Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aktualizacja: Putin czy sport?  Polska wybrała Rosyjską Federację Szermierczą – Ukraiński Światowy Kongres

Aktualizacja: Putin czy sport? Polska wybrała Rosyjską Federację Szermierczą – Ukraiński Światowy Kongres

aktualizować:

Polski Związek Szermierki wycofał się z organizacji Pucharu Świata Kobiet w Szermierce w Poznaniu. „W związku ze zmianami dokonanymi przez Zarząd FIE w zasadach kwalifikowania zawodników i personelu pomocniczego posiadającego paszporty rosyjskie i białoruskie, Zarząd FIE jest zmuszony odwołać te zawody” – poinformowała w środę Międzynarodowa Federacja Szermierki. według Eurosport TVN24.

Wprowadzone przez FIFA zasady pozbawiają organizatorów imprez możliwości sprawdzenia, czy zawodnicy biorący udział w zawodach spełniają warunki określone przez FIFA (patrz niżej). Dodał: „Otrzymaliśmy list napisany niegrzecznym tonem, w którym stwierdzono, że jedynie Federacja Międzynarodowa ma nam władzę powiedzieć, którzy Rosjanie do nas przyjdą, a my mamy obowiązek wydawania wiz. „Nie damy się nabrać na «obserwatora», dlatego podjęliśmy decyzję o odwołaniu konkursu” – powiedział Adam Konopka, wiceprezes PFF.

5 kwietnia 2023 r.:

Polska Federacja Szermierki (PFF) stworzyła precedens, w jaki sposób może legalnie dopuścić rosyjskich i białoruskich sportowców do startów w międzynarodowych imprezach sportowych, de facto zakazując im udziału w zawodach. W rezultacie Rosyjska Federacja Szermierki (RFF) podjęła decyzję o pominięciu zawodów Pucharu Świata Kobiet w szermierce, które odbędą się w Poznaniu w dniach 21–23 kwietnia.

Dlaczego?

Zamiast zrezygnować z organizacji wydarzenia, jak zrobiły to wcześniej Niemcy, Dania i Francja, federacja poszła zgodnie z przepisami, postępując zgodnie z niedawnymi zaleceniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, które stwierdzają, że następujący sportowcy z Rosji i Białorusi nie mogą startować w zawodach:

  • Sportowcy aktywnie wspierający wojnę Rosji z Ukrainą; I
  • Sportowcy związani kontraktami z rosyjską lub białoruską armią lub agencjami bezpieczeństwa narodowego.

31 marca federacja oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oświadczyły, że zastrzegają sobie prawo do ścisłego monitorowania, czy zawodnicy z obu krajów spełniają powyższe kryteria. według TVB Sport. Aby przeprowadzić tę kontrolę, sportowcy i personel pomocniczy posiadający paszport rosyjski lub białoruski będą zobowiązani do złożenia pisemnego oświadczenia zawierającego następujące informacje:

  • Nie popierają wojny na Ukrainie, która stanowi rażące naruszenie prawa międzynarodowego i traktatów międzynarodowych;
  • Spełniają warunki neutralności, co oznacza, że ​​nie są powiązani z reżimem Władimira Putina, dla którego Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania jako osoby podejrzanej o popełnienie zbrodni wojennych na Ukrainie; I
  • Nie są to żołnierze ani pracownicy armii rosyjskiej, białoruskiej ani organów bezpieczeństwa narodowego.
READ  Grassley nominuje Mossiga z Gladbrook do West Point | Wiadomości, sport, praca

„Jeśli uczestnik z Rosji podpisze taką deklarację, serdecznie zaproszę go do Polski do udziału w konkursie”. – powiedział Kamil BortnychukMinister Sportu i Turystyki RP.

Stojąc przed dylematem wyboru między Putinem a udziałem w wydarzeniach sportowych, Rosyjska Federacja Szermierki dokonała łatwo przewidywalnego wyboru: pominąć wydarzenie. „Oni [PFF] „Oczekujemy takiego oświadczenia, ale oni rozumieją, że żaden z rosyjskich sportowców go nie podpisze” – powiedział w poniedziałek szef Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej. według Ukraina Raczej.

Impreza Pucharu Świata w Poznaniu (turnieje indywidualne i drużynowe) jest istotna, ponieważ będzie pierwszą imprezą kwalifikacyjną, w której chipperki zdobędą punkty do klasyfikacji olimpijskiej.