Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

2 analitycy giełdy litu dostosowują ASX przez kupno

Źródło obrazu: Getty Images

Chociaż akcje litu płonęły przez ostatnie 12 miesięcy, zdaniem analityków może nie być za późno na inwestowanie w sektor.

Na przykład wymienione poniżej akcje litowe ASX zostały niedawno kupione jako zakupy. Oto, co musisz o nich wiedzieć:

Pierwszą stawką litową ASX, której należy się przyjrzeć, jest Allkem. Jest to firma, która powstała po połączeniu Galaxy Resources i Orocobre. Fuzja ta stworzyła jednego z pięciu największych globalnych graczy z portfolio światowej klasy operacji i projektów w Australii Zachodniej, Argentynie i Kanadzie.

Macquarie jest bardzo pozytywnie nastawiony do Allkem. Wynika to w dużej mierze z przekonania, że ​​ceny litu pozostaną na rekordowym poziomie przez wiele lat, co dobrze wróży przyszłemu generowaniu przez Allkem wolnych przepływów pieniężnych.

Broker utrzymał ostatnio swoją ponadprzeciętną ocenę i podniósł cenę docelową akcji Allkem o 13% do 13,60 USD. Jest to porównywane z ostatnią ceną akcji Allkem w wysokości 11,43 USD.

Ograniczone zasoby Liontown (ASX: LTR)

Kolejną stawką litową ASX do rozważenia jest Liontown. Jest to firma stojąca za projektem litowym Kathleen Valley w Australii Zachodniej. Projekt ten wyprodukuje 500 kPa spodumenu, gdy rozpocznie się w 2024 roku.

Mając to na uwadze, firma właśnie ogłosiła umowę na sprzedaż producentowi baterii LG Energy Solution (LGES) łącznie 150 kPa spodumenu przez okres pięciu lat z uznanymi w branży wskaźnikami raportowania cen cen monohydratu wodorotlenku litu. Ujawnił również, że obecnie prowadzi negocjacje z innymi klientami Tier 1 w sprawie pozostałego zakupu.

Bill Potter jest fanem firmy. Obecnie ma spekulacyjną ocenę kupna i cenę docelową akcji spółki 2,15 USD. Dla porównania, ostatnia cena akcji Liontown wyniosła 1,72 USD.