Angelo Mathews traci furtkę w meczu Sri Lanka – Bangladesz, wyjaśnienie przepisów, wideo, aktualności, co się stało

Rozrusznik ze Sri Lanki Angelo Mathews zapisał się w krykieta niefortunną historią, stając się pierwszym graczem, który spadł z poziomu międzynarodowego.

Mathews wchodził na boisko dla Sri Lanki 135-4 po 24,2 overach w meczu z Bangladeszem, ale z powodu problemu z kaskiem nie mógł zaakceptować sytuacji.

Gdy 12. zawodnik pobiegł po nowy hełm, czas wciąż płynął, a ponad trzy minuty po zdobyciu poprzedniej furtki Matthews i sędziowie wciąż prowadzili dyskusję.

Oglądaj na żywo każdy mecz Pucharu Świata w krykiecie mężczyzn ICC bez przerw na reklamy podczas gry w Kayo Sports. Dołącz do Kayo już teraz i natychmiast rozpocznij transmisję>

Bangladesz jednak złożył apelację, a ponieważ rozmowy trwały dłużej, niż Matthews musiał dotrzeć do linii bramkowej, sędziowie byli zmuszeni go zatrzymać, a Matthews stracił furtkę, nie stając twarzą w twarz z piłką.

„Och, och, kochanie” – skomentował jeden z komentatorów.

„Wyszedł, nie stając twarzą w twarz z piłką! Zabrakło mu czasu!”

Angelo Mathews ze Sri Lanki przekroczył limit czasu w meczu z Bangladeszem.Źródło: Fox Sports

Przepis 40.1.1 MCC stanowi: „Po upadku furtki lub wycofaniu się odbijającego, następny odbijający musi, o ile nie zostanie ogłoszony czas, być gotowym na przyjęcie piłki lub drugi odbijający musi być gotowy na przyjęcie następnej piłki w ciągu 3 minut od zwolnienia.” Lub przejście na emeryturę.

„Jeśli ten wymóg nie zostanie spełniony, dopływ mieszanki przekroczy limit czasu.”

Zasada ta obowiązuje od 1980 r., kiedy odbijający mieli dwie minuty na „wejście na pole gry”, chociaż pierwsze wydrukowane „Prawa krykieta” odnosiły się do obrońców, którzy mieli dwie minuty na „wejście, gdy jeden z nich jest na boisku”. „.

Wiadomo, że sześciu graczy zakończyło swój czas w krykiecie pierwszej klasy, z których najnowszym był Charles Kunje z Zimbabwe dla Matabeleland Tuskers przeciwko Mountaineers w Bulawayo w latach 2017-18.

READ  Dlaczego porażka Tygrysów jest ważną pobudką dla młodych Pelikanów

Choć ani Sri Lanka, ani Bangladesz nie są w stanie zapewnić sobie awansu do półfinału Pucharu Świata, zwycięstwo Bangladeszu może zapewnić Anglii porażkę w Champions Trophy.

Do turnieju zakwalifikuje się osiem najlepszych drużyn z fazy grupowej Pucharu Świata. Bangladesz i Anglia zajmują obecnie 9. i 10. miejsce z 1–6 rekordami, podzielonymi według wskaźnika obrotów netto, natomiast Sri Lanka i Holandia zajmują 7. i 8. miejsce z 2–5 rekordami.

W środowy wieczór Anglia zmierzy się z Holandią.

Najpierw wysłał tygrysa w powietrze, co było zaskakujące! | 00:35