Parramatta Ailes pokonał Gold Coast Titans po kontrowersyjnym Ben-Sin do Juniora Paulo, Latrell Mitchell kontuzjowany w zwycięstwie Souths

Parramatta wytrzymał spóźnioną szarżę z Gold Coast i wysłał kontrowersyjnego Juniora Paulo, aby odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w Premier League.

Wcześniej Latrell Mitchell doznał kontuzji w wygranym South Sydney nad St George’s Illawarra, a Melbourne pokonał Raiders na Wagga Wagga.

Sprawdź, jak toczy się cała akcja w ScoreCentre.

Parramatta przeciwstawia się Gold Coast w szalonej grze w Robina

Ryan Matterson biegnie z piłką w obu rękach
Ryan Matterson strzelił czwartą próbę na Węgorzach, gdy Parramatta skoczył na prowadzenie 20-0.(AAP: Jason O’Brien)

Prawy but Mitchella Mosesa z Parramatta zapewnił wygraną 26-20 NRL z Gold Coast na Robina Stadium.

Moussa otrzymał trzy asysty w próbie, gdy węgorze powstrzymały konfrontację w drugiej połowie z Giants, aby zdobyć czwarte zwycięstwo w sezonie.

Po dwóch golach Clinta Guthersona Ailes prowadził 20:0 w drugiej połowie, zanim Gold Coast dwukrotnie celowo spuszczał rzuty karne, aby skutecznie wykorzystać wyzwanie kapitana, aby zdobyć bramkę.

Junior Paulo został kontrowersyjnie wysłany z Serpenta do Ben Sina za szarżę barkową na Titans Eighth Five A.J. Brimson, zanim został przerwany przez solowy atak gospodarzy Davida Vivitę w ciągu czterech punktów.

Paulo był nieco niezobowiązujący, gdy został zapytany po meczu.

„Myślałem, że to było [harsh] Ponadto” Paulo powiedział Fox Sports.

„Myślałem, że uderzyłem go w ramię.

Gutherson, który miał niesamowity bieg na bocznym obronie, powiedział, że było to „bardzo trudne”, mówiąc, że kontakt był ramię w ramię.

Mojżesz był mniej ostrożny w sprawie tego incydentu.

„on jest [Alex Brimson] Upadł z kontuzją ramienia, nawet głowy.

„Kiedy spotykasz Juniora Paulo, czujesz to, czujesz to całe twoje ciało, więc myślę, że tak. Nie wiem o tym wezwaniu”.

– To dobry pojedynek – powiedział trener Elles, Brad Arthur.

Pomimo kontrowersji węgorz uspokoił się, gdy Moses powrócił z trzecią próbą tego wieczoru po kopnięciu Dylana Browna.

Wyciszone wysiłki Grega Marzio były szaleńczymi ostatnimi pięcioma minutami, podczas gdy Węgorze właśnie utrzymali swoje drugie wąskie zwycięstwo w sezonie nad Tytanami.

Ten finisz wydawał się nieosiągalny po tym, jak Węgorze zdołali całkowicie zdominować pierwszą połowę, wykonując trzy próby bez odpowiedzi i ciesząc się dwoma trzecimi posiadania piłki.

Gutherson otworzył wynik w 18. minucie, chwilę po kontrze z drugiej strony Brimsona.

Parramatta następnie zastosował swój drugi styl gry, kilka szybkich rozdań z tylnej linii kończących się Billym Simonsonem wpadającym w róg.

READ  Tajemnica otacza status Naomi Osaki w Australian Open | Naomi Osaka

Trzecia próba gości nie była pozbawiona kontrowersji, ponieważ gubernator bunkra Jarrod Wallace strzelił kopnięciem Mosesa w pole bramkowe, mimo że napastnik Tytanów twierdził, że został wyrzucony w powietrze.

Gutherson skoczył na wolną piłkę, aby strzelić swojego drugiego czteropunktowego rzutu, a Moses przerobił piłkę, aby zapewnić prowadzenie 14-0 w pierwszej połowie.

Ryan Matterson umocnił prowadzenie Ailes w 46. minucie, ale mecz potoczył się dramatycznie na korzyść gospodarzy.

Węże ubolewają nad „niespójnym” zastosowaniem Kapitańskiego Wyzwania

Sprytne zarządzanie grą przez Toby’ego Sextona z Tytanów w końcu pozwoliło mu wspiąć się na planszę w 57. minucie.

Po nokaucie przeciwko Jarrodowi Wallace’owi Sexton celowo wykonał rzut karny, aby przerwać grę i pozwolić kapitanowi zostać zakwestionowanym w telefonie, a decyzja została zmieniona na korzyść Tytanów.

„To po prostu nie zadziałało dla nas, więc nie jestem z tego zadowolony” – powiedział Arthur w wywiadzie po meczu.

Zwolennik węgorzy, Clint Gutherson, powiedział, że zasada wydawała się niespójna.

„Pamiętam, jak oglądałem mecz w zeszłym tygodniu, a sędzia powiedział kapitanowi, że możesz rzucić wyzwanie tylko w ostatnim meczu o karę, a nie wcześniejszą grę” – powiedział Gutherson.

„Po prostu zadawałem to pytanie podczas oglądania meczu w zeszłym tygodniu, po prostu wydaje się to trochę niespójne.

Z uzyskanego seta Philip Sammy wygrał wyścig z Brimsonem, zdobywając pierwsze punkty dla gospodarzy.

Po tym, jak trik zadziałał raz, Tytani zrobili to ponownie z takim samym wynikiem w 59. minucie.

Po tym, jak Patrick Herbert został wycofany, by wesprzeć Jamayne Isaako, centrum Tytanów celowo ingerowało w kopnięcie, aby dać karę i wezwać kapitana wyzwania, aby interweniował.

Wyzwanie zakończyło się sukcesem, a z innego wyborcy Brimsona Erin Clark była dobroczyńcą, ponieważ Tytani zmniejszyli deficyt do 10 punktów.

Mecz wybuchł w 63. minucie, kiedy Paulo Brimson zderzył się z bunkrem, uznając kontakt za szarżę barkową, co spowodowało zgłoszenie dużego węgorza i zesłanie go do skrzyni na 10 minut.

Vivita wzięła na siebie próbę wypróbowania Tytanów, kiedy uciekł z pół żartu, przebił się przez Bryce’a Cartwrighta, a następnie przeniósł Guthersona przez linię, aby zdobyć punkty.

Pobierać

Zmiana z linii bocznej Sextona zabrała gospodarzom cztery punkty, ale czteropunktowa bramka Browna po tym, jak Herbert nie zdołał wybić rzutu Mosesa, oznaczała, że ​​spóźniona oferta Marzio poszła na marne.

ABC / AAP

Latrell Mitchell kontuzjowany w zwycięstwie Rabbitoh nad Smokiem

Latrell Mitchell krzywi się i chodzi z rękami na biodrach
Latrell Mitchell strzelił próbę, ale potem uszkodził ścięgno podkolanowe i opuścił boisko.(Getty Images: Mark Metcalfe)

Latrell Mitchell strzelił próbę po sześciu minutach, ale opuścił boisko po kwadransie, aby pokonać South Sydney St George Illawarra 24-12 na Homebush Stadium.

READ  Czas rozpoczęcia, wyniki, wyniki końcowe, najważniejsze wydarzenia i wiadomości z 13 dnia

Mitchell, który już zmagał się z kontuzją kolana, przetrwał tylko 14 minut, zanim zszedł z boiska z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego i nie wrócił, a Nob Blake głaskał na bocznym obronie.

Kontuzja już wzbudziła obawy związane ze stadionem Homebush, a Fox Sports donosi, że Rabbitohs byli niezadowoleni na murawie.

Sekcje musiały zostać przebudowane po festiwalu muzyki dla nastolatków w zeszłym tygodniu, podczas gdy przez ostatnie dziewięć dni na tereny padały 150 mm deszczu.

Souths miał czas bez Mitchella w ciągu ostatnich dwóch lat, z kolejną kontuzją ścięgna podkolanowego, która zakończyła sezon 2020 wcześniej, zanim dotarła do Wielkiego Finału w zeszłym roku, kiedy został zawieszony.

Przegrali również z Brisbane w rundzie otwierającej, gdy jeszcze odsiadywał zawieszenie.

Rabbitohowie mają Canterbury i Western Tigers w rankingu przez następne dwa tygodnie, ale każda przegrana z Mitchellem i tak wpłynie na ich atak.

Mitchell zapewnił zakończenie najlepszej ofensywnej gry w sobotę wieczorem przed odejściem i otworzył wynik po pewnym ryzykownym ruchu piłki.

Jay Arrow i Campbell Graham spadli z mety, zapewniając obu z góry, podczas gdy Damien Cook również pokonał boisko, zanim Mitchell strzelił.

Cook był blisko MVP Rabbitohs, siedem razy prowadził piłkę i mierzył ponad 110 metrów.

Wziął udział w ich drugiej próbie, gdy oderwał się od udawanej połowy i pomógł Lachlanowi Eliasowi na jego drodze, zanim szybka gra piłki pozwoliła Keaonowi Koloamatangiemu upaść.

Koloamatangi odegrał również rolę w innej próbie, w której dostał zrzut, aby pomóc Taaffe przejść przez Grahama, podczas gdy Ilias wrzucił piłkę, aby Taane Milne trafił do dołka i strzelił gola późno.

Banes był daleki od pełnego pakietu dopiero w swoim drugim zwycięstwie w sezonie, z Cody Walkerem tylko dwa razy, a Souths zdobyli 58 procent po przerwie.

Smoki często były swoim największym wrogiem.

Mieli więcej interwencji w czerwonej strefie ofensywnej niż Rabbitwhiz w pierwszej godzinie, ale częściej napotykali błędy przy linii.

Moussa Mbe był punktem kulminacyjnym, kiedy zaatakował z Kollamatanje i zdobył gola na początku drugiej połowy, a Jayden Sawa dośrodkował w ostatniej minucie.

Ale ostatecznie dziewięć błędów w 19 setach w drugiej połowie opowiadało historię ich nocy, gdy Zach Lomax opuścił boisko późno, aby ocenić wpływ na zdrowie.

AAP / ABC

„Nie możemy dalej przegrywać”: fatalna burza w Melbourne pokonuje najeźdźców z Canberry w Wagga Wagga

Harry Grant podaje piłkę do rugby po swojej lewej stronie
Harry Grant strzelił swoją pierwszą próbę Storm w meczu.(Getty Images: Mark Nolan)

Melbourne spokojnie pokonał Canberrę w wieku 30-16 lat w Wagga Wagga, dzięki klasycznemu występowi Harry’ego Granta.

READ  Eliminacje Euro 2024: Finał dla Polski nie sprawi Walii kłopotów, mówi Robert Page

Jahrome Hughes strzelił dwa gole, gdy Burza zaoferowała tak wiele Canberze, która mogła obwiniać tylko siebie, z wczesnymi karami i głośnymi faulami, a także zmaganiem się z faulami, które prześladowały ich, gdy ponieśli trzecią porażkę w 2022 roku.

Storm (4-1) wyglądał lepiej pod każdym względem, ale elegancki kręgosłup prowadził, gdy gwiazdy Grant, Hughes i Ryan Babenhausen strzelili pierwsze trzy próby sobotniego meczu.

„[It’s been a] Naprawdę pozytywny początek [to the season]”, powiedział Grant Fox Sports po meczu.

„Zawsze chcesz dobrze zacząć, a my to robimy.

Canberra wydawała się tak zainteresowana mocnym startem, że objęła wcześnie prowadzenie 2:0 po rzucie karnym Brada Schneidera, ale problemy z bezpieczeństwem piłki i dyscypliną wkrótce nękały ich, gdy Storm przejął kontrolę.

„Nie możemy dalej przegrywać”, powiedział Elliot Whitehead w ABC Grandstand.

– To Gunna zbiera się razem, ale miejmy nadzieję, że raczej prędzej niż później.

Grant kontynuował swoją gorącą formę, schodząc z pół-podróbki i miażdżąc Charns Nicole-Kluckstad, zdobywając wynik 6-2 w 15 minucie.

Burza zaczęła terroryzować passę Raiders i wykorzystała powtarzające się sety, gdy Hughes zamachnął się w próbie, zanim przerwa w Munster pozwoliła Pappenhausenowi strzelić jego siódmą próbę w sezonie, prowadząc po swojej stronie 18-2.

Semi Valemei w końcu dostał pierwszą próbę najeźdźców, przejeżdżając ciężarówką przez Papenhuyzen i rzucając się na linię, pozostawiając swój zespół 18-8 w tyle w pierwszej połowie.

Ta walka doprowadziła do typowego ataku Craiga Bellamy’ego w przerwie, co spowodowało powrót Storma do gry, gdy rozgrywający Justin Olam przedarł się przez passę Canberry na początku drugiej połowy, aby zdobyć bramkę.

Żadna z drużyn nie zdobyła ponownie bramki aż do 72. minuty, kiedy to ostre podanie Nicole Klokstad znalazło Nicka Kotricha wbiegającego w róg.

Ale rozgrywający Hughes zaprzeczył wszelkiej nadziei na powrót dzięki niesławnej próbie z 30 metrów, tańcząc wokół obrońców i łamiąc wiele ataków, aby zdobyć bramkę pod kijami.

Będąc pod wrażeniem próby, Grant spróbował asysty, siedmiu przerwań wślizgu i 75 metrów pół biegu placebo, a Cameron Monster również spłonął dwoma próbami i ponad 150 metrami do biegu.

Raiders otrzymali trzy rzuty karne w pierwszych ośmiu minutach gry, podczas gdy faule nadal ich prześladowały, z 14 w meczu.

Są teraz na szczycie ligi pod względem największej liczby błędów popełnionych w pierwszych pięciu meczach.

Matt Temoko, serce Canberry, opuścił mecz wcześniej z powodu kontuzji nogi.