Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

88% chce większego dostępu do kobiecej piłki nożnej | Aktualności

Wasserman zapytała 1749 osób z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji i Szwajcarii o kobiecą piłkę nożną.

Badania przeprowadzone przez Collective Thought Pool przy Wasserman Agency for Global Sports, Music and Marketing wykazały, że 88% ludzi w Europie oglądałoby więcej kobiecego futbolu, gdyby mieli większy dostęp.

To odkrycie z ankiety przeprowadzonej wśród 1749 osób w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Rosji i Szwajcarii zostało uwzględnione w Europejskim Raporcie o Piłce Nożnej Kobiet.

Ponadto raport wykazał 16% wzrost liczby kobiet aktywnie grających w tę grę, co może być dobrodziejstwem dla nadawców, ponieważ fanki, które grają w piłkę nożną, są bardziej skłonne do korzystania z treści piłkarskich (64%) w porównaniu z fankami, które rzadko grać (64%).%). ).

W 2021 roku kobiecy futbol był świadkiem kilku poważnych wybuchów w radiu. Porozumienie DAZN i Ligi Mistrzów YouTube dla kobiet było wymieniane jako ważny krok w kierunku zwiększenia popularności wśród młodszych fanów sportu.

Dodatkowo w Wielkiej Brytanii Sky Sports podpisało pierwszą w historii umowę na transmisję komercyjną dla Women’s Super League, dzieląc się prawami z BBC przez następne trzy sezony.

Anna Afolabi, współautorka raportu i ekspert ds. strategii zintegrowanej w Wasserman, powiedziała: „Od jakiegoś czasu znamy potencjał kobiecego futbolu. wzrost. Marki, sponsorzy i partnerzy siedzą i czekają, aż zainteresowanie wzrośnie jeszcze bardziej. Zamiast tego należy ich postrzegać jako aktywatory.

Ebru Koksal, Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy i Przewodnicząca Kobiet w Piłce Nożnej dodała: „Kiedy kobiety przestają grać w piłkę nożną, często przestają również oglądać piłkę nożną. Musimy usunąć bariery w ich uczestnictwie, aby uniemożliwić kobietom udział w piłce nożnej. Oddalanie się od gra całkowicie.”

READ  Burza z powodu „niedopuszczalnego” zachowania Naomi Osaki