Anglia pokonała Chorwację 1:0, aby rozpocząć kampanię Euro 2020 na ulotce dzięki zwycięzcy tytułu Raheemowi Sterlingowi

Bramka Raheema Sterlinga w drugiej połowie okazała się wystarczająca, by Anglia przetrwała w eliminacjach do Mistrzostw Świata Chorwację na początku zwycięstwa Trzech Lwów na Euro 2020.

Sterling został ustawiony po wspaniałym podaniu Calvina Phillipsa, który przedarł się przez środek pola, zanim Sterling w końcu spadł w 57. minucie.

„Czuję się dobrze… Zawsze mówiłem, że jeśli gram na Wembley w ważnym turnieju, muszę strzelić gola” – powiedział Sterling.

„Dorastałem dwie minuty w dół drogi, więc wiedziałem, że muszę tu strzelić gola i było to wspaniałe uczucie, jeśli to zrobię”.

Wspierana przez hałaśliwy tłum ustawiony przez koronawirusa na 22 500 na stadionie Wembley, Anglia rozpoczęła grę w fenomenalnym tempie, zmuszając Chorwację do pogrążenia się na własnej połowie.

Phil Foden omal nie dał Anglii perfekcyjnego startu, oddając wczesny strzał na dole słupka, gdy ochrypły tłum śpiewał hymn Euro 96 „Football Comes Home”.

Phil Foden biegnie przed reprezentacją Chorwacji w piłce nożnej
Anglik Phil Foden (z lewej) i Mateo Kovacic z Chorwacji walczą o piłkę podczas meczu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 między Anglią a Chorwacją na stadionie Wembley w Londynie, niedziela, 13 czerwca 2021 r.(

AFP: Lawrence Griffiths

)

– Miło jest dać naszym fanom i naszemu krajowi naprawdę zabawny wieczór – powiedział po meczu trener Gareth Southgate dla BBC.

„Gracze dobrze poradzili sobie z tą wielką okazją. Od początku grali dobrze i zadomowili się na wczesnym etapie gry.”

Jednak po tym, jak Anglia zdominowała pierwsze 15 minut, zwolnili i dryfowali do pierwszej połowy, pozwalając Chorwacji i Luce Modricowi zacząć zdobywać przyczółek w meczu.

Ciepłe popołudniowe temperatury przyczyniły się do załamania w połowie meczu, który miał trwać po przerwie, aż pod koniec 17-krotnego ruchu Sterling trafił do siatki.

Ładowanie

Sterling i Harry Kane mogli podwoić prowadzenie z dużymi szansami wkrótce po tym, jak Anglia objęła prowadzenie, ale obaj zepsuli swoją passę.

Jednak jeden gol wystarczył, ponieważ Chorwacji nie udało się w znaczący sposób przetestować Jordana Pickforda w angielskiej siatce, pomimo niektórych czasami wątpliwych akcji defensywnych z czterostronnej obrony.

„Były momenty, w których tempo spadało z powodu upału” – powiedział Southgate.

Jedyną niepokojącą notatką tego dnia było to, że niektórzy fani nadal drwili z angielskich graczy, uszkadzając kolano przed meczem.

Przed meczem piłkarze i trener Garetha Southgate zaapelowali do kibiców, aby wspierali drużynę, a nie buczeli, protestując przeciwko nierówności.

Anglia następnie spotka się ze Szkocją w sobotę rano, gdy Szkoci rozpoczną swoją kampanię w Hampden Park w poniedziałek wieczorem (AEST) przeciwko Czechom.

Spójrz wstecz na przebieg wydarzenia na naszym blogu na żywo.

Aktualizacje na żywo

Ze scenariuszem Simona Smil

Główne wydarzenie

Pełny etat: Anglia 1-0 Chorwacja

Anglia wygrywa, aby rozpocząć turniej! Chorwacji trochę zabrakło w ostatniej trzeciej części meczu, gdy starali się o wyrównanie, ale dopiero wspaniałe wykończenie Raheema Sterlinga po podaniu w obronie Calvina Phillipsa sprawiło, że różnica była lepsza.

(AFP)

Dziękuję bardzo za to, że byłaś ze mną wczoraj wieczorem/dziś rano, spotkamy się następnym razem.

90+3′ Szansa Chorwacja!

Bruno Petkovic był celem, gdy piłka była rozgrywana do przodu, ale Jordan Pickford był pewien, że przyjdzie po piłkę.

Anglia dopiero zaczyna się trochę trzymać, gdy tłum (przedwcześnie?) zaczyna świętować…

90 + 2 „Przełącznik Anglii”

Raheem Sterling otrzymuje owację na stojąco, gdy opuszcza boisko, aby zostać zastąpiony przez Dominica Calvert-Lewina

Zostaną dodane dodatkowe cztery minuty

Młody Jude Bellingham

86 „Chorwacja substytucja”

Mario Pasalic grający Mateo Kovacica – ostatnia rolka Chorwacji?

Końcówka 86′ torebek?

Modric wygrywa rzut wolny po odbiciu się przez kilka wślizgów od angielskich graczy – jak utrzymał się na nogach z dala ode mnie.

Rzut wolny nie był wielką rzeczą, potem gwizd kilku uniesionych rąk, środkowy obrońca Doug Oalita Carr połączył się z Kyle’em Walkerem, ale są osobno i nie ma o czym pisać.

84 „Strzał Perisica jest zablokowany”

Ivan Perisic wydawał się wymachiwać dośrodkowaniem z lewej strony boiska, ale okazało się to kłopotliwym podaniem dla Pickforda, który musi przebić się pod poprzeczką.

81′ Zmiana Anglii

Harry Kane przychodzi z 17-letnią Borussią Dortmund obrońcą Juddem Bellinghamem.

78 „Chorwacja substytucja”

Ante Rebic ustępuje Bruno Petkovicowi, ponieważ Chorwacja stara się znaleźć kreatywną iskrę z przodu, która zdobędzie wyrównanie.

Zespoły mogą dokonać pięciu zmian, które Twoim zdaniem faworyzowałyby większe zespoły, w tym Anglię, która ma znacznie większą władzę w głębi.

Jednak w ciepły dzień nowe nogi mogą być ogromne.

75′ młotki szterlinga nad poprzeczką

Sterling wbił piłkę w pole karne, ale miał zbyt dużo czasu, aby zdecydować, co zrobić z piłką, gdy spadła z nieba, i wystrzelił piłkę wysoko nad poprzeczką.

73 „Peryzyk nie może czerpać korzyści z zamieszania”

Ivan Perisic mógł zrobić trochę więcej sparingów z tyłu między Walkerem a Pickfordem, gdzie obrońca pozwolił dobić do Pickforda, który nie przyszedł od razu, ale Perisic nie podjął ryzyka i połowa szansy zaczęła błagać.

Szerokie młoty 70′ Brozovi

Marcelo Brozovic zdobył bramkę z rzutu rożnego dla Chorwacji, ale jego strzał nie trafił w bramkę.

Trudna umiejętność uderzania piłki podczas ucieczki z krzyża w ten sposób, a on nie zdobył tej umiejętności właściwie.

alternatywy

To ostatni post Brozovica. Zastępuje go Nikola Vlasic, a Andrej Kramaric ustępuje miejsca Josepowi Pricalo.

Phil Foden również został wycofany i został zastąpiony przez Marcusa Rashforda.

67 „Jebel dotknięta rzutem wolnym nad poprzeczką”

Jest górą z rzutem wolnym i uderza go tuż nad poprzeczką! Blisko!

66′ Brozović schodzi z góry

Ogólnie rzecz biorąc, teraz, gdy Anglia kontratakuje przez Mason Mount.

Został upuszczony przez Marcelo Brozovica, tuż na skraju pola karnego, który otrzymał żółtą kartkę.

65 min Rebic odbija strzał z dystansu!

Ante Rebic powinien był zrobić lepiej, uderzając piłkę szeroko poza bramkę, gdy piłka spadła przed nim w polu karnym.

64′ książka Foden

Phil Foden został ukarany za postawienie stopy na przeciwniku.

61′ Kane skręca szeroko!

Och Harry Kane! Ładna piłka po twarzy, którą spotkał kapitan reprezentacji Anglii na tylnym słupku, ale człowiek Tottenhamu nie mógł dostać piłki do domu!

Uderzył w słupek i próbował złapać kontakt – co nadal mu się udało – ale był żywy dotyk od Yoshko Gvardiola (oczywiście znanego również jako Pep).

Ken potrzebował miejsca na terapię po przedstawieniu się pracy postmetalowej, ale można kontynuować.

57′ wyniki w funtach szterlingach!

(AFP)

Raheem Sterling rusza z miejsca i ostro imprezuje, gdy Anglia wreszcie dokonuje przełomu!

To była świetna piłka od Calvina Phillipsa, która sprawiła, że ​​zawodnik Manchesteru City wrócił do gry, ale Sterling wykończył wszystko świetnym wykończeniem i możesz zobaczyć, co to dla niego oznacza.

W tym sezonie nie był w najlepszej formie, ale to był wspaniały finisz i wielki wzrost pewności siebie dla jednego z najlepszych angielskich graczy.

Potężny cios dla Chorwacji, która zdawała się wchodzić do gry.

READ  Spojrzenie wstecz na 24 lutego: „Ratując jelenia znad rzeki”