Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Air New Zealand odwołuje 1000 lotów do Australii, powołując się na niepewność granic

Około 20 000 klientów chętnych do podróży między Australią a Nową Zelandią, ich plany podróży zostały brutalnie pokrzyżowane.

Air New Zealand odwołał ponad 1000 lotów między Australią a Nową Zelandią do 31 grudnia 2021 r. z powodu ciągłej niepewności na granicy między tymi dwoma krajami.

W oświadczeniu szefa działu klientów i sprzedaży, Leanne Geraghty, linia lotnicza oszacowała, że ​​decyzja wpłynie na około 20 000 klientów.

W obecnej formie rozkład lotów linii lotniczych po 31 grudnia pozostanie na swoim miejscu i będzie obowiązywał do czasu wydania dalszych instrukcji przez rząd Nowej Zelandii.

„Ciągła niepewność na granicy między Nową Zelandią a Australią oznacza, że ​​Air New Zealand odwołał ponad 1000 lotów do 31 grudnia 2021 r.” – powiedziała Geraghty.

Wyraziła współczucie dla poszkodowanych klientów, ale powiedziała, że ​​Air NZ ma związane ręce.

„To będzie szczególnie trudna wiadomość dla rodzin i przyjaciół, którzy mają nadzieję dogonić Boże Narodzenie” – powiedziała.

„Ale nasze ręce są związane, dopóki ograniczenia graniczne nie zostaną złagodzone, a rząd Nowej Zelandii uzyskuje więcej jasności”.

Bańka podróżnicza Australia-Nowa Zelandia napotkała kilka niepowodzeń od czasu jej pierwszego otwarcia 19 kwietnia. Granice między różnymi stanami były wielokrotnie zamykane z powodu nagłych zamknięć i małych zgromadzeń, zanim premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern wydała 23 lipca ośmiotygodniowe zawieszenie między tymi dwoma krajami. Został przedłużony 17 września.

Chociaż zawieszenie miało zostać ponownie rozpatrzone w połowie lub pod koniec listopada, do tej pory nie wprowadzono żadnych zmian.

„Kiedy ustanowiono QFT (podróż bez kwarantanny) z Australią, nasze dwa kraje miały bardzo niewiele ostatnich przypadków transmisji COVID-19 ze społeczności, a strategia zwalczania jest bardzo podobna” – powiedział nowozelandzki minister odpowiedzi na Covid-19, Chris Hepkins. czas. .

READ  Zaktualizowany kompaktowy SUV jest łatwy do polecenia

„Zmieniło się to dramatycznie, co doprowadziło do naszej decyzji o zawieszeniu QFT na kolejne osiem tygodni”.

Klienci, których dotyczy anulowanie, mają możliwość wymiany opłaty na kredyt, który można wykorzystać w późniejszym czasie. Zwroty będą dostępne dla osób z biletami zwrotnymi.

„Czerwone podróże” będą nadal wdrażane dla klientów, którzy muszą przejść zarządzaną izolację i kwarantannę (MIQ). Obejmuje to ograniczone loty z Melbourne lub Sydney do Nowej Zelandii.

Mimo to podróżni wjeżdżający do Australii z Nowej Zelandii nie muszą poddawać się kwarantannie, o ile są w pełni zaszczepieni i mają dowód negatywnego wyniku testu PCR w ciągu trzech dni od wyjazdu.

Będzie to jednak zależeć od ograniczeń w podróżowaniu ustalonych przez władze ds. zdrowia w każdym konkretnym stanie lub terytorium Australii.

Odkąd Air New Zealand ogłosił to późnym popołudniem w poniedziałek, niektóre tweety skrytykowały linię lotniczą za „podejmowanie ryzyka” w zakresie ograniczeń i wprowadzania klientów w błąd.

„Kiedy linie Air NZ otrzymały wskazówkę, że granice będą wolne od kwarantanny w grudniu, aby mieć pewność, że zacznie sprzedawać bilety? Rozbudziłeś nadzieje klientów. Czy oferujecie pełne zwroty pieniędzy, czy tylko kredyty?”, napisał jeden z użytkowników Twittera.

„Czy wznowienie podróży w ramach kwarantanny w tym roku było kiedykolwiek możliwe? Nie zauważyłem żadnych oznak tego. Air New Zealand został ukarany – i byli w błędzie.”

Australia ma obecnie tylko bańkę podróżniczą z Singapurem, ale premier Scott Morrison wspomniał o tym Podobne aranżacje Wkrótce może zostać zatwierdzony dla Japonii i Korei Południowej.

Mimo to w pełni zaszczepieni Singapurczycy mogą podróżować do Nowej Południowej Walii, Wiktorii i Australijskiego Terytorium Stołecznego bez kwarantanny, ponieważ inne stany i terytoria nadal nie akceptują przyjazdów międzynarodowych, z wyjątkiem powracających Australijczyków.