Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę na ASX 200 w środę, 15 maja 2024 r

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę na ASX 200 w środę, 15 maja 2024 r

Źródło obrazu: Getty Images

Wtorek, Indeks Standard & Poor's/ASX 200 (ASX:XJO) miał złą sesję handlową i wpadł do czerwonej strefy. Główny indeks spadł o 0,3% do 7726,8 pkt.

Czy w środę rynek będzie w stanie się po tym odbić? Oto pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

Oczekuje się, że ASX 200 wzrośnie

Wygląda na to, że po dobrej sesji w USA środa będzie pozytywnym dniem dla australijskiego rynku akcji. Według najnowszych kontraktów terminowych SPI oczekuje się, że ASX 200 otworzy dzień 36 punktów, czyli 0,4% wyżej. Na Wall Street Dow Jones wzrósł o 0,3%, S&P 500 o 0,5%, a Nasdaq o 0,75%.

Ceny ropy spadają

zapasy energii ASX 200 BEACH ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASX: BPT) i WOODSIDE ENERGY GRUPA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ASX:WDS może mieć trudną sesję po nocnym spadku cen ropy. Według BloombergaCena ropy West Texas Intermediate spadła o 1,1% do 78,25 USD za baryłkę, a cena ropy Brent spadła o 1% do 82,64 USD za baryłkę. Traderzy sprzedawali ropę po tym, jak Rezerwa Federalna USA przyznała, że ​​inflacja w 2024 r. będzie wyższa niż oczekiwano.

budżet unijny lub federalny

Wczoraj wieczorem ogłoszono budżet federalny, który może mieć konsekwencje dla niektórych akcji ASX 200. Spółki skupiające się na zielonej energii, np FORTESCUE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Wygląda na to, że Australia jest gotowa wykorzystać obietnicę rządu o wartości 19,7 miliardów dolarów dotyczącą przekształcenia Australii w potęgę energii odnawialnej. Wprowadzono także nowe zachęty podatkowe w przypadku minerałów krytycznych. Obejmuje to 8 miliardów dolarów na ekologiczny wodór. Właściciel Bannings WESFAMERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASX:WES) mogłaby skorzystać z finansowania w wysokości 4,3 miliarda dolarów na nowe wydatki mieszkaniowe.

Cena złota rośnie

Akcje złote ASX 200 EVOLUTION MINING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASX:EVN) i NORTHERN STAR RESOURCES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Para walutowa (ASX:NST) może mieć dobrą sesję po nocnym wzroście ceny złota. Według CNBC, Cena złota na miejscu Wzrosła o 0,8% do 2362,2 USD za uncję. Złoto rosło pomimo gorętszego niż oczekiwano odczytu inflacji w USA.

READ  Skargi klientów Telstra wywołały przebudowę firmy w Australii

Kup akcje AP Eager

the EGERS AUTOMOBILES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Analitycy Bell Potter uważają, że cena akcji ASX:APE jest dobra. Dziś rano, przed opublikowaniem w przyszłym tygodniu aktualizacji dorocznego walnego zgromadzenia sprzedawcy samochodowego, broker podtrzymał rekomendację kupuj dla swoich akcji, obniżoną cenę docelową do 14,75 USD. Oznacza to potencjalny wzrost o 18% dla inwestorów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Ponadto broker spodziewa się w pełni frankowanej stopy dywidendy na poziomie 5,9% w latach fiskalnych 2024 i 2025.