Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Angielski projektant i wpływowy znawca mody zmarł w wieku 81 lat

Vivienne Westwood, wpływowa modowa buntowniczka, która odegrała kluczową rolę w ruchu punkowym, zmarła w wieku 81 lat.

Dom mody nazwany na cześć Westwood ogłosił jej śmierć w mediach społecznościowych, mówiąc, że odeszła spokojnie.

Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Projektantka mody Vivienne Westwood zmarła w Londynie w wieku 81 lat. (Wyświetlenia Tristana za pośrednictwem Getty Images)

Kariera modowa Westwood rozpoczęła się w latach 70. wraz z eksplozją punka, kiedy jej radykalne spojrzenie na miejski styl uliczny podbiło świat.

Ale potem cieszyła się długą karierą, uświetnioną szeregiem udanych pokazów modelek w Londynie, Paryżu, Mediolanie i Nowym Jorku.

Nazwa Westwood stała się synonimem stylu i postawy, nawet jeśli zmieniała punkt ciężkości z roku na rok. Jego zasięg był szeroki, a działanie nigdy nie przewidywalne.

Vivienne Westwood bierze udział w wiecu protestacyjnym podczas Fracked Future Carnival 19 marca 2014 r. W Londynie, Anglia.
Vivienne Westwood bierze udział w wiecu protestacyjnym podczas Fracked Future Carnival 19 marca 2014 r. W Londynie, Anglia. (Tim B. Whitby za pośrednictwem Getty Images)

W miarę jak jej postura rosła, wydawała się wykraczać poza modę, a jej projekty były wystawiane w kolekcjach muzeów na całym świecie.

Młoda kobieta, która gardziła brytyjskim establishmentem, w końcu stała się jedną z jego najbardziej znanych gwiazd i wykorzystała swoją uprzywilejowaną pozycję, by naciskać na reformy środowiskowe, nawet jeśli farbowała włosy na jaskrawy pomarańczowy odcień, który stał się jej znakiem rozpoznawczym.

READ  Finał sąsiadów: Kylie Minogue i Jason Donovan ponownie wydali A Special For You z 1988 roku