Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Powerball: los sprzedany w Michigan wygrywa jackpot w wysokości 842,2 miliona dolarów

Powerball: los sprzedany w Michigan wygrywa jackpot w wysokości 842,2 miliona dolarówCNN

Los sprzedany w Michigan wytypował wszystkie sześć liczb i podczas poniedziałkowego losowania sylwestrowego wygrał jackpot o szacunkowej wartości 842,2 miliona dolarów.

Zwycięzca wita nowy rok jako milioner Powerball stwierdził w raporcie, że ma możliwość zapłaty ryczałtu w wysokości około 425,2 miliona dolarów przed opodatkowaniem Nowe wydanie.

W poniedziałek zwycięskie liczby to 12, 21, 42, 44, 49 i Powerball 1.

Według Powerball sprzedaż biletów spowodowała, że ​​jackpot przekroczył poprzednie szacunki wynoszące 810 milionów dolarów, co czyni go piątym co do wielkości jackpotem w Powerball i 10. co do wielkości wygraną na loterii w USA, jaką kiedykolwiek wygrano.

„Był to także pierwszy raz, kiedy jackpot Powerball został wygrany w Nowy Rok od czasu powstania gry w 1992 r.”, stwierdził Powerball w komunikacie prasowym.

Kumulacja Powerball wzrosła po tygodniach braku zwycięzców.

Oprócz zwycięzcy nagrody głównej, kilka losów dopasowało pierwsze pięć liczb, aby w poniedziałek wygrać duże nagrody.

Bilety w Kalifornii, Connecticut, Florydzie i Maryland wygrały po 1 milion dolarów każdy. Według strony internetowej Powerball dwa inne bilety sprzedane w Teksasie i na Florydzie otrzymały nagrody w wysokości 2 milionów dolarów, ponieważ zawierały funkcję Power Play.

„Co za niesamowity początek Nowego Roku dla Powerball!” – powiedział Drew Svetko z Powerball. „Oprócz naszego zwycięzcy nagrody głównej, istnieją setki organizacji charytatywnych wspieranych przez US Lottery, które otrzymają dodatkowe fundusze z tej nagrody głównej. Dziękujemy naszym graczom za umożliwienie tego! Szczęśliwego Nowego Roku!”

Poprzednie wyniki

Ostatni raz jackpot został wygrany 11 października, kiedy kupon z Kalifornii dał oszałamiający wynik 1,76 miliarda dolarów. Według California Lottery bilet został sprzedany w Midway Market & Liquor w Frazier Park, około 70 mil na północ od Los Angeles.

Jak dotąd nikt nie zgłosił się po nagrodę, a organizatorzy mają na to rok, licząc od 11 października. Jeśli nikt się nie zgłosi, pieniądze trafią do szkół publicznych w Kalifornii – twierdzi Carolyn Baker, rzeczniczka loterii stanowej.

READ  Jim Chalmers mianuje Andrew Hausera na wicegubernatora

Szansa na wygranie jakiejkolwiek nagrody wynosi 1 do 24,9, a szansa na wygranie jackpota wynosi 1 do 292,2 miliona.