Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Campbell River Film Festival rozpoczyna się 24 stycznia

Sezon zimowy Campbell River ma swoją premierę 24 stycznia, otwierając go piosenką „Eo”.

Dramat polskiego weterana reżysera Jerzego Skolimowskiego, który otrzymał w tym roku Nagrodę Jury w Cannes, podąża za rozumnym osłem, który konfrontuje się z najlepszymi i najgorszymi, jakie ludzkość ma do zaoferowania.

Opowiedziany za pomocą serii oszałamiających wizualnie winiet z imponującą ścieżką dźwiękową, film przedstawia antropomorficzne oczy osła wyczuwającego swoją drogę przez koła fortuny.

Obejmuje to bezbronne wcięcie w wędrownym cyrku pod opieką wytrzeszczonych oczu Cassandry (Sandra Drzymalska), pędzącą ciężarówką do fabryki kleju przez Mateusza (Mateusz Kosiokiewicz), wyczerpującą przygodę z synem marnotrawnym, który został księdzem Vito (Lorenzo Zurzulo) i Rzut okiem na tak zwane dobre życie w mieszczańskim domu znudzonej gospodyni domowej o imieniu Hrabina (Isabelle Huppert). Pozostaje nam tylko zgadywać, co myśli Eo – po zobaczeniu tego, co najlepsze i najgorsze w ludzkości.

Szef kuchni Skolimowskiego wyjaśnia, że ​​nie różnimy się tak bardzo od zwykłych potworów: rodzimy się, przez chwilę doświadczamy cierpienia i miłości (jeśli mamy szczęście), jesteśmy przypadkowo wykorzystywani w naszej pracy, a potem umieramy. EO, A Kind Tribute to Au Hazard Balthazar Roberta Bressona, to pięknie ilustrowana, przypominająca anegdotę podróż po współczesnej Europie, w której prosi nas, abyśmy żyli z taką samą pokorą i godnością, jak nasze zwierzęta.

„[Skolimowski] Unika tradycyjnej fabuły, aby zrobić coś, co mieści się między fantazją a literaturą faktu, dokument przyrodniczy i przełomowy, nastrojowy utwór. Jeśli za EO kryje się jakieś przesłanie, to jest nim to, że zwierzęta – zwłaszcza osły – wciąż są traktowane z taką brutalnością, podczas gdy to one zdołały uczynić nasz świat pięknym miejscem. […] Jeśli są filmy, które lepiej ogląda się na dużym ekranie w zaciemnionym kinie z włączonym dźwiękiem, to jest to jeden z nich” – czytamy w recenzji filmu The Hollywood Reporter.

READ  Johnny Depp przed procesem Amber Heard: Materiał z niewidocznego momentu wywołuje gorącą debatę na Reddicie

Festiwal filmowy jest wynikiem udanej współpracy z Toronto International Film Festival i Tidemark Theatre. To partnerstwo pozwala The Campbell River Group rezerwować filmy, które normalnie nie trafiłyby do kin Campbell River i wyświetlać je w Tidemark Theatre.

Bilety: wstęp 15 USD (+ obowiązujące podatki i opłaty)

Bilety sezonowe i karnety są dostępne na tidemarktheater.com lub 250.287.PINK!


[email protected]
Jak my Facebook I poszliśmy za nim Świergot

Arts Campbell Riverfilm