Wideokonferencja prasowa Simona Goodwina po ostatecznej przegranej demonów z Melbourne z Brisbane Lions

Trener Melbourne Simon Goodwin powiedział, że on i jego klub poczuli „pustkę”, wyczuwając, że zawiedli swoich fanów po ostatnim wyjściu z grupy szokowej, gdy „słabości” zespołu zostały ponownie ujawnione.

Obecni premierzy zostali wyeliminowani w piątek wieczorem z ostatniego wyścigu, gdy Brisbane strzeliło 11-5 po pierwszej połowie i odniosło 13-punktowe zwycięstwo.

Po zdobyciu złamanej przez suszę flagi w Perth w zeszłym roku podczas fali Covid w Melbourne, Diabły były zdeterminowane, aby w tym sezonie odnieść sukces przed swoimi kibicami.

Oglądaj każdy mecz przed wielkim finałem na żywo i przerwą na reklamy na żywo na Kayo. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Zapytany, jak wykorzystać rozczarowanie, które odczuwał po meczu, Godwin zatrzymał się na kilka sekund, a następnie powiedział dziennikarzom: „Jest dużo pracy do wykonania w sezonie piłkarskim. To od zawodników, przez trenerów, po nasz zespół wsparcia. , i nie tylko to od naszych fanów. W zeszłym roku zrobiliśmy coś wyjątkowego i chcieliśmy mieć pewność, że wrócimy do MCG i pozwolimy im poczuć, jak się czujemy – a nie byliśmy w stanie.

„W tej chwili czujesz się bardzo pusty. Ale tak jak powiedziałem, wyliżemy nasze rany i wrócimy lepiej jako klub piłkarski.

„Jesteś w grupie ludzi, których chcesz osiągnąć. Chcesz osiągnąć sukces, chcesz prowadzić siebie i upewnić się, że wszyscy czują się częścią tego. Mamy klub piłkarski, w którym chcemy, aby ludzie należeli i byli dumni Ci gracze, kibice, rodzina, przyjaciele – a kiedy nie wygrywasz, czujesz to poczucie pustki i jestem pewien, że nasi fani tak.

„Chcemy nadal budować klub piłkarski, w którym ludzie są dumni z przynależności i to jest teraz nasza misja”.

Goodwin powiedział, że wynik był „rozczarowujący i druzgocący” dla jego graczy, personelu i kibiców.

READ  Widok Rolanda: Lista życzeń dotyczących supersamochodów na rok 2024

„Aby stracić prawie 70 punktów w drugiej połowie, należy przyznać Brisbane, gra trochę się kołysała, nie mogliśmy wdrożyć podstaw gry wystarczająco długo na etapach, które naprawdę doceniamy”.

„Dużo o tym mówimy: w finale twoje słabości są generalnie widoczne w meczach i mamy je w drugiej połowie roku, zwłaszcza gdy przegrywamy mecze piłkarskie. Drużyny były w stanie wywrzeć wpływ w drugiej połowie roku połowę i ograniczyliśmy postępy – i to się powtórzyło dziś wieczorem.

„To był dla nas bardzo spójny temat, kiedy zostaliśmy pokonani, więc mamy trochę pracy do wykonania. Ale musisz przyznać Brisbane.”

Kilku graczy z Melbourne, w tym Christian Petraca, Bailey Fritsch, Charlie Spargo i Max Gowan, weszło do piątkowego meczu pod groźbą kontuzji.

Ale Goodwin powiedział, że nie użyje kontuzji jako pretekstu do występu.

Zanikanie było trendem. To nie dlatego, że byli tam kontuzjowani zawodnicy.

Tylko trzy kluby – Brisbane, Hawthorne i Richmond – wykonały kolejne flagi w tym stuleciu.

Goodwin przyznał, jak trudne były kolejne ligi i powiedział, że jego klub musi sprostać oczekiwaniom.

„To dla nas inny rok. Wiedzieliśmy, że zbliżał się ten rok, że oczekiwania będą wysokie. Wiedzieliśmy, że presja wokół naszej drużyny piłkarskiej będzie wysoka – dlatego naprawdę trudno jest odnieść sukces, gdy jesteś poza gry. Dlatego wiele zespołów tego nie robi.

„Będziemy przyglądać się całemu naszemu oprogramowaniu pod kątem tego, jak to wygląda, ale mamy pewne słabości, które musimy naprawić.

„W naszej grupie nie było komfortu. Mieliśmy wystarczająco dużo lekcji przez cały rok i byliśmy narażeni na pewne rzeczy, które musimy poprawić.”