), Kiara Powers i Brianna Davey (2021), Maddy Prespakis (2020), Emma Kearney (2018) i Erin Phillips (2017 i 2019).

North wchodzi do pierwszego wielkiego finału AFLW | 02:14

Kapitan drużyny North Melbourne, Emma Kearney, po raz ósmy wystąpił w reprezentacji Australii w ciągu ośmiu sezonów, kończąc niezwykły sezon, który zakończył się w niedzielę awansem Rossa do wielkiego finału.

Dobra passa Kearney w selekcji zrównała ją z Garym Ablettem Jr. (2007–2014) jako jedyną zawodniczkę płci męskiej i żeńskiej wybieraną przez osiem sezonów z rzędu.

Jednak drużyna Bulldogs, która została Kangurem, nie została kapitanem, a Kate Hoare została wybrana przez selekcjonerów po tym, jak w swoim pierwszym sezonie jako kapitan Melbourne zajmowała pierwsze miejsce w rankingach bramkarzy ligi.

Zespół wyglądał zupełnie inaczej niż w poprzedniej edycji, gdyż tylko siedmiu zawodników wspierało wybranych w sezonie 7: Kearney, Howery, Chelsea Bedell, Monique Conti, Jasmine Garner, Ebony Marinov i Eilish Sheerin.

READ  Crestview Moore wystąpi przeciwko United | Wiadomości, sport, praca

Garner i Marinov zdobyli szósty ogólnoaustralijski gong i zostali wymienieni na balu obok 20-letniej Ally Morphett, Swans,

Najwięcej zawodników w składzie miała drużyna niższej ligi Adelaide (czterech), a za nią plasowały się Brisbane, North Melbourne i Sydney (trzech), a Swans zdobyli swoje pierwsze australijskie kurtki w postaci Morfitta, Laury Gardiner i gwiazdy napastnika Chloe Molloy.

Ogólnoaustralijscy sędziowie: Joel Clamp (z boiska), Adrian Pretorius (bok) i Emily Hill (gol).

Wschodząca gwiazda jest godnym zwycięzcą

GWS Livewire Zarlie Goldsworthy zdobył nagrodę Rising Star jednym głosem od australijskiego Ruck Ally Morphett po doskonałym drugim sezonie.

Wszystkich dziewięciu sędziów przyznało dwa pierwsze miejsca Goldsworthy’emu i Morfittowi, ale pomocnik Giants zwyciężył 41-40, a kluczowa napastnikka West Coast Ella Roberts zajęła trzecie miejsce.

Goldsworthy został pierwszym Giantem w historii, który zdobył tytuł wschodzącej gwiazdy AFL lub AFLW po zdobyciu średnio 18 zdań, siedmiu odbiorów i trzech punktów w 10 meczach w najlepszym i najuczciwszym sezonie.

169-centymetrowy napastnik, który został wybrany jako pierwszy wybór Giants w krajowym drafcie na rok 2022, został powołany do drugiej rundy draftu po mocnym oddaniu 18 strzałów i porażce z Melbourne.

Będąc nastolatką, która rozegrała swój pierwszy sezon po ukończeniu 12. roku życia, Goldsworthy została powołana do ogólnoaustralijskiej drużyny, ale nie dostała się do finałowej drużyny.

Była nastolatka Matyldy wywarła ogromny wpływ, gdy została wykorzystana jako napastnik, strzelając pięć goli przeciwko Carltonowi w rundzie 8, a także trzy gole przeciwko West Coast.

Wcześniej tego wieczoru drużyna stanu Nowa Południowa Walia miała kolejnego zwycięzcę, kiedy trener Maroubra Saints Kelly Nolan otrzymał nagrodę BHP Community Coach of the Year.