Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dokumenty Apple, które wyciekły w niezamierzony sposób, pomogły przenieść prawo do naprawy

Cyberataki rzadko przynoszą korzyści nikomu, z wyjątkiem cyberprzestępców, ale niedawna nota okupu przyniosła nieoczekiwane korzyści dla osób w społeczności uprawnionych do reformy, nowe pokrycie Z płyty głównej sugeruje.

W kwietniu ogłosił gang ransomware REvil Ukradła plany Niektóre najnowsze produkty Apple. Dokumenty zostały rzekomo uzyskane w wyniku cyberataku na Quanta Computer, tajwańską firmę produkującą części dla Apple. Gdy żądania wymuszeń hakerów nie zostały spełnione, wyciekli do sieci ograniczoną liczbę szkiców produktów.

Jeśli walczysz o dostrzeżenie tutaj jasnej strony, rozważ trwającą walkę między gigantami technologicznymi, takimi jak Apple, a połączoną społecznością aktywistów i właścicieli firm, którzy walczą o uzyskanie właśnie tego rodzaju danych.

Prawo do reformy Jest to ruch oddolny, który ma na celu ułatwienie procesu naprawy produktów, który utrudnia lub uniemożliwia dużym firmom samodzielne naprawianie ich dla konsumentów i małych przedsiębiorstw. Celem jest zapewnienie konsumentom większej niezależności w zakresie ich właściwości, przy jednoczesnym ograniczeniu plagi „planowanego starzenia”, czyli praktyki, w ramach której producenci tworzą produkty przeznaczone do wycofania, tworząc w ten sposób niepotrzebne odpady.

Duże firmy, takie jak Apple, zabezpieczyły się przed tymi propozycjami, powielając udostępnianie instrukcji obsługi sprzętu lub planów, takich jak wyciekły przez REvil To ujawniłoby „tajemnice handlowe”.. „Oznacza to, że nie ma łatwej mapy drogowej dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak naprawić swój własny produkt, gdyby się zepsuł. Fani inżynierii wstecznej produktu mogą go zdobyć, ale prosty diagram znacznie ułatwi ten proces. .

Louis Rossmann, właściciel Rossmann Repair Group, Niedawno powiedziała Motherboard Ten cyberatak REvil był w rzeczywistości ogromnym atutem dla ludzi w jego firmie. Rossmann Corporation Oferuje naprawy i odzyskiwanie danych W przypadku uszkodzonych lub zepsutych produktów Apple, takich jak MacBooki i iPady. Rosman powiedział, że plany pomogą zapewnić lepsze wyniki jego klientom:

„Nasza praca zależy od takich rzeczy, jak te wycieki. Pomoże mi to odzyskać czyjeś dane. Ktoś dzisiaj będzie miał ich dane z tego powodu… Nie możesz iść do Apple i powiedzieć:„ Dam ci 800 000 dolarów (1.017.360 $), żeby mi to dać. ” Dane ”, Rossman powiedział Vice.

W rozmowie z Motherboard Rossman wyjaśnił, że nie jest zadowolony z cyberataku na Quantę jako takiego, ale wskazał, że istnieje kilka innych metod, którymi dysponuje, aby uzyskać informacje, które wyciekły:

„Nie mówię, że jestem zwolennikiem hakowania komputerów w celu uzyskania tych informacji” – powiedział Rossman. „Wolałbym to dostać, udając się do Apple i dając im co roku 1000 USD (1272 USD), aby uzyskać te informacje”.

Justin Ashford, właściciel kanału Art of Repair w YouTube, kolejny zwolennik prawa do naprawy, powiedział Motherboard:

„Wciąż czekam, aż ktoś legalnie powie mi, co może zrobić, jeśli wcześniej miał schemat okablowania, aby go skrzywdzić, zwłaszcza że kiedyś go porzucali” – powiedział Ashford. „Użyję go i pomogę ludziom”.

Jeśli w wyniku całej tej rozmowy nie nastąpiły jeszcze żadne większe zmiany prawne, coraz częściej okazuje się, że tak jest. Bloomberg Reports Co najmniej 20 stanów rozważa obecnie wprowadzenie przepisów, które zwiększyłyby zdolność klientów do samodzielnego naprawiania rzeczy.

READ  Nintendo Hacker Gary Bowser skazany na 3 lata więzienia