Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

17-letnia dziewczyna z Delhi z linkiem Panchkula na szczycie świata (ranking)

We wtorek wieczorem 17-letnia Anupama Upadhyaya pakowała swoją torbę w swoim domu w Delhi na Mistrzostwa Badmintona Okręgu Północnego, które mają się odbyć w Dżammu, które rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu, kiedy młoda kobieta zobaczyła swoje imię na szczycie światowej czołówki juniorów. lista. Klasyfikacje wydane przez BWF. Mieszkanka Delhi, która reprezentuje Haryanę i trenowała w Panchkuli przez 18 miesięcy na początku swojej kariery, została szóstym i drugim Hindusem, który zdobył pierwsze miejsce z 18 060 punktami w 18 turniejach w Światowym Rankingu Juniorów BWF.

„Wspaniale jest widzieć moje nazwisko w czołówce światowych rankingów BWF dla juniorów, a to zmotywuje mnie również do dorosłej kariery. Rywalizacja w obwodzie juniorów wiele dla mnie znaczy, a nadchodzące lata będą okresem przejściowym dla mnie od poziomu juniorów do poziomu seniorów To będzie dla mnie trudny etap, ponieważ potrzebuję „Ale ten moment jest bardzo szczególny dla mnie i mojego trenera” – powiedział Upadhyaya podczas rozmowy z The Indian Express.

Młoda dziewczyna z Delhi zaczęła grać w badmintona w kompleksie sportowym Yamuna, kiedy jej ojciec Naveen Obeddiaya zabrał ją na letnie wakacje ze szkoły na trening. Młoda kobieta, której rodzina pochodzi z Almora w Uttarakhand, odwiedzała Almorę podczas wakacji, gdzie poznała trenera DK Sena, ojca brązowego medalisty Mistrzostw Świata 2021, Lakshya Sena. Do 2018 roku. tytuł debla W Widźajawadzie, zanim zdobyła krajowy tytuł singli U-15 w Orisie w 2019 roku, zaczęła skupiać się tylko na klasie singli.

W 2018 roku młodzik dotarł również do ćwierćfinału Azjatyckich Mistrzostw Juniorów Badmintona w Birmie, zanim dotarł do ćwierćfinału kolejnej edycji turnieju w 2019 roku. W tym samym roku młodzieniec zdobył brązowy medal w BAI U19 Mistrzostwo. obywateli. „Zacząłem grać w badmintona w celach rekreacyjnych i nie rozważałem profesjonalnej gry w badmintona, zanim przeniosłem się do Almory na trening pod okiem DK Sen. Kiedy Lakshya Sen odwiedza Bhaya Almorę, również czerpię od niego wskazówki. W 2018 roku, kiedy pan Sen przeprowadził się do Bengaluru, przeprowadziłem się do Panchkula na 18 miesięcy i zatrzymałem się w wynajętym mieszkaniu z mamą. Młody człowiek, który zajął 63 miejsce w światowym rankingu, powiedział: „Dotarcie do ćwierćfinału Mistrzostw Azji Juniorów w 2019 roku było motywującym momentem w moja kariera.

READ  „Kategoria katastrofy administracyjnej” – Wyrok krajów wychodzących z Euro 2020 | Euro 2020

W ciągu ostatnich dwóch lat młoda kobieta zdobyła tytuł singli dziewcząt w Bengaluru w 2021 roku, odnosząc zwycięstwo 21-19, 21-16 nad Onati Hoodą w finale, z wyjątkiem tytułów mistrzowskich w Poland Open i Uganda Youth Open. ogólny. W Polsce Upadhyaya odniosła zwycięstwo 17-21, 21-14, 21-17 nad swoim indyjskim kolegą z drużyny Aditi Bhatt, aby zdobyć tytuł, podczas gdy wygrała z Megną Reddy, aby zdobyć tytuł na Uganda Youth Open. Młoda kobieta, która przez ostatnie półtora roku była stażystką w Akademii Prakash Padukone w Bengaluru, od jakiegoś czasu dąży do zrównoważenia wydarzeń dla dorosłych i juniorów, zanim stanie się duża.

„Po pandemii przez jakiś czas przebywam w Delhi i skupię się na poprawie kondycji. Zwycięstwo w Infosys Open w zeszłym roku utwierdziło mnie w przekonaniu, że mój trening idzie dobrze. Zdobycie tytułu w Polsce było wyjątkowym momentem. Teraz celuję radzić sobie dobrze w Nagpur International Challenge i Raipur International Challenge. Oprócz Vietnam Open, turnieju BWF Super 100. W akademii trener Vimal Kumar Sidi zmusza nas do podkręcania wahadłowców takich jak Saina Nihual Didi i BV Sindhu Didi ”- powiedział młody Tai Tzu Ying, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio.