Świątek pokonuje rywalkę Sabalenkę i awansuje do meczu o tytuł WTA Finals

Tenis – Finały WTA – Cancun, Meksyk – 5 listopada 2023 r. Polska Iga Świątek podczas meczu półfinałowego z Białorusinką Aryną Sabalenką REUTERS/Henry Romero Uzyskanie praw licencyjnych

5 listopada (Reuters) – W niedzielę Iga Świątek pokonała swoją przeciwniczkę Arynę Sabalenkę 6:3, 6:2 w półfinale finałów ATP w Cancun w niedzielę, dzięki czemu numer jeden na świecie jest w zasięgu ręki przed poniedziałkowym tytułem. mecz.

Zwycięstwo imponującej i opanowanej Świątek oznacza ostateczne starcie z Amerykanką Jessicą Pegulą, która może zakończyć rok na szczycie, jeśli uda jej się podnieść trofeum.

Sabalenka, obecnie numer jeden, rok temu zakończyła sezon Świątek w przedostatniej rundzie sezonu tenisowego, ale w Cancun zabrakło jej zwykłej zabójczej siły, po tym jak seria błędów forhendowych zniweczyła jej najlepsze wysiłki.

Mecz rozpoczął się w sobotę, jednak sędziowie musieli przerwać konfrontację z Polakiem prowadzącym w pierwszym secie 2:1 ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Świątek, czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema, nabrał tempa natychmiast po wznowieniu gry w niedzielę, przełamując serwis Sabalenki w czwartym gemie.

Sabalenka nie potrafiła wykorzystać ani jednej okazji na przełamanie serwisu rywalki w drugim secie, a w trzecim gemie z frustracji uderzyła rakietą po tym, jak odbiła ją poza linią bazową, dając przeciwnikowi przerwę.

Świątek zachowała spokój, popełniła kilka błędów, a w siódmym gemie mocnym uderzeniem wykorzystała kolejny break point.

22-latka zacisnęła pięści i szaleńczo wiwatowała, gdy mistrzyni Australian Open Sabalenka trafiła na punkt meczowy.

Zwycięstwo to kontynuowało dobrą passę Świątka, który w zeszłym miesiącu wygrał China Open.

„Dziękuję chłopaki za przybycie. Dziękuję za doping. Naprawdę to doceniam. Daliście nam energię do gry od grudnia do listopada. Jestem wam naprawdę wdzięczny. Do zobaczenia jutro” – powiedział fanom Świątek po meczu.

Przed nią trudne wyzwanie przeciwko będącej w dobrej formie Peguli, która pokonała mistrzynię US Open Coco Gauff 6:2, 6:1 i w sobotę zapewniła sobie awans do meczu o tytuł.

READ  Słodka odpowiedź Sebastiana Vettela na dramat tylnego skrzydła Lewisa Hamiltona, Max Verstappen

„Jessie (Pegula) to fantastyczna zawodniczka i absolutnie zasługuje na to, aby znaleźć się w finale każdego turnieju” – powiedział Świątek. „Wiem, że to nie będzie łatwe.

„Jest wiele do przemyślenia. Jutro skupię się tylko na sobie. Jest naprawdę silna i psychicznie poradzi sobie ze wszystkim. Postaram się dać z siebie wszystko i dać z siebie 100%. To wszystko, co mogę zrobić”.

Żaden z finalistów nie stracił dotychczas seta w Cancun. Pegula pokonała Świątka w swoim ostatnim spotkaniu w półfinale w Montrealu.

(Raport: Amy Tenere z Nowego Jorku; dodatkowe raporty Pearl Josephine Nazari z Bengaluru) Redakcja: Shri Navaratnam, Josie Cow i Raju Gopalakrishnan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.