Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Agnieszka Holland przygotowuje się do nakręcenia filmu biograficznego o Franzu Kafce

Agnieszka Holland przygotowuje się do nakręcenia filmu biograficznego o Franzu Kafce

Reżyser ma rozpocząć zdjęcia długo oczekiwanego „dokumentu dziwacznej fantasy” w kwietniu 2024 roku, a premiera odbędzie się w setną rocznicę śmierci autora.

od lewej: Stepan Klan, Sharka Shimbalova, Agnieszka Holland i Tomas Nomiuk na planie. Franciszek (© Marilyn Film Productions)

aktualizować (20 grudnia 2023 r.): Polski reżyser Agnieszki Holender Ponowna współpraca z czeskim producentem Sarka Shimbalova Do Franza Kafki biografia Franciszekpo współpracy w zdobyciu nagród Żongler [+see also:
film review
trailer
interview: Agnieszka Holland
film profile
]
I Zielona granica [+see also:
film review
trailer
film profile
]
. Premiera filmu zaplanowana jest na rok 2024, z okazji setnej rocznicy śmierci słynnego autora. Obecnie Holland przygotowuje się do zdjęć do filmu, które potrwają 40 dni i będą miały miejsce w kwietniu 2024 r. w Czechach i Niemczech. Tomasz Nomiuk (Zielona granica, Pan Jones [+see also:
film review
trailer
interview: Agnieszka Holland
film profile
]
) został wykorzystany w obiektywie filmowym. Rolę młodego Kafki powierzono dziesięcioletniemu chłopcu Stepana Klana.
„Chciałbym potraktować ten film jako swego rodzaju kolaż scen i historii z życia i książek Franza” – mówi Holland. „Budujemy plan dziwacznego, fikcyjnego dramatu dokumentalnego, w którym nie ma rzeczy niemożliwych”.
Kafka jest bodaj jedynym autorem na świecie, który więcej napisał o swoim życiu prywatnym i osobistych doświadczeniach niż o swojej twórczości. Był człowiekiem wrażliwym, obcym swoim czasom, bardziej przypominającym człowieka trzeciego tysiąclecia. Dziś mamy szansę zrozumieć go znacznie lepiej niż jego współcześni 100 lat temu. „Chcemy starannie złożyć fragmenty jego życia, próbując stworzyć mozaikę, która wykracza poza jego życie i zagłębia się w jego osobowość” – mówi czeska producentka Sarka Šimbalová z Marlin Film Productions.
Franciszek Producentem jest Marlene Film Production (Czechy), a koprodukcją: X-Filme (Niemcy), Metro Films (Polska), Bac Films (Francja), Telewizja Czeska, Barrandov Studio, Certikon i CzechAnglo Production. Projekt wsparł Czeski Fundusz Filmowy. Krajowa premiera kinowa planowana jest na koniec 2024 roku.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacje biznesowe)

READ  Co jest w telewizji, od 30 kwietnia do 1 maja: Nieposkromiony koniec

Jeden z najbardziej wpływowych autorów XX wiekuy Century to niemieckojęzyczna żydowska bohema, której większe dzieła pozostały niedokończone. Pisarz Metamorfoza, Test Lub zamek, którego nazwa stała się synonimem surrealistycznych i koszmarnych wizji, odcisnęła piętno na literaturze i kinie. Pomimo rangi Franza Kafki jego życie doczekało się adaptacji filmowych Stevena Soderbergha W 1991 roku we francusko-amerykańskim thrillerze Kafka mistrzostwo Jeremy’ego Ironsa Jak nazwany autor. Teraz uznana polska reżyserka Agnieszka Holland wyreżyseruje nowy film biograficzny pod tytułem Kafka O życiu torturowanego artysty i tym, co stało się z jego dziedzictwem.

Holland dołącza do zespołu odpowiedzialnego za film biograficzny o czeskim terapeucie Janie Mikolašku. Żongler [+see also:
film review
trailer
interview: Agnieszka Holland
film profile
]
, którego głównym producentem jest Šárka Cimbalová z Marlene Film Production. Ich poprzednia współpraca polegała na czeskim zgłoszeniu filmu do nagrody dla najlepszego filmu międzynarodowego podczas 93. ceremoniiBadania i rozwój Oscarów i znalazł się na krótkiej liście, a także otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej i dla najlepszego filmu fabularnego w konkursie Czeskie Lwy (zobacz aktualności).

Marka Epsteina Wymyślił Kafka Scenariusz na podstawie napisanego przez niego opowiadania Mike'a Downeya i Siebie”, dramatyczny opis życia pisarza od kołyski w przedwojennej Pradze aż po grób, w serii samodzielnych winiet. „Film przeskakuje w czasie, do losów siostry Kafki, której śmierć przepowiedział, i do współczesnej Pragi, gdzie jego wpływy są dziś silniejsze niż kiedykolwiek” – zauważają producenci.

Według zapowiedzi reżysera biografia Kafki będzie mniej tradycyjna niż dotychczas Żongler, przekraczając granice filmu z epoki i wkraczając w epokę współczesną. Holland ujawnia, że ​​aby zrozumieć nieuchwytnego pisarza, który po jego śmierci nakazał zniszczenie jego dzieł, połączą fragmenty przeszłości Kafki i jego dzieł, tworząc „olśniewającą, kalejdoskopową mozaikę, która wykracza nie tylko poza jego życie w teraźniejszość, ale także po to, by stworzyć kompleksową wizję dramatycznego świata wyobraźni Kafki i dodaje, że będą działać według planu.” Przewrotny fabularny dramat dokumentalny, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.

READ  Jak wygląda Apex Legends bez efektów specjalnych

„Komunistyczna Czechosłowacja zaczęła powoli i nieśmiało wracać do swojego funkcjonowania w połowie lat 60., ale potem, w trakcie normalizacji, zapomniano o jej dziedzictwie” – wyjaśnia reżyser. Tak było do czasu, gdy Kafka stała się komercyjną atrakcją turystyczną i została upamiętniona dziwacznymi pomnikami. Losy jego książek, zawstydzające miłości, relacje z ojcem, nieudane zaręczyny, praca biurowa i gruźlica są dobrze udokumentowane w jego wspomnieniach, listach i licznych autobiografiach. „Wiemy wszystko, ale tajemnica jego losów i wpływu jego literatury na świat nie została jeszcze do końca odkryta”. Zdjęcia mają rozpocząć się wiosną 2023 roku, gdyż w 2024 roku przypada setna rocznica nagłej śmierci Kafki na gruźlicę.

Producenci zaprezentują projekt, który jest obecnie w fazie rozwoju, w nadchodzącym okresie Rynek koprodukcyjny Berlinale.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacje biznesowe)