Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

5 Włochów, a nie Ronaldo w drużynie Euro 2020

NOWY JORK, SZWAJCARIA (AP) – Pięciu piłkarzy mistrzów Europy z Włoch nie zostało wybranych do UEFA. Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe czy Robert Lewandowski. Drużyna mistrzowska ogłoszono we wtorek.

W skład trio wchodził napastnik Federico Chiesa, przegrany finalista Raheem Sterling i Belg Romelu Lukaku, który przegrał z Włochami w ćwierćfinale.

Ronaldo zdobył Złotego Buta z pięcioma golami, podobnie jak Patrick Cech z Czech, którego również przeoczył panel ekspertów UEFA złożony z 16 byłych trenerów i piłkarzy.

Lukaku, który strzelił cztery gole w czterech meczach, jest jedynym spośród sześciu najlepszych strzelców Euro 2020 w składzie.

Mbappe nie strzelił gola w czterech meczach i obronił decydującą karę, gdy Francja została wyeliminowana przez Szwajcarię w 1/8 finału.

Lewandowski, obecnie najlepszy piłkarz świata w FIFA, strzelił trzy gole w trzech meczach, ale Polska zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie.

Kapitan Anglii Harry Kane strzelił cztery gole, ale nie znalazł się w zespole, który obejmował w obronie kolegów z drużyny Kyle’a Walkera i Harry’ego Maguire’a.

W skład włoskiej drużyny wchodził oficjalny najlepszy zawodnik turnieju, bramkarz Gianluigi Donnarumma, obrońcy Leonardo Bonucci i Leonardo Spinazola oraz pomocnik Jorginho.

Wśród wybranych byli Fabio Capello, Robbie Keane, Esteban Cambiasso i David Moyes.

___

Drużyna Turnieju UEFA Euro 2020

Bramkarz: Gianluigi Donnarumma (Włochy)

Obrońcy: Kyle Walker (Anglia), Leonardo Bonucci (Włochy), Harry Maguire (Anglia), Leonardo Spinazzola (Włochy).

Pomocnicy: Pierre-Emile Hojberg (Dania), Jorginho (Włochy), Pedri (Hiszpania).

Napastnicy: Federico Chiesa (Włochy), Romelu Lukaku (Belgia), Raheem Sterling (Anglia).

___

Więcej o piłce nożnej AP: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP_Sports

READ  Kalin Bunga, Cooper Cronk, Newcastle Knights, kontrakt, Adam O'Brien, Mitchell Pierce