Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

500 najbogatszych ludzi na świecie rozpoczęło rok 2024 z 2,2 biliona dolarów

500 najbogatszych ludzi na świecie rozpoczęło rok 2024 z 2,2 biliona dolarów

500 najbogatszych ludzi świata rozpoczęło rok 2024 z majątkiem większym o 2,2 biliona dolarów niż na początku ubiegłego roku.

Tę niesamowitą premię, obliczoną przez indeks miliarderów Bloomberg, przypisuje się głównie wynikom spółek technologicznych tych miliarderów, które w 2023 r. osiągnęły rekordowy poziom.

Według Bloomberga majątek w szczególności miliarderów z branży technologicznej wzrósł o 48%, czyli 966 miliardów dolarów, pod wpływem szumu wokół sztucznej inteligencji.

Wśród nich jest Elon Musk, który odzyskał tytuł najbogatszego człowieka świata po degradacji w 2022 r., dodając w ciągu ostatniego roku swój majątek o 140,5 miliarda dolarów.

Jego najbliższy konkurent, Bernard Arnault z francuskiego konglomeratu luksusowego LVMH, pozostaje w tyle pod względem zamożności o ponad 70 miliardów dolarów w porównaniu z Muskiem.

Arno walczy teraz o drugie miejsce z założycielem Amazona Jeffem Bezosem.

Rok także rozpoczął się nowym rokiem Najbogatsza kobieta na świecieFrançoise Bettencourt Meyers (70 l.) została pierwszą miliarderką, dziedziczką imperium L'Oréal.

W 2023 r. majątek Bettencourt-Myers wzrósł o 40 procent, a akcje L'Oréal osiągnęły rekordowy poziom.

Jej majątek netto jest obecnie sześciocyfrowy.

Według Bloomberga zyski miliarderów w wysokości 2,2 bln dolarów stanowiły mocne odbicie w porównaniu z 2,1 bln dolarów utraconych przez 500 najbogatszych ludzi w 2022 r. w wyniku trwającego kryzysu związanego z Covid-19.

READ  Ostre zimy nie są obce Bolonii