Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amerykanka Erin Jackson zdobywa swoje trzecie z rzędu złoto na Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2022

Obrazy Getty

Nie dalej jak w ostatni weekend, Erin Jackson ze Stanów Zjednoczonych została pierwszą czarnoskórą kobietą, która wygrała Puchar Świata na długich torach, organizowany przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską. Teraz jest trzy na trzy w swoich ostatnich trzech wyścigach w Pucharze Świata, gdy stawia poważne starania o potencjalne miejsce na nadchodzących Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Erin Jackson, w sobotę, w Stavanger w Norwegii, zdobyła swoje trzecie złoto w łyżwiarstwie szybkim Pucharu Świata w sezonie 2021, wygrywając 500 metrów, aby zdobyć złoty medal z czasem 37,602 sekundy. Jackson pokonał obrońcę mistrza olimpijskiego Nao Kodairę, który po spotkaniu otwierającym sezon w Polsce w zeszłym tygodniu ponownie zajął drugie miejsce.

Jackson przeszła do łyżwiarstwa figurowego z łyżwiarstwa figurowego w 2017 roku, a jej niedawna passa kontynuowała szybki wzrost w rankingu łyżwiarstwa szybkiego. Jackson dołączył do drużyny olimpijskiej USA zaledwie cztery miesiące po przejściu na łyżwiarstwo szybkie, zajmując 24. miejsce w biegu na 500 m w 2018 r. Od tego czasu Jackson zajął siódme miejsce w Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w 2020 roku.

Trzy zwycięstwa Jacksona z rzędu są dla niej ogromną poprawą, ponieważ jej poprzedni najlepszy wynik w wyścigu Pucharu Świata był dziewiąty. Gorące passy Jacksona sprawiły, że znalazła się w doskonałej pozycji przed amerykańską drużyną olimpijską, z dwoma pozostałymi przystankami w serii Pucharu Świata. Seria odwiedzi Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych na początku grudnia, a następnie uda się do Kanady, aby wziąć udział w wyścigu w Calgary.

Zakładając, że już tworzy drużynę olimpijską, Jackson będzie starała się zostać pierwszą Amerykanką, która zdobyła medal na 500-metrowym torze od czasu Bonnie Blair w 1994 roku.

READ  AB de Villiers ogłasza wycofanie wszystkich formatów