Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Carlos Alcaraz i Francis Tiafoe aktualizują filmik dla fanów Michelle Obamy Najważniejsze informacje Casper Rudd pokonuje Karen Khachanov, aby dotrzeć do finału mężczyzn i rankingu Eye World nr 1

NOWY JORK (AFP) – Francis Tiafoe wpadł do półfinału US Open, przede wszystkim o samym Tiafoe, 24-latku z Maryland, który grał w tenisa, ponieważ jego ojciec był dozorcą w ośrodku treningowym juniorów, a on był Tenisista, który do tej pory nie wygrał meczu po czwartej rundzie dużego turnieju, ma jeden tytuł ATP i rekord kariery wynoszący mniej niż 50 procent, a jego ranking wahał się od 24 do 74 w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

„Opowieść o Kopciuszku” – powiedział.

Opowieść o Tiafoe, która obejmuje już pokonanie 22-krotnego mistrza Wielkiego Szlema Rafaela Nadala aż do sobotniego meczu z trzecim Hiszpanem Carlosem Alcarazem z miejscem w finale, to także znacznie więcej.

To ważny krok naprzód dla amerykańskiego tenisa męskiego w tej chwili i może pomóc w rozwoju tego sportu również w przyszłości.

Tiafoe jest pierwszym zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, który dotarł do półfinału na Flushing Meadows od czasu Andy’ego Roddicka, 16 lat temu.

Ma szansę dać swojemu krajowi pierwszego męskiego mistrza w jakimkolwiek turnieju od czasu Roddicka w Nowym Jorku, 19 lat temu.

Jeśli uda mu się ominąć Alcaraz, Tiafoe zostanie pierwszym czarnoskórym ze Stanów Zjednoczonych w ważnym finale od czasu, gdy MaliVai Washington był wicemistrzem Wimbledonu w 1996 roku.

„Męski tenis amerykański walczy od dwóch dekad” – powiedział Waszyngton w wywiadzie telefonicznym. „Walczyliśmy o standardy, które sobie wyznaczyliśmy: turnieje wielkoszlemowe i finały wielkoszlemowe”.

„To nie zdarzyło się ze strony mężczyzn od lat.”

Wysoki poziom został wyznaczony przez sukces takich osób jak Pete Sampras, Andre Agassi, John McEnroe, Jimmy Connors i Arthur Ashe – ostatni Afroamerykanin w półfinale US Open w 1972 roku i ten, który było centralnym punktem wydarzenia. Jego imię – a wcześniej Don Budge i Bill Tilden.

READ  Ega Świątek wycofuje się z imprezy w Sydney z powodu kontuzji żeber | wiadomości tenisowe

Dzięki siostrom Williams i innym graczom, którzy ostatnio byli głównymi mistrzami lub wicemistrzami, takimi jak Sloane Stephens, Madison Keys, Sophia Kenin i Daniel Collins, amerykański tenis kobiecy ma znaczenie od czasów Chrisa Everta i Billie Jean Malek.

„Zdecydowanie pomaga US Open mieć mistrzów płci męskiej i żeńskiej ze Stanów Zjednoczonych” – powiedział dyrektor turnieju Stacey Allister.

„Byliśmy absolutnie najlepsi od dziesięcioleci po stronie kobiet. I oczywiście mieliśmy niesamowitych amerykańskich mistrzów w męskiej drużynie, od Pete’a i Andre po Andy’ego. Ale to już dawno”.

Podczas gdy Serena Williams przygotowywała się do odejścia od swoich dni gry, obecni sportowcy, tacy jak Tiafoe, 18-letnia Coco Gauff i inni, rozmawiali podczas US Open o wpływie, jaki ona i jej siostra Venus mają na ich karierę.

Goff powiedział, że uprawia coś, co nazwała „głównie białym sportem”, ponieważ „widziała, jak ktoś taki jak ja przejmuje grę”.

Nie można przecenić znaczenia działania.

„To, co teraz robi Francis, mnie inspiruje” – powiedział Waszyngton.

„I mam nadzieję, że zainspiruje młodych graczy – nie tylko czarnych, ale białych, Latynosów, Azjatów. Z pewnością, ze względu na swoje pochodzenie i kolor skóry, będzie miał pewien wpływ na młodych czarnych graczy, a zwłaszcza młodych czarnych chłopców Mam nadzieję, że to skłoni ich do myślenia: „Cóż, on gra w tenisa od kilku lat. To inspiruje mnie do dalszego działania”. Albo: „Nigdy wcześniej nie grałem w tenisa. To mnie inspiruje do spróbowania”.

Waszyngton powiedział, że entuzjazm Tiafoe na boisku – „który najłatwiej widać w koszykówce” – i osobowość poza boiskiem mogą pomóc przyciągnąć młodych ludzi do tenisa.

Podobnie jak media społecznościowe, które nie istniały w czasach Waszyngtonu.

„Nie wiem, czy naprawdę możesz wiedzieć, jaki wpływ będzie to miało na następne pokolenie, aż po latach, gdy ktoś powie:„ Hej, zacząłem grać w tenisa, ponieważ pamiętam, jak oglądałem cię na Wimbledonie ”- powiedział Waszyngton, którego fundacja młodzieżowa znajduje się w Jacksonville na Florydzie, oferuje programy po szkole i letnie.

READ  Zdjęcie Paige VanZant na Instagramie: UFC, gwiazdy bikini Bare-Knuckle po podpisie

„Zawsze staramy się znaleźć różnych graczy, staramy się znaleźć kolejnego gracza i być może szukamy kolejnego gracza w niekonwencjonalnych miejscach”.

Martin Blackman, szef Programu Rozwoju Zawodników Amerykańskiego Związku Tenisowego, uważa, że ​​Tiafoe „rezonuje i ma znaczenie kulturowe.

To ogromna szansa na uczynienie tenisa „cooler”.

Tiafoe nie wstydzi się pomysłu, że może utorować drogę innym.

– Chce być przykładem – powiedział trener Wayne Ferreira.

„Zawsze mu mówię: „Jeśli chcesz dawać przykład, musisz wygrywać mecze tenisowe”. „Jeśli uda mu się wygrać ten turniej, może być inspiracją dla wielu dzieci”.

Tiafoe miał sześć lat, kiedy po raz pierwszy skrzyżował się z Blackmanem, który w tym czasie był trenerem w Junior Tennis Champions Center w College Park w stanie Maryland, gdzie mieszkał mały Francis i jego brat bliźniak, podczas gdy mój ojciec pracował.

„Oglądał lekcje grupowe, oglądał prywatne lekcje, uderzał w ścianę” – powiedział Blackman.

Blackman postrzega to, co robi Tiafoe, jako wynik procesu, który rozpoczął się ponad dziesięć lat temu, aby spróbować wykształcić przyszłych mistrzów.

Blackman widzi „zdrową presję rówieśników” w grupie amerykańskich mężczyzn w wieku Tiafoe, którzy razem przeszli przez szeregi – i rankingi – w tym Taylor Fritz, Riley Opelka i Tommy Ball.

„Chcemy tej samej dynamiki, w jakiej byliśmy we wczesnych latach 90., z Pete’m i Andre, Jimem Courierem i Michaelem Changiem” – powiedział Blackman.

„To kolejny powód, dla którego hack Francisa jest tak ważny”.