Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Air Liquide spogląda na Koreę Południową, gdy Cummins ogłasza plany dotyczące ciężarówek z ogniwami paliwowymi – pv international

W związku z planami Australii przygotowującymi się do ogromnych instalacji do produkcji wodoru i amoniaku, dwa rządy stanowe tego kraju próbują zmobilizować rynek użytkowników końcowych, ponieważ podpisano umowy mające na celu przyspieszenie wykorzystania gazu na Ukrainie iw Polsce.

Szwajcarski gigant towarowy Trafigura podpisał umowę z niemiecką firmą zajmującą się ekologicznym wodorem Hy2gen Zbadanie logistyki produkcji i przechowywania zielonego amoniaku do wykorzystania w dekarbonizacji przemysłu okrętowego. „Jako jeden z największych na świecie sprzedawców fizycznych towarów i czarterujących statki, Trafigura ma wyjątkową pozycję, aby przyspieszyć tę transformację” – powiedział w piątek Cyril Duvau-Sansut, dyrektor generalny Hy2gen z siedzibą w Wiesbaden. instalacje e-paliw w Kanadzie, Francji, Niemczech i Norwegii.

Gaz przemysłowy w Paryżu płynne powietrze Dziś zasygnalizował chęć inwestowania w łańcuch dostaw wodoru w Korei Południowej. Matthew Giard, członek komitetu wykonawczego Air Liquide, powiedział, że naród jest „jednym z najbardziej aktywnych na świecie działań związanych z wodorem, wspieranym przez silne ambicje narodowe”.

Amerykańska firma Air Products, Industrial Gas and Chemicals podpisała umowę ze swoim obywatelem zajmującym się sprzętem ciężkim czas oczekiwania dla poprzednich ciężarówek dystrybucyjnych zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi w obu Amerykach, Europie i Azji. „Cummins dostarczy elektryczne układy napędowe na wodorowe ogniwa paliwowe zintegrowane z ciężkimi samochodami ciężarowymi wybranym partnerom OEM firmy Air Products, gdy firma Air Products rozpocznie proces przekształcania swojej globalnej floty pojazdów dystrybucyjnych w pojazdy z wodorowymi ogniwami paliwowymi” – napisano we wczorajszym oświadczeniu.

Partnerzy spodziewają się, że faza demonstracyjna ciężarówek na ogniwa paliwowe rozpocznie się w przyszłym roku.

ten Rząd Australii Zachodniej Został członkiem założycielem organizacji branżowej programu certyfikacji bezemisyjnej organizacji Smart Energy Council, która ma na celu certyfikację zasobów odnawialnego wodoru, zielonego amoniaku i „zielonych metali”, takich jak stal odnawialna i cynk.

Nie być gorszym Rząd wiktoriański Dostarczono 7,2 mln AUD (4,5 mln EUR) na pomoc przedsiębiorstwom w przejściu na ekologiczny wodór poprzez finansowanie programów pilotażowych, prób i studiów wykonalności. Sekretarz Stanu ds. Energii, Środowiska i Zmian Klimatu, Lilly D’Ambrosio, oświadczyła, że ​​6,2 mln AUD zostanie przeznaczonych na „Fundusz Ścieżek Marketingu Odnawialnego Wodoru” oprócz 1 miliona AUD na sfinansowanie powiązanych biznes planów. odnawialnej”. Fundusz wodorowy gotowy na biznes.

Londyński pożyczkodawca deweloperski Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz operator ukraińskiego systemu przesyłowego gazu zgodzili się na zwiększenie wykorzystania wodoru w tym ostatnim kraju poprzez „pierwszą w swoim rodzaju umowę”. „Ukraina jest wysoce uzależniona od paliw kopalnych we wszystkich sektorach swojej gospodarki, a wodór może stanowić dobrą alternatywę dla dekarbonizacji i zmniejszenia zależności od paliw kopalnych” – powiedział Harry Boyd Carpenter, dyrektor zarządzający Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

odpowiednik Unii Europejskiej Europejski Bank Inwestycyjny Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisał umowę doradczą z Polską Grupą Technologii Wodorowych na promocję wykorzystania nośników energii w Polsce. Umowa została podpisana w ramach Inicjatywy InnovFin – unijnego dofinansowania dla innowatorów z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Komisji Europejskiej, która sama jest częścią programu badawczego bloku Horyzont 2020.

uszczelnienie, wykończenie

Firma zajmująca się czystą energią z siedzibą w Dublinie Odnawialne Źródła Energii SSE Inżynier ds. energetyki wiatrowej Siemens Gamesa Renewable Energy podpisał protokół ustaleń w sprawie produkcji zielonego wodoru zasilanego przez dwie lądowe farmy wiatrowe w Szkocji i Irlandii, „które zostanie ogłoszone w odpowiednim czasie”.

READ  Emirates News Agency - Abu Dhabi Chamber chce wzmocnić współpracę z polskimi przedsiębiorcami

North America PowerTap Hydrogen nabył 49% AES-100 Firma będąca właścicielem własności intelektualnej Advanced Electrolyzer System (AES), technologii elektrochemicznej, która odzyskuje wodór o wysokiej czystości z rozcieńczonego gazu syntezowego. Dzięki technologii Steam Metan Reformer (SMR) firmy PowerTap dochodzi do wzajemnego przenikania się, z oświadczeniem o dzisiejszej inwestycji w akcje, mówiącym: „To zasadniczo rozszerzy zakres surowców potrzebnych do produkcji wodoru o biomasę, a także gaz ziemny. i odnawialny gaz ziemny”.

W komunikacie prasowym stwierdzono, że AES „umożliwia tańszą produkcję wodoru bez dodatkowych emisji gazów cieplarnianych. AES jest jedyną technologią zdolną do ekonomicznego odzyskiwania wodoru o wysokiej czystości po bardzo konkurencyjnych kosztach”. poniżej 5 USD/kg (4,24 EUR), przy obecnych cenach 10-15 USD/kg.

Ta treść jest chroniona prawem autorskim i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chciałbyś z nami współpracować i chciałbyś ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, skontaktuj się z: [email protected]