Wellington Phoenix zremisował w otwierającym A-League mężczyzn po wczesnej utracie prowadzenia

Cała rozmowa przed pierwszym meczem Wellingtona Phoenixa w nowym męskim sezonie A-League Skupiony wokół jednego człowieka: Ulysses Davila.

Ale to kolejny były gracz Phoenix uniemożliwił drużynie Ufuka Talaya udany start dopiero po raz trzeci na stadionie MacDonald Jones w Newcastle w niedzielę wieczorem.

Bramkarz MacArthura Philip Corto, który przybył do Australii w tym tygodniu po tym, jak został powołany do zastąpienia emerytowanego Adama Federici i przezwyciężenia zatrucia pokarmowego, aby dostać się do początkowego składu, był w inspirującej formie i wykonał cztery kluczowe obrażenia, aby odeprzeć atak. szybki. – Wykończ Phoenix i zapewnij sobie remis 1-1.

Napastnik Wellington Phoenix, Gary Hooper, otworzył wynik rzutem karnym w pierwszej połowie.

Cameron Spencer / Getty Images

Powracający napastnik, Gary Hooper, trafił Phoenix przed siebie, gdy w 25. minucie wykonał bezpośredni rzut karny w środku pola, ale jego mocne uderzenie zostało anulowane, gdy napastnik MacArthura, Lachlan Rose, wyrównał strzałem w tylną słupek po rzucie rożnym w 61. minucie.

Phoenix mocno naciskał na spóźnionego zwycięzcę, ale Corto wybiegł z linii, by dzielnie zatrzymać Jaushuę Sotirio i przeciął czubek jego policzka za jego wysiłki po tym, jak został schwytany przez buty przeciwnika.

– W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze i kontrolowaliśmy posiadanie piłki, ale nie tworzyliśmy dużo, ale dobrze radziliśmy sobie przy piłce – powiedział trener Phoenix Ufuk Talay.

„Spodziewaliśmy się, że wrócą z nami 1:0 i myślę, że dobrze przetrwaliśmy burzę.

– To rozczarowujące, gdy stracimy taki rzut wolny, ale mieliśmy dwie szanse na jego wygranie, więc ostatecznie remis to sprawiedliwy wynik.

READ  Twierdzenie prezydenta FIA dotyczące ingerencji w wyniki wyścigu jest bezpodstawne
Pomocnik Wellington Phoenix, Reno Pescopo, chwyta go za prawą kostkę.

Ashley Vader / Getty Images

Talay powołał pełnoprawną drużynę z kluczowymi graczami Hopper i Piscopo, którzy rozpoczęli pomimo ograniczonego udziału w przedsezonie, ale duet osiągnął pożądany efekt, tworząc i strzelając pierwszego gola.

Phoenix wygrał rzut karny, gdy James Meredith podciął kostki Piscopo, gdy skrzydłowy próbował wykonać obrót w polu karnym 18 jardów.

Sędzia Ben Abraham początkowo myślał, że zgłoszenie zostało wykonane poza polem karnym i przyznał rzut wolny, ale decyzja została odwrócona przez VAR.

Huber trafił w punkt karny w samym środku drogi, aby jednym kopnięciem otworzyć bilans sezonu.

Angielski zawodnik był boleśnie bliski zdobycia bramki w pierwszych pięciu minutach po tym, jak wykorzystał niebezpieczne dośrodkowanie lewego obrońcy Jamesa McGarry’ego, ale Courto popisał się znakomitą interwencją z bliskiej odległości.

MacArthur wyszedł z gry strzałem w drugiej połowie i nagrodził ich dominację, gdy Rose złapała drzemkę Phoenixa, zwisając mu z nogi w róg i strzelając w dalszy róg.

Piscopo doznał kontuzji kostki, gdy sfaulował rzut karny i musiał ją zbić w drugiej połowie.

Ale pomimo utraty głównego twórcy, zespół Phoenix stworzył wystarczająco dużo okazji, aby wyrwać zwycięzcę.

Prawie strzelili drugiego gola, ale Tomislav Uskok utrzymał piłkę poza linią bramkową na 10 przed wyjściem.

Impas wydłużył niepokonany rekord Phoenix, który rozpoczął się w zeszłym sezonie, do 12 meczów.

Wellington Feniks 1 (Pen Gary Hopper – 25′) MacArthur 1 (Lachlan Róża 61′)