Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

ACCC stara się wejść do rozgrywki pomiędzy Apple i Epic

Regulator konkurencji w Australii Złożył niezwykłą prośbę do sądu federalnego, aby wpłynąć na trwającą walkę prawną między amerykańskimi firmami, Epic Games i Apple, mówiąc, że sprawa „porusza ważne kwestie porządku publicznego”, które powinny zostać rozstrzygnięte w Australii.

W sierpniu ubiegłego roku amerykański twórca gier wideo i oprogramowania Epic Games rozpoczął postępowanie prawne przeciwko Apple i Google, twierdząc, że giganci technologiczni angażują się w zachowania antykonkurencyjne, usuwając ich produkty ze swoich sklepów z aplikacjami.

Apple i Google usunęły grę wideo Fortnite Epic ze swoich sklepów z aplikacjami, gdy deweloper zaczął bezpośrednio oferować tańsze zakupy aplikacji, aby uniknąć zwykłego traktowania w sklepie z aplikacjami i obniżyć o 30 procent Apple i Google.

Epic Games natychmiast złożyło oddzielne pozwy przeciwko Apple i Google w związku z działaniami antymonopolowymi i dotyczącymi konkurencji w sądzie okręgowym w Kalifornii.

Prezes ACCC Rod Sims chce, aby sprawy z zakresu australijskiego prawa konkurencji były rozstrzygane w australijskich sądach. Zdjęcie: ACCC

W listopadzie firma Epic Games pozwała Apple w Australii w związku z usunięciem gry, twierdząc, że Apple naruszyło prawo konkurencji i konsumentów.

Apple starał się zaprzestać tych środków, argumentując, że sprawa musiała zostać rozstrzygnięta w Stanach Zjednoczonych. Sędzia Sądu Federalnego Nai Biram zatwierdził wniosek w zeszłym miesiącu. Jednak sędzia Biram przyznał, że była to „niepokojąca” decyzja i wyraził zaniepokojenie, czy zezwolić sądom zagranicznym na rozpatrywanie sprawy, „gdy rozpatrywane są najpoważniejsze kwestie porządku publicznego”.

Firma Epic odwołała się od decyzji w sprawie zagranicznej, a przyspieszona rozprawa przed pełnym sądem federalnym zaplanowana jest na 9 czerwca 2021 r.

W poniedziałek Komisja Antykorupcyjna wystąpiła o zezwolenie na wystąpienie na rozprawie jako „przyjaciel sądu” lub „przyjaciel sądu” albo na interwencję jako osoba niebędąca stroną. Jeśli zostanie przyznana, regulator nie stanie się stroną w sprawie, ale będzie mógł składać briefy w ograniczonej liczbie przypadków.

Regulator powiedział „w tym momencie”, że jego żądanie powstanie w związku z decyzją o przyznaniu Apple moratorium, a nie rozpatrywanie przypadków rzekomego naruszenia prawa konkurencji przez Apple.

READ  Nowe karty kolekcjonerskie Final Fantasy 7 są dostarczane z NFT

„Australijska Komisja ds. Konkurencji (ACCC) podjęła niezwykły krok, aby ubiegać się o pozwolenie na wystąpienie w tej apelacji, ponieważ moratorium podnosi istotne kwestie dotyczące porządku publicznego. Jako ustawowa agencja odpowiedzialna za administrowanie australijskim prawem konkurencji uważamy, że możemy pomóc sąd. ”- powiedział Rudd Sims, przewodniczący ACCC.

„Jest to sprawa wniesiona do australijskiego sądu, w której uczestniczą australijscy konsumenci i podnosząca ważne sprawy na podstawie australijskiego prawa konkurencji. Uważamy, że w interesie publicznym leży, aby ważne sprawy z zakresu prawa konkurencji, takie jak ta, były rozstrzygane przez sądy australijskie, biorąc pod uwagę, że wyniki takich przypadków może mieć konsekwencje. Duże znaczenie dla całej australijskiej gospodarki ”.

Sprawa amerykańska między Apple i Epic Games rozpoczęła się w tym tygodniu i ma potrwać co najmniej trzy tygodnie w Kalifornii.

Czy wiesz więcej Skontaktuj się z Jamesem Rileyem za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Sygnał.