Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

77 milionów dolarów zniekształcenia w zgiełku Naomi Osaka

Naomi Osaka rozmawia z mediami po wygraniu Australian Open 2021. (Michael Dodge/Tennis Australia przez AP)

W tym tygodniu Naomi Osaka zostanie ogłoszona 12. najlepiej opłacanym sportowcem na świecie, z Forbes spodziewać się tego Wrzawa konferencji prasowej W rzeczywistości pokochasz go ze sponsorami.

Dla mnie ForbesA Osaka zrobiła niesamowitą niespodziankę 77,5 miliona dolarów w ciągu ostatnich 12 miesięcy – bijąc własny rekord matematyczny.

Złamanie serca Ash Barty płacze nad katastrofą French Open

nieszczęśliwy: Roger Federer wpada na fotel sędziego podczas French Open

71,7 miliona dolarów z tej sumy pochodziło z rekomendacji i sponsoringu, co plasuje ją na 12. miejscu wśród najlepiej zarabiających sportowców na świecie i wyprzedza męskie supergwiazdy Novak Djokovic i Rafael Nadal.

Długa lista partnerów Osaki przekroczyła 20 w ciągu ostatniego roku, a Google i Louis Vuitton dołączyły niedawno.

I choć wielu może tak myśleć Kontrowersyjny bojkot mediów French Open To zaszkodzi jej numerom kaucji, Forbes Właściwie myśli, że jest odwrotnie.

„To taki rodzaj sytuacji, który może skłonić sponsorów korporacyjnych do działania” – napisał Brett Knight. „Nie jest to prawdopodobne w Osace”.

„Jej umowy poparcia nie mają cięć, jeśli jej czas gry jest ograniczony. W rzeczywistości wielu z jej głównych sponsorów już wskoczyło w jej obronę, nawet jeśli niektórzy fani w mediach społecznościowych krytykują jej decyzję”.

Japoński sponsor Nissin Foods życzył Osace szybkiego powrotu do zdrowia, podczas gdy Nike, największy na świecie producent obuwia sportowego, chwalił ją za odwagę w dzieleniu się swoimi doświadczeniami w zakresie zdrowia psychicznego.

„Nasze myśli są z Naomi. Wspieramy ją i doceniamy jej odwagę w dzieleniu się swoimi doświadczeniami w zakresie zdrowia psychicznego” – powiedział Nike w oświadczeniu.

Podobne odczucia wyrażali GoDaddy, Hyperice, Levi’s, TAG Heuer, Sweetgreen, MasterCard i Beats Electronics.

READ  Rząd nie będzie grał w sportowe lato

„Nie sądzę, aby było to wady – nie sądzę, aby marka miała jakiekolwiek szkody” – powiedział doświadczony konsultant ds. marketingu Joe Favoretto. Forbes.

„Gdzie wyjdziesz z tego osobiście, a nie zawodowo, mam nadzieję, że jest to dobra historia, której sponsorzy chcą być częścią”.

Naomi Osaka, na zdjęciu pracująca nad Patricią Marią Teague na French Open.

Naomi Osaka na meczu Patricia Maria Teague na French Open. (Zdjęcie: Aurelien Morissard/Xinhua za pośrednictwem Getty Images)

Świat tenisa otacza Naomi Osaka

Numer dwa na świecie zaszokował świat tenisa w poniedziałek, kiedy wycofała się z French Open po tym, jak została ukarana grzywną i zagrożona wydaleniem za odmowę konfrontacji z mediami po meczu w pierwszej rundzie.

We wtorek Wielki Szlem wydał wspólne oświadczenie chwalące Osakę za podzielenie się swoim doświadczeniem i obietnicę poprawy sytuacji dla graczy.

„Chcielibyśmy rozszerzyć nasze wsparcie i pomoc na Naomi Osaka w każdy możliwy sposób, ponieważ spędza czas poza sądem” – czytamy w oświadczeniu.

„Jest wyjątkowym sportowcem i nie możemy się doczekać jej powrotu, gdy tylko uzna za stosowne”.

Podczas gdy jej oryginalna postawa 23-letnia Japończyk zyskała niewielkie wsparcie ze strony kolegów profesjonalistów, z których większość twierdziła, że ​​kontakty z mediami były częścią pracy, jej wycofanie się wywołało falę wsparcia z całego świata.

„Pierwszą rzeczą do rozważenia jest zdrowie pani Osaki. Życzę jej jak najszybszego powrotu do zdrowia” – powiedział we wtorek prezes Japan Tennis Association Toshisa Tsuchihashi.

z AAP

Obejrzyj „Mind Games”, nową serię Yahoo Sport Australia, która bada brutalną psychiczną pracę, jaką przechodzą elitarni sportowcy w pogoni za wielkością:

Kliknij tutaj Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe wiadomości z Australii i całego świata.