Ajla Tomljanovic pokonuje Jelenę Ostapenko, przerwa medyczna, taktyka, kłótnia, wideo, fałszywa kontuzja.

Australijka Agla Tomljanovic wróciła z seta, by pokonać rywalkę Wimbledonu Jelenę Ostapenko i po raz pierwszy awansować do czwartej rundy w meczu, w którym doszło do brzydkiej awantury o spóźnioną przerwę lekarską.

Po setie i przegrywaniu 2-0, Tomljanovic odbił się, zdobywając drugiego seta 6-4 i wygrywając siedem meczów z rzędu, by awansować 4-0 w trzecim secie.

Ale w tym momencie sprawy stały się kontrowersyjne.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego finału. Nowy w Kayo? Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo>

Ostapenko usiadł znikąd i bez żadnych oznak dyskomfortu i poprosił o przerwę medyczną, twierdząc, że ma problemy z żołądkiem i mówiąc sędziemu przewodniczącemu: „Nie mogę iść dalej, boli mnie”.

Tomljanovic wyraźnie uważał, że Ostapenko używa czasu do celów taktycznych.

– Wiesz, że kłamie, prawda? Wszyscy wiemy – powiedział Australijczyk, wzywając przełożonego.

„Czy wiesz, że możesz również wykonać swój telefon i przyjąć swój punkt widzenia w tej sytuacji?

„Czy uważasz, że wyglądała dobrze przez godzinę i 30, a teraz jest poważna kontuzja?”

Po długiej przerwie Ostapenko wróciła na kort i złamała Tomljanovic, ale Australijce udało się zachować spokój i wygrać mecz 4-6 6-4 6-2.

Ale w Grid kłótnia trwała dalej.

„Jeśli myślisz, że jestem fałszywy, możesz porozmawiać z lekarzem” – powiedział Ostapenko.

Tomljanovic odpowiedział: „Mam nadzieję, że poczujesz się lepiej”.

Ostapenko: „Twoje zachowanie jest okropne, okropne. Nie masz szacunku.

Tomljanovic: „Jesteś kimś do gadania”.

Tomljanovic zmierzy się z bardzo wygranym meczem czwartej rundy z brytyjską dziką kartą Emmą Raducano, 18-latką, która zadebiutowała w trasie WTA zaledwie kilka miesięcy temu.