Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Abhimanyu wchodzi do ćwierćfinału, gdzie przegrywa z trzema innymi zapaśnikami w mistrzostwach świata w zapasach

Abhimanyu wchodzi do ćwierćfinału, gdzie przegrywa z trzema innymi zapaśnikami w mistrzostwach świata w zapasach

Trzej indyjscy zapaśnicy odpadli, przegrywając mecze drugiej rundy pierwszego dnia Mistrzostw Świata UWW, a zaledwie 70-kilogramowy zapaśnik Abhimanyu wszedł do ćwierćfinału w Belgradzie 16 września.

Abhimanyu, brązowy medalista Mistrzostw Świata U23 w czerwcu i zajmujący 26. miejsce na świecie, po jesiennym zwycięstwie (VFA) jako pierwszy pokonał ukraińskiego numer 7 na świecie Ihora Nikiforuka 19:9, a następnie pokonał Nikołaja Grahmeza z Mołdawii 13:2. (Doskonałość techniczna), aby zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale.

Zmierzy się jednak z 28-letnim numerem dwa na świecie Zane’em Allenem Retherfordem, wicemistrzem Mistrzostw Świata 2022 w Belgradzie w zeszłym roku.

Mistrzostwa świata to tutaj kwalifikacyjny turniej olimpijski w Paryżu w 2024 roku.

Indie biorą udział w ogólnoświatowych zawodach pod flagą United World Wrestling (UWW) po zawieszeniu indyjskiej Federacji Zapaśniczej (WFI) z powodu nieprzeprowadzenia wyborów w terminie wyznaczonym przez tę organizację światową.

Abhimanyu był w doskonałej formie już w pierwszej rundzie przeciwko czołowemu Nikiforukowi, kończąc rywalizację w 5 minut i 41 sekund.

Sędzia przerwał mecz na 2,41 minuty drugiej trzyminutowej sesji, po tym jak Abhimanyu również zdominował pierwszą trzyminutową sesję, prowadząc 5:0.

Akash Dahiya (61 kg) Pomimo triumfalnego startu, pokonując mołdawskiego rywala Leomida Kolesnika i a sędziowie wydali miażdżący werdykt 10-5 na korzyść Hindusa, przegrał przed ćwierćfinałem z Uzbekistanem nr 6 na świecie Jahongirmirzą Toropowem .

Plasujący się tutaj na 21. miejscu Al-Dahiya nie mógł się równać z Toropowem, złotym medalistą Mistrzostw Azji 2021, gdyż Ukrainiec zwyciężył z notą (7-4).

W kategorii freestyle 86 kg zapaśnik Sandeep Mann pokonał Deyana Mitrova z Macedonii Północnej, wygrywając różnicą techniczną (10-0), ale w drugiej rundzie kwalifikacji nie mógł się równać z Lin Zuochenem, który przegrał 0-11 , a sędzia ogłosił zwycięzcę Chińczyka ze względu na jego przewagę techniczną przed… Około 45 sekund do końca meczu.

Indyjski zapaśnik Sumit w kategorii wagowej 125 kg po łatwym meczu kwalifikacyjnym w pierwszej rundzie z Japończykiem Taiki Yamamoto, którego pokonał 3:1, przegrał przed ćwierćfinałem ze znacznie lepszym przeciwnikiem, Polakiem Robertem Baranem.

READ  Gwiazda piłki nożnej Pinewood Prep ma „niesamowite doświadczenie” grając w Polsce | Sporty

Siódmy w rankingu polski zapaśnik, srebrny medalista Mistrzostw Europy i ćwierćfinalista Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku, był zbyt dobry dla Hindusa, wygrywając „decyzją” VPO 3:0.

To jest wyróżniony artykuł dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów. Aby przeczytać ponad 250 polecanych artykułów każdego miesiąca

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

To jest Twój ostatni darmowy artykuł.