Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aktualizacje dnia 11 na żywo Wiadomości Biegowe wydarzenia lekkoatletyczne Karsten Warholm bije rekord świata Testosteron Cycling Finals

Norweg Karsten Warholm pokonał we wtorek swój własny rekord świata na drodze do złotego medalu w biegu na 400 m przez płotki mężczyzn we wtorek.

Warholm osiągnął imponujące 45,94 sekundy, pokonując swój poprzedni rekord świata wynoszący 46,70 sekundy.

Amerykanin Ray Benjamin zdobył srebro w 46,17 sekundy, podczas gdy Brazylijka Alison dos Santos zdobyła brąz z czasem 46,72, co jest rekordami regionalnymi.

Czas Benjamina pobiłby również stary rekord świata 46,70, gdyby nie błyskotliwa kariera Warholma.

Był to jeden z najwspanialszych igrzysk w historii igrzysk olimpijskich, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że do lipca rekord 400 metrów przez płotki nie został pobity od 1992 roku.

Karsten Warholm buntuje się po odebraniu złota.Źródło: Getty Images

Warholm został we wtorek pierwszym człowiekiem, który przebiegł poniżej 46 sekund, podczas gdy rekord 400 metrów bez przeszkód wyniósł nawet poniżej 43 sekund (43.03).

„Wygląda jak Bolt… Jest Beamanesque. To rzadkie. To, co Johnson zrobił w Atlancie w 1996 roku, a Bolt zrobił. Zabiera cię do miejsca, o którym nigdy nie myślałeś, że pójdziesz” – powiedział Bruce McCavani w komentarzu w Channel 7.

“Zniknie jako największa 400-metrowa płotka w historii i prawdopodobnie największy wyścig, jaki widzieliśmy na igrzyskach olimpijskich. Co za zawody.”

„Właśnie widzieliśmy najbardziej niesamowity wyścig olimpijski w historii” – powiedział Tamsin Manu.

Słowo „przerażająca siła” w podnoszeniu ciężarów

Po burzy rozgłosu wokół udziału Laurel Hubbard jako pierwszej transpłciowej kobiety na igrzyskach olimpijskich, nie udało jej się osiągnąć sukcesu w zawodach w podnoszeniu ciężarów 87 kg.

Zamiast tego, prawdziwą historią był 21-letni Chińczyk Li Wenwen, który w poniedziałkowy wieczór całkowicie wysadził konkurencję w jednym z najbardziej dominujących występów w całych igrzyskach.

Złapała 140 kg i podążyła za 180 kg w wyścigu szarpnięć i zdobyła złoty medal z rekordem olimpijskim 320 kg.

Emily Campbell z GB zajęła drugie miejsce, podnosząc 283 kg.

To była ogromna i przerażająca luka, która doprowadziłaby do morale w kategorii wagowej, w tym Hubbard, który dramatycznie nie zdołał zarejestrować szarpnięcia.

Lee zakończyła podnoszenie po trzech próbach całego boiska.

Jej pierwsze 130 kg podniesienia w rwaniu i 162 kg w szarpnięciu wystarczyły, by samodzielnie zdobyć złote medale, ale mimo to wykonała sześć podniesień – wszystkie z sukcesem – aby ustanowić rekord olimpijski.

Jak złoty medal może wywołać „ostrą” kontrowersję

Kontrowersyjna kwestia testosteronu lekkoatletycznego została ponownie przywrócona w centrum uwagi po poniedziałkowym występie w mistrzostwach sprinterów olimpijskich.

Christine Mboma dwukrotnie pobiła rekord świata do lat 20, aby zakwalifikować się do finału na 200 metrów.

Mboma i koleżanka z drużyny Beatrice Maslingi woleli ścigać się na 400 metrów, ale zostali wykluczeni z rywalizacji po tym, jak testy World Athletics wykazały, że zawierają wysoki poziom naturalnego testosteronu.

Nastąpiło to po tym, jak Mboma i Maselenge osiągnęli drugi i trzeci najszybszy wynik 400 milionów razy na świecie.

Christine Mboma została wykluczona z udziału w finale 400m. (Zdjęcie: Matthias Hengst/Getty Images)Źródło: Getty Images

Chociaż zasady dotyczące testosteronu dotyczą tylko wyścigów między 400 a milami, kobiety muszą zmniejszyć poziom różnicowania wzrostu płciowego (DSD) naturalnie wysokiego poziomu testosteronu, aby wziąć udział w zawodach.

Zapytana, czy ma wiadomość dla tych, którzy wierzą, że sportowcy z DSD powinni być w stanie konkurować tylko po zażyciu leku obniżającego testosteron, Maselenge powiedziała: „Powiedziałabym, że to naprawdę dziwne.

„Nie rozumiem, dlaczego ludzie wymyślają takie rzeczy. Po prostu tego nie rozumiem. To takie okrutne z ich strony”.

Obaj są w stanie rywalizować na dystansie 200 m w Tokio, chociaż istnieją obawy, że ich dominujący występ ponownie rozpali kontrowersje.

Mboma wyraził wielką nadzieję Ameryki Gabe Thomas na drugie miejsce w kwalifikacjach samochodowych.

Ustanowienie nowego rekordu poniżej 20 roku życia po raz drugi tego dnia zajęło 21,97 sekundy.

Masilingi zajął drugie miejsce za Fraser-Pryce.

To był straszny start, ale odzyskał siły, wyprzedzając Anthony’ego Strachana z Bahamów i Amerykankę Ginę Brandini w kwalifikacjach.

Numer 2 na świecie niesamowitego oślepienia

Tymczasem ukraiński melonik Serhij Kulish po niesamowitym wyciu przegapił szansę na medal.

Kulish trafił na bramki przeciwnika i dostał zero punktów, ponieważ został wyeliminowany na ósmym miejscu.

Uznano go za faworyta w finale karabinków na 50 m mężczyzn po zdobyciu srebrnego medalu w konkursie wiatrówek na 10 m w Rio 2016.

Kulish obwinił fatalny błąd na awarię szafy.

Serhi Kulish rozbił się. (Zdjęcie: Kevin C. Cox/Getty Images)Źródło: Getty Images

Powiedział: „Nie jestem szczęśliwy”. Reuters.

„Kto strzelił do czyjegoś celu? Tylko ludzie tacy jak ja.

„Guzik na mojej kurtce był rozpięty i czułem się trochę zdenerwowany, ale czas minął i musiałem oddać strzał.

„Nie zauważyłem, że faktycznie trafiam w czyjś cel”.

Spisek „taśmy medycznej” spowodował ruch Igrzysk Olimpijskich

Dania oszołomiła świat kolarski rekordową jazdą olimpijską w poniedziałek, ale były mistrz olimpijski zakwestionował ten wyczyn.

Duńczycy osiągnęli czas 03:45:014, aby zakwalifikować się najszybciej i zapewnić sobie miejsce we wtorkowej pierwszej rundzie z miejscem w wyścigu o złoty medal na linii.

Chociaż były olimpijczyk Chris Broadman zainteresował się Twitterem, aby zakwestionować użycie przez zespół taśmy kinezjologicznej na wszystkich czterech kolarzach.

Taśma została umieszczona między linią skarpet i tuż pod kolanem, a niektórzy twierdzili, że może to dać Duńczykom aerodynamiczny impuls.

Zasada dotycząca wysokości skarpet Union Cycliste Internationale (UCI) została wprowadzona w 2019 r., aby zabronić używania odzieży z korzyścią dla wydajności.

Reguła mówi, że „skarpety i buty używane w zawodach nie mogą wznosić się powyżej określonej wysokości o połowę odległości między środkiem pięty bocznej a środkiem głowy kości strzałkowej”.

Twierdzi się jednak w tym przypadku, że duński zespół strategicznie wykorzystywał taśmę, aby osiągnąć korzyści podobne do tych, które uzyskano wcześniej z tkaniną przed założeniem podkładu.

Argumentowano, że pozycja drążka tworzy drążek, który następnie generuje turbulencje napływającego powietrza, a tym samym pomaga dłużej pozostać na nodze.

Uważa się to za korzystne dla aerodynamiki pasażerów.

Brodman dodał, że wierzy, że duński zespół uzyskałby zgodę na użycie taśmy, ale pozostaje sceptyczny co do jej przeznaczenia.

Taśmę można wykorzystać do kontuzji, ale wątpliwe jest, czy każdy członek zespołu ma problem w tym samym miejscu w nogach.

„Czuje się jak więzienie”: Olimpijskie jedzenie SLAMS „Cold Slope”

Olimpijscy sportowcy powinni żyć w przepychu, a nie być zmuszani do życia w „więzieniu” i spożywania „zimnego stoku” w „spoconej szkolnej sali”.

Tom Bosworth z Wielkiej Brytanii ujawnił swoją dietę w kompleksie apartamentów Olympic w Sapporo w filmie, który został usunięty z jego konta na Twitterze.

W filmie Bosworth zademonstrował „zimne zejście” prezentowane sportowcom w Sapporo Odori Park.

Tom Bosworth uderzył w jedzenie. (Zdjęcie: Brian Lennon/Getty Images)Źródło: Getty Images

Hej IOCMedia, znasz miliony [money bags] Bosworth napisał na Twitterze. “Czy jest szansa, że ​​w naszym tygodniu wyścigowym możemy zdobyć trochę jedzenia? Jak posiłki? Nie zimną cebulę, cebulę na parze lub częściowo ugotowany makaron? To jest„ szczyt sportu ”. Sapporo czuje się jak więzienie. “

Nie skończył na tym i kontynuował tweetowanie przez swoje nieszczęścia związane z jedzeniem.

“Witamy w spoconej szkolnej stołówce, gdzie sprowadza cię ciężka praca życia. Czy możesz być tak mało skupiony na sportowcach? Czy jest jakaś szansa, że ​​mamy gdzieś zaczerpnąć świeżego powietrza poza okrążeniem treningowym, które Nasze 900 metrów? Kubek kawa się nie zepsuje.”

Bosworth zakwalifikował się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 po zajęciu drugiego miejsca w brytyjskim maratonie lekkoatletycznym 2021 i 20-kilometrowym spacerze testowym. Wygrał również mistrzostwa plenerowe w 2011 i co roku w latach 2014-18 oraz mistrzostwa halowe w latach 2015-20.

31-latek, który zajął szóste miejsce w biegu na 20 km na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016, miał pozostać w Tokio na czas igrzysk.

Bosworth powiedział, że jedzenie było „zimne”. (Zdjęcie: Jordan Mansfield/Getty Images)Źródło: Getty Images

Jednak ze względu na upał, spacery i maratony mężczyzn i kobiet zostały przesunięte o 500 mil na północ od stolicy. Od tego czasu mieszkali w Sapporo.

„Jedzenie jest słabe. Jedzenie jest zimne. Wydaje się, że brakuje podaży. Zawodnicy mieli trudności, aby dostać się do tych gier i przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad, i jestem bardzo wdzięczny, że poszli naprzód i miałem [positive] dotychczasowego doświadczenia i dlatego jestem na to zaproszony.”

Przynajmniej skargi Boswortha zostały wysłuchane.

„Właśnie to odebrałem, zamierzam poruszyć to na jutrzejszym spotkaniu szefów kuchni” – powiedział BBC Radio 5 Live Mark England, szef kuchni GB.

„To rozczarowujące, ponieważ jedzenie w wiosce olimpijskiej i środowisko stworzone w Tokio są fantastyczne.

„To rozczarowujące słyszeć i zrobiłbym to z wielkim hukiem”.

Bosworth powalczy o złoto na 50-kilometrowym marszu w czwartek.

Poczta w Nowym Jorku

READ  Białoruski biegacz, który obawiał się represji w domu, przybywa do Polski | Sporty