Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

5 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę na ASX 200 we wtorek 4 maja 2021 r

poniedziałek Indeks S & P / ASX 200 (ASX: XJO) rozpoczął tydzień od niewielkich zysków. Indeks odniesienia wzrósł o kilka punktów do 7 028,8.

Czy rynek będzie w stanie na tym zbudować we wtorek? Oto pięć rzeczy do obejrzenia:

Oczekuje się, że ASX 200 wzrośnie

Wygląda na to, że australijski rynek akcji we wtorek będzie miał pozytywny dzień po mocnym początku tygodnia na Wall Street. Według najnowszych kontraktów terminowych SPI, ASX 200 ma dziś rano otworzyć 16 punktów, czyli 0,25% więcej. W Stanach Zjednoczonych Dow Jones zyskał 0,7%, a S&P 500 0,3%. Jednak skupiony na technologii Nasdaq stracił formę, spadając o 0,5%. Może to wpłynąć dziś na lokalne akcje technologiczne.

Wysokie ceny ropy

Producenci energii lubią Beach Energy Limited (ASX: BPT) I Woodside Petroleum Limited (ASX: WPL) To może mieć pozytywny dzień po podwyżce cen ropy. Według BloombergaCena WTI wzrosła o 1,35% do 64,44 USD za baryłkę, a cena ropy Brent wzrosła o 1,1% do 67,51 USD za baryłkę. Ceny ropy podskoczyły po tym, jak nadzieje popytowe przyćmiły obawy dotyczące rosnących liczb COVID w Indiach.

Spotkanie banku rezerw

Bank Rezerw Australii spotka się dziś po południu, aby zadecydować o stopie procentowej. według Najnowsze kontrakty terminowe na stopy procentowe, Istnieje 86% prawdopodobieństwo, że obniżka zostanie wyceniona przez rynek do zera. Jednak ekonomiści są w środku Westpac Banking Corporation (ASX: WBC) Nie sądzę, żeby bank centralny obniżył stopy procentowe. Kontynuuj przewidywanie kursów Pobyt 0,1% W najbliższej przyszłości.

Ceny złota rosną

Kopacze złota Evolution Mining Ltd. (ASX: EVN) I Northern Star Resources Limited (ASX: NST) Będzie to oglądane po tym, jak cena złota w nocy wzrośnie. Według CNBC Cena spot złota Wzrósł o 1,4% do 1792,70 USD za uncję. Słabnący dolar amerykański i rentowności obligacji dały metalowi szlachetnemu impuls. Gdzie indziej cena srebra wzrosła w ciągu nocy o 4,3%.

READ  Pilne ostrzeżenie dla Australijczyków dotyczące podatków

Westpac jest oceniany jako kup

Plik Westback Cena akcji mogła wzrosnąć w poniedziałek, ale według Goldman Sachs może nadal rosnąć. Zgodnie z notatką, broker utrzymał ocenę kupna i podniósł cenę docelową do 29,03 USD. Był zadowolony z wyników za półrocze i widzi dalsze korzyści, jeśli bank będzie w stanie zrealizować plany cięcia kosztów.

Gdzie teraz zainwestować 1000 $

Kiedy guru inwestycyjny Scott Phillips ma wskazówkę dotyczącą akcji, może zapłacić za jej wysłuchanie. W końcu wiodący biuletyn Motley Fool Share Advisor, który prowadził od ponad ośmiu lat, zapewnił tysiącom opłacających składki członków wybór akcji, który podwoił, potroił lub więcej. *

Scott właśnie ujawnił, co myśli Pięć najlepszych akcji ASX Inwestorzy mogą teraz kupować. Akcje te są bardzo tanie i Scott uważa, że ​​są w tej chwili świetnym zakupem.

* Zwroty na dzień 15 lutego 2021 r


Pstrokata fasola współpracownik James Micklboro Posiada udziały w Westpac Banking. Motley Fool Australia nie ma pozycji w żadnej z notowanych spółek. Motley Fool ma plik Polityka informacyjna. Ten artykuł zawiera tylko ogólne porady inwestycyjne (w ramach AFSL 400691). Autoryzowany przez Bruce’a Jacksona.