Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Adelaide FC prosi AFL o zbadanie możliwego włamania na Covid-19

Adelaide Crows poprosiła NFL o zbadanie zarzutów, że pracownicy klubu naruszyli ligowe protokoły Covid-19 w zeszły weekend.

W piątek klub wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „kilku graczy i pracowników” rzekomo nie nosiło masek podczas lotu z Sydney do Adelaide w ostatnią niedzielę.

Od stycznia tego roku noszenie masek na twarz stało się obowiązkowe we wszystkich poczekalniach australijskich lotnisk oraz na krajowych lotach komercyjnych.

„Klub uznaje również wymóg rządu, aby ludzie nosili maski na lotniskach i podczas wszystkich krajowych lotów komercyjnych w celu zmniejszenia ryzyka transmisji COVID-19” – czytamy w oświadczeniu klubu.

Nasi trenerzy, zawodnicy i personel rozumieją, że to wielki zaszczyt grać w piłkę nożną w tych czasach, a także konieczność przestrzegania protokołów i zaleceń władz ds. zdrowia.

– Klub w pełni współpracuje z ligą i czeka na wyniki śledztwa.

W oświadczeniu Adelaide nie wymieniono zawodników, którzy rzekomo nie nosili masek na twarz podczas lotu.

„W tej chwili NFL jest świadoma sprawy i bada ją” – powiedział NCA NewsWire w piątek po południu przedstawiciel NFL.

Kruki były w Harbor City na spotkaniu z Richmond, ale potem wróciły do ​​domu, aby przygotować się do meczu 12. rundy przeciwko Srokom.

Rząd Australii Południowej czekał do środy, aby dać Collingwoodowi zielone światło na wejście do stanu, gdy Victoria nadal walczy z najnowszą epidemią Covid-19.

Łącznie z zawodnikami i sztabem trenerskim, tylko 35 pracowników klubu zostanie wpuszczonych na mecz w Adelajdzie i zrobi to za pośrednictwem czarterowego lotu.

READ  Kanadyjska Brittany Hodak zdobywa złoto w biathlonie podczas Para Nordic World Cup w Canmore