Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trener USA Greg Popovich buczy reportera po przegranej z Australią

Po przegranej we wtorek z Australią trener reprezentacji USA Greg Popovich nie był w nastroju do wybaczania.

Amerykańska drużyna koszykówki poniosła właśnie drugą z rzędu porażkę w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, spadając w zeszłym tygodniu do Nigerii.

Mecz z Australią był zablokowany na 80 punktów każdy z pięcioma minutami gry, ale Boomers Poszedł w późnej rundzie, aby wygrać 91-83, co oznacza ich drugie w historii zwycięstwo nad Stanami Zjednoczonymi.

Podczas pomeczowej konferencji prasowej reporter zadał gwiazdorowi Damianowi Lillardowi pozornie nieszkodliwe pytanie.

„Jak to jest, gdy obserwowałeś, jak twoi koledzy z drużyny przechodzą przez niektóre z tych turniejów i wysadzają te drużyny w powietrze, a teraz doświadczasz innego, bliższego, trudniejszego doświadczenia?” Wymagane Atletyczny Joego Fardona.

Lillard udzielił dyplomatycznej odpowiedzi, mówiąc o wzroście liczby graczy NBA rozsianych po innych drużynach. Potem wkroczył Popovic.

Związane z: Boomers zostawiają „zawstydzone” USA wrak

– Pozwól mi też odpowiedzieć na to pytanie – powiedział Popovich.

“Zadawałem to samo pytanie ostatnim razem, zakładając, że rzeczy nie są prawdziwe. Kiedy właśnie wspomniałeś o wysadzeniu tych zespołów, to się nigdy nie wydarzyło. Więc nie wiem, skąd to bierzesz. “

Reporter próbował wyjaśnić, skąd właściwie to wziął. Na przykład drużyna USA właśnie przegrała z Nigerią, którą pokonała 83 punkty Na igrzyskach olimpijskich w Londynie niespełna dekadę temu.

Popović przemówił nad nim.

“Czy mogę dokończyć? Czy mogę dokończyć moje oświadczenie? Pozwolisz mi dokończyć moje oświadczenie, czy nie? “, powiedział.

“Więc będziesz teraz cicho, kiedy będę mówił. A potem cię wysłucham.”

„Kiedy wypowiadasz się na temat przeszłości, po prostu wysadzasz te inne zespoły, numer jeden, nie szanujesz innych zespołów.

“Ostatnio rozmawiałem z tobą o tym samym. Mieliśmy bardzo wyrównane mecze przeciwko czterem lub pięciu krajom we wszystkich tych turniejach. Więc dobre drużyny nie są zdmuchnięte.

READ  Belfast Irish Millers Meet: Ireland Global Women's Relay Team 4 x 200m odbędzie się 29 maja

„Są takie mecze, które mogą się zdarzyć w turnieju, mistrzostwach świata lub igrzyskach olimpijskich, kiedy ktoś jest zdumiony. Ale ogólnie rzecz biorąc, nikt nie robi wszystkiego, co w jego mocy dla dobrych drużyn.

“Więc kiedy wygłaszasz takie oświadczenie, to tak, jakbyś zakładał, co się dzieje. A to nieprawda”.

Australia ma teraz rekord wszech czasów przeciwko Stanom Zjednoczonym 2:28, nasze drugie zwycięstwo w meczu pokazowym przed mistrzostwami świata w 2019 roku.

Amerykanie stoją teraz przed poważnymi pytaniami przed igrzyskami olimpijskimi.

Komentator NBA, Rob Perez, nazwał ich atak na Australię „wstydliwym”, ponieważ drużyna miała problemy ze znalezieniem alternatywy dla strzałów z dużej odległości Lillarda.

Stany Zjednoczone przegrały tylko dwa oficjalne mecze, odkąd gracze NBA zaczęli reprezentować reprezentację narodową w 1992 roku. W ciągu trzech dni ich rekord pokazowy w tym czasie wzrósł z 54-2 do 54-4.

To już trzeci raz, kiedy Stany Zjednoczone poniosły kolejne porażki od 1992 roku.