Mecz Manchester City i Crystal Palace, wiadomości, wyniki, wyniki, angielska Premier League, najważniejsze wydarzenia, mecz Chelsea i Fulham

Manchester City był bliski zdobycia tytułu Premier League po pokonaniu Crystal Palace 2: 0 w sobotę, podczas gdy Chelsea utrzymała czwarte miejsce po pokonaniu Fulham tym samym wynikiem.

Podopieczni Pepa Guardioli objęli 13-punktowe prowadzenie dzięki bramkom Sergio Aguero i Ferran Torres w drugiej połowie na Selhurst Park.

City zostanie mistrzem Anglii po raz trzeci w ciągu czterech sezonów, jeśli w niedzielę Manchester United przegra u siebie z Liverpoolem.

Jeśli United uniknie porażki, City może zdobyć tytuł, pokonując Chelsea na stadionie Etihad w następną sobotę.

Oglądaj każdy mecz z sezonu A-League 2020/21 na żywo i na żądanie w Kayo. Nowy w Kayo? Wypróbuj 14 dni za darmo>

Bramka dla miasta w 84 sekundy Blitz | 00:56

City, które w zeszłym sezonie wręczyło Liverpoolowi tytuł, pokonało skromną pierwszą połowę dwoma golami w 84 sekundy.

Aguero, który strzelił tylko swój szósty ligowy start w kontuzjowanym sezonie, przełamał impas w 57. minucie, kiedy przebiegł długim podaniem przez Benjamina Mendy’ego i uderzył pół piłki w dach siatki z odległości 10 jardów. .

To był dopiero jego czwarty gol, a klubowy strzelec Aguero ogłosił, że będzie to jego ostatni sezon w City.

Hiszpański napastnik Torres rzucił okiem na swój potencjał, gdy strzelił z krawędzi pola karnego w 59. minucie.

City wyrównało 11 zwycięstw z rzędu na wyjeździe w Premier League, rekord Premier League.

Pod koniec listopada siedzieli na 14. miejscu, ale dobra passa od tamtej pory popchnęła ich na skraj trzeciego tytułu w ciągu czterech sezonów.

City, Chelsea, Villa All Fly | 01:03

– Wstaw do lodówki –

Triple Chasers mogą również dodać Ligę Mistrzów do tego dystansu. We wtorek City po raz pierwszy spróbuje awansować do finału Ligi Mistrzów, broniąc prowadzenia 2: 1 w rewanżowym meczu półfinałowym z Paris Saint-Germain.

READ  Wallabies vs France podkreśla czerwoną kartkę Mariki Corbett Wideo Anthony Gilonich

„Możemy na przykład zacząć o tym myśleć [the champagne] W lodówce – jeszcze nie, ale czas wstawić do lodówki. Premier League już tam jest, jest w naszych rękach. „Potrzebujemy kolejnego zwycięstwa” – powiedział Guardiola.

– Bardzo się z tego cieszę po Lidze Mistrzów. Nie mogliśmy grać w świetnym tempie. Trochę walczyliśmy, ale zasłużyliśmy na to w drugiej połowie.

– Sprawdzę mecz Liverpoolu. Jest w naszych rękach, a teraz zrobimy co w naszej mocy, aby pokonać PSG.

Burza miejska oddala się od Crystal Palace | 1:29

Rzucił także falę pochwał na Aguero.

„Co za gol, co za praca, co za zawodnik, co za człowiek” – powiedział Guardiola. „Spodobają mu się ostatnie mecze. Pokaż swoim golem, kim był i kim jest.

„Jestem zakochany jako osoba, więc jest niesamowitym człowiekiem. W takich okolicznościach gracze gorszej jakości od niego są czasami bardziej niewygodni niż duzi gracze, tacy jak on. Co za gol”.

Havertz double wyrzuca Fulham nokautem | 1:28

W międzyczasie dublet Kai Havertza pokonał Chelsea walczącą z Fulham w Derby Londynu Zachodniego, przygotowując się do środowego meczu rewanżowego Ligi Mistrzów z Realem Madryt, odnosząc przekonujące zwycięstwo.

Niemiecki rozgrywający strzelał w każdej połowie na Stamford Bridge, przegrywając Chelsea o sześć punktów z West Ham, piąty w wyścigu o awans do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, zajmując czwarte miejsce na pierwszym miejscu.

West Ham, który ma w ręku mecz, zagra w poniedziałek z Burnley.

Havertz, który wykorzystał imponujące podanie Masona Mounta, otworzył wynik w 10. minucie i wywalczył zwycięstwo znakomitym finiszem tuż po przerwie.

Trener Chelsea, Thomas Tuchel, powiedział BBC: „Nie widziałem wielu drużyn, które wygrywałyby z Fulham, to daje ci trudny czas i ciężko jest z nimi grać”.

Zwracając się do Havertza, dodał: „Jest wiele powodów, dla których może to być trudna sytuacja (dla niego w pierwszym sezonie w Anglii), ale ostatecznie Ty jesteś odpowiedzialny za siebie i on jest.

READ  Wojna na Ukrainie doprowadziła do przemian ustrojowych w Polsce

„Musi się przystosować tak szybko, jak to możliwe. To właśnie robi io to go prosimy”.

Brighton wygrywa bitwę o utrzymanie | 1:28

Porażka pozostawiła Fulham w strefie spadkowej i brakowało mu dziewięciu punktów bezpieczeństwa. Quotagers prawdopodobnie wygrają cztery pozostałe mecze, jeśli chcą pozostać na nogach.

„Czy myślę, że możemy wygrać cztery mecze?” – powiedział trener Fulham Scott Parker.

Niemniej jednak sam Brighton zapewnił, że pozostanie w Premier League dzięki wygranej 2: 0 u siebie z Leeds.

Drużyna z Południowego Wybrzeża przerwała suszę po trzech meczach, wykonując rzut karny od Pascala Grossa w 14. minucie po tym, jak Izjan Alyoski znokautował Danny’ego Welbecka.

Doskonały solowy wysiłek Welbecka w 79. minucie zaowocował zwycięstwem i pozostawił Nawrasowi 10 punktów ze strefy spadkowej.

Zwycięzca najeźdźcy | 00:34

Próby Evertonu o awans do Europy poniosły porażkę, przegrywając u siebie 2: 1 z Aston Villą.

Ole Watkins dał gościom prowadzenie w 13. minucie na Goodison Park, ale sześć minut później wyrównał Dominic Calvert Lewin z Evertonu.

Jednak zawodnik FA Anwar Al Ghazi zdecydował się na mecz na 10 minut przed końcem znakomitym strzałem z brzegu pola karnego.

Villa niweczy pierwsze cztery marzenia Evertonu | 1:31