Mecz Manchester City i Crystal Palace, wiadomości, wyniki, wyniki, angielska Premier League, najważniejsze wydarzenia, mecz Chelsea i Fulham

Manchester City był bliski zdobycia tytułu Premier League po pokonaniu Crystal Palace 2: 0 w sobotę, podczas gdy Chelsea utrzymała czwarte miejsce po pokonaniu Fulham tym samym wynikiem.

Podopieczni Pepa Guardioli objęli 13-punktowe prowadzenie dzięki bramkom Sergio Aguero i Ferran Torres w drugiej połowie na Selhurst Park.

City zostanie mistrzem Anglii po raz trzeci w ciągu czterech sezonów, jeśli w niedzielę Manchester United przegra u siebie z Liverpoolem.

Jeśli United uniknie porażki, City może zdobyć tytuł, pokonując Chelsea na stadionie Etihad w następną sobotę.

Oglądaj każdy mecz z sezonu A-League 2020/21 na żywo i na żądanie w Kayo. Nowy w Kayo? Wypróbuj 14 dni za darmo>

Bramka dla miasta w 84 sekundy Blitz | 00:56

City, które w zeszłym sezonie wręczyło Liverpoolowi tytuł, pokonało skromną pierwszą połowę dwoma golami w 84 sekundy.

Aguero, który strzelił tylko swój szósty ligowy start w kontuzjowanym sezonie, przełamał impas w 57. minucie, kiedy przebiegł długim podaniem przez Benjamina Mendy’ego i uderzył pół piłki w dach siatki z odległości 10 jardów. .

To był dopiero jego czwarty gol, a klubowy strzelec Aguero ogłosił, że będzie to jego ostatni sezon w City.

Hiszpański napastnik Torres rzucił okiem na swój potencjał, gdy strzelił z krawędzi pola karnego w 59. minucie.

City wyrównało 11 zwycięstw z rzędu na wyjeździe w Premier League, rekord Premier League.

Pod koniec listopada siedzieli na 14. miejscu, ale dobra passa od tamtej pory popchnęła ich na skraj trzeciego tytułu w ciągu czterech sezonów.

City, Chelsea, Villa All Fly | 01:03

– Wstaw do lodówki –

Triple Chasers mogą również dodać Ligę Mistrzów do tego dystansu. We wtorek City po raz pierwszy spróbuje awansować do finału Ligi Mistrzów, broniąc prowadzenia 2: 1 w rewanżowym meczu półfinałowym z Paris Saint-Germain.

READ  Wyścigi o duże pieniądze ustawione na weekend - The Daily Gazette

„Możemy na przykład zacząć o tym myśleć [the champagne] W lodówce – jeszcze nie, ale czas wstawić do lodówki. Premier League już tam jest, jest w naszych rękach. „Potrzebujemy kolejnego zwycięstwa” – powiedział Guardiola.

– Bardzo się z tego cieszę po Lidze Mistrzów. Nie mogliśmy grać w świetnym tempie. Trochę walczyliśmy, ale zasłużyliśmy na to w drugiej połowie.

– Sprawdzę mecz Liverpoolu. Jest w naszych rękach, a teraz zrobimy co w naszej mocy, aby pokonać PSG.

Burza miejska oddala się od Crystal Palace | 1:29

Rzucił także falę pochwał na Aguero.

„Co za gol, co za praca, co za zawodnik, co za człowiek” – powiedział Guardiola. „Spodobają mu się ostatnie mecze. Pokaż swoim golem, kim był i kim jest.

„Jestem zakochany jako osoba, więc jest niesamowitym człowiekiem. W takich okolicznościach gracze gorszej jakości od niego są czasami bardziej niewygodni niż duzi gracze, tacy jak on. Co za gol”.

Havertz double wyrzuca Fulham nokautem | 1:28

W międzyczasie dublet Kai Havertza pokonał Chelsea walczącą z Fulham w Derby Londynu Zachodniego, przygotowując się do środowego meczu rewanżowego Ligi Mistrzów z Realem Madryt, odnosząc przekonujące zwycięstwo.

Niemiecki rozgrywający strzelał w każdej połowie na Stamford Bridge, przegrywając Chelsea o sześć punktów z West Ham, piąty w wyścigu o awans do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, zajmując czwarte miejsce na pierwszym miejscu.

West Ham, który ma w ręku mecz, zagra w poniedziałek z Burnley.

Havertz, który wykorzystał imponujące podanie Masona Mounta, otworzył wynik w 10. minucie i wywalczył zwycięstwo znakomitym finiszem tuż po przerwie.

Trener Chelsea, Thomas Tuchel, powiedział BBC: „Nie widziałem wielu drużyn, które wygrywałyby z Fulham, to daje ci trudny czas i ciężko jest z nimi grać”.

Zwracając się do Havertza, dodał: „Jest wiele powodów, dla których może to być trudna sytuacja (dla niego w pierwszym sezonie w Anglii), ale ostatecznie Ty jesteś odpowiedzialny za siebie i on jest.

READ  NBA playoffs 2021 wyniki, wynik, finały, Giannis Antetokounmue, Milwaukee Bucks, Atlanta Hawks, najnowsze wiadomości

„Musi się przystosować tak szybko, jak to możliwe. To właśnie robi io to go prosimy”.

Brighton wygrywa bitwę o utrzymanie | 1:28

Porażka pozostawiła Fulham w strefie spadkowej i brakowało mu dziewięciu punktów bezpieczeństwa. Quotagers prawdopodobnie wygrają cztery pozostałe mecze, jeśli chcą pozostać na nogach.

„Czy myślę, że możemy wygrać cztery mecze?” – powiedział trener Fulham Scott Parker.

Niemniej jednak sam Brighton zapewnił, że pozostanie w Premier League dzięki wygranej 2: 0 u siebie z Leeds.

Drużyna z Południowego Wybrzeża przerwała suszę po trzech meczach, wykonując rzut karny od Pascala Grossa w 14. minucie po tym, jak Izjan Alyoski znokautował Danny’ego Welbecka.

Doskonały solowy wysiłek Welbecka w 79. minucie zaowocował zwycięstwem i pozostawił Nawrasowi 10 punktów ze strefy spadkowej.

Zwycięzca najeźdźcy | 00:34

Próby Evertonu o awans do Europy poniosły porażkę, przegrywając u siebie 2: 1 z Aston Villą.

Ole Watkins dał gościom prowadzenie w 13. minucie na Goodison Park, ale sześć minut później wyrównał Dominic Calvert Lewin z Evertonu.

Jednak zawodnik FA Anwar Al Ghazi zdecydował się na mecz na 10 minut przed końcem znakomitym strzałem z brzegu pola karnego.

Villa niweczy pierwsze cztery marzenia Evertonu | 1:31