Miedwiediew pokonuje deficyt w dwóch setach, by pokonać Cilic

Tenis – Wimbledon – All England Tennis & Croquet Club, Londyn, Wielka Brytania – 3 lipca 2021 r., Rosjanin Daniil Miedwiediew w akcji podczas meczu trzeciej rundy z chorwackim Marinem Cilicem, REUTERS / Peter Nichols

LONDYN (Reuters) – Drugie rozstawienie Daniil Miedwiediew zszedł z dwóch setów po raz pierwszy w swojej karierze, by pokonać byłego wicemistrza świata, Marina Cilica w bolesnym starciu w trzeciej rundzie na Wimbledonie w sobotę.

25-letni Rosjanin wyglądał na konsekwentnego w pierwszych dwóch setach, gdy Cilic wykorzystał swój potężny serwis i forhend w duży sposób, ale Miedwiediew spokojnie odzyskał kontrolę, aby zneutralizować grę przeciwnika i zdobył 6-7 (3) 3-6 6 -3 6-3 6-2 zwycięstwo.

Ciesząc się swoją najdłuższą karierą w Australian Open (wicemistrzostwo) i French Open (ćwierćfinał), Miedwiediew zdobył swój nowy najlepszy tytuł Wimbledonu, dochodząc do ostatniej szesnastki, w której zmierzy się z Polską, 14. rozstawionym Hubertem Hurkaczem.

Cilic zwyciężył w dogrywce w pierwszym secie, a kiedy strzelił z forehandu, aby zdobyć seta w drugim secie, a następnie złapał podwójny błąd Miedwiediewa, chorwackie 32. miejsce wydawało się mieć całkowitą kontrolę.

Ale upał skończył się w meczu Cilica, gdy wieczór trwał dalej, a Miedwiediew cierpliwie przepychał się z krawędzi.

Rosjanin przełamał 2-2 w trzecim secie, kiedy Cilic nie trafił w forhend na linii i zdobył podwójne przełamanie, gdy gonił strzał, by przypieczętować dobre zwycięstwo.

Podobnie było w trzecim secie, kiedy Miedwiediew zaczął dyktować punkty z niezwykłą dokładnością, a do piątego seta Cilic wyglądał na całkowicie skurczonego, pytając sędziego, ile światła zostało do gry.

32-letni Chorwat mógł chcieć uszczelnić dach, aby powstrzymać rosyjskie ataki, ale Miedwiediew był bezwzględny w przerwie i awansował 5:0.

Miedwiediew dwukrotnie popełnił błąd w punktach meczowych w następnym meczu, gdy na krótko stracił koncentrację, aby dać Cilicowi słabą linię życia.

Nagle Cilic znów wyglądał na podekscytowanego, gdy fani pozostali w tyle, aby zakwalifikować się do finału 2017, ale Miedwiediew powstrzymał mały bunt, wysyłając potężnego pierwszego, aby zakończyć mecz.

READ  Alizee Cornet pokonała Simonę Halep w trzech setach i awansowała do ćwierćfinału Australian Open

Karen Chaczanow i Andriej Rublow mają już za sobą, to dopiero trzeci raz w erze zawodowej, kiedy trzech Rosjan weszło do 1/8 finału.