Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Apple po cichu potwierdza szokującą aktualizację nowego MacBooka, iPada i iPhone’a

Aktualizacja 10/6 poniżej. Ten post został pierwotnie opublikowany 8 czerwca

Apple iOS 15, iPadOS 15 i macOS 12 „Monterey” były najważniejszymi punktami WWDC 2021, wyposażonymi w kilka świetnych funkcji (Zaskakująco) Uaktualnienia dla użytkowników iPhone’a, iPada i Maca/MacBooka. Ale teraz Apple po cichu ostrzega użytkowników, aby nie spodziewali się, że wszystko, co reklamują, będzie gotowe w momencie premiery, podczas gdy zaskakująca liczba kluczowych funkcji nigdy nie będzie dostępna dla milionów użytkowników.

zauważony wcześniej WielbłądFirma Apple użyła drobnego druku na swojej stronie internetowej, aby ostrzec, że w iOS 15, iPadOS 15 i macOS 12 będzie brakować prawie 20 nowych funkcji w systemach iOS 15, iPadOS 15 i macOS 12. Co ważniejsze, wielu nigdy nie przejdzie do niektórych stosunkowo nowych modeli iPhone’a i iPada, a także (co najbardziej szokujące) high-endowych komputerów Mac i Macbooków, które Apple nadal sprzedaje.

Aktualizacja 06/09: Apple potwierdził obiecujące wiadomości dotyczące iOS 15. Firma ujawniła, że ​​oprogramowanie będzie dostępne dla wszystkich iPhone’ów kompatybilnych z iOS 14, co oznacza nawet sześcioletniego iPhone’a 6S i iPhone’a SE pierwszej generacji (2016 ) Bądź wspierający. To wysadza konkurencję w powietrze, a Samsung zbliża się do swojej najnowszej obietnicy obsługi czterech generacji aktualizacji zabezpieczeń dla smartfonów Galaxy. Jest to jednak dalekie od pełnej aktualizacji platformy, którą Apple oferuje tutaj. Co najważniejsze, powinno to również oznaczać, że używane iPhone’y zachowują swoją wartość znacznie dłużej. Imponujące rzeczy, Apple.

Posiadacze Apple iPhone: brakujące funkcje iOS 15 i iPadOS 15

Apple potwierdził w momencie premiery, że te funkcje nie będą gotowe:

 • Identyfikator w Portfelu
 • Raport o prywatności aplikacji App
 • Klucze do domu, klucz do hotelu, klucz do biura, kluczyki do samochodu i kluczyk do samochodu;
 • Reklamuj wiadomości w CarPlay
 • Ukryj mój e-mail

Ponadto potrzebujesz iPhone’a XS lub nowszego, aby uzyskać obsługę dźwięku przestrzennego 3D i trybu portretowego w FaceTime, interaktywnej rękawicy w mapach, wciągających chodników, rozpoznawania tekstu obiektów, obsługi kluczy cyfrowych w aplikacji Wallet, danych dotyczących zdrowia udostępnianych Twój lekarz, nieinwazyjne dyktowanie Online, dyktuj przez 60 sekund i więcej. Niektóre miały sens, na przykład obsługa kluczy cyfrowych powiązana z istniejącym sprzętem, ale inne są oczywistymi sygnałami „czasu aktualizacji” od Apple.

Właściciele Apple iPad: brak funkcji iPadOS 15

W porze lunchu nie będą gotowe:

 • Ukryj mój e-mail
 • Muzyka: dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem głowy
 • Muzyka: udostępniona Tobie
 • Muzyka: wspomnienia ze zdjęć
 • Muzyka: SharePlay

Opóźnienie Ukryj mój e-mail jest współdzielone z iOS 15, ale reszta usunięć koncentruje się na Apple Music, chociaż wszystkie te funkcje są gotowe dla użytkowników iPhone’a po uruchomieniu iOS 15. Obecnie nie ma jasnych ram czasowych, kiedy właściciele iPadów zyskają mają równorzędność z rówieśnikami, którzy posiadają iPhone’a.

Jednak w iOS 15 wiele funkcji iPadOS nie pojawi się na starszych iPadach – niektóre w niewytłumaczalny sposób – i jest to jak ogon iOS 15. Strona podglądu iPadOS 15Apple po cichu potwierdza, że ​​będziesz potrzebować iPada z A12 Bionic lub nowszym, aby z niego korzystać [deep breath] Dźwięk przestrzenny, tryb portretowy w Facetime, interaktywna rękawica na mapach, wciągające ścieżki dla pieszych, rozpoznawanie tekstu obiektów, dane zdrowotne udostępniane lekarzowi, dyktowanie i dyktowanie offline przez ponad 60 sekund i więcej.

Właściciele Apple Mac / MacBook: brak funkcji macOS Monteray w momencie premiery

 • Ukryj mój e-mail
 • Zdjęcia: pamięć mieszana ذاكرة
 • Zdjęcia: Wspomnienia: świeży, nowoczesny wygląd
 • Zdjęcia: Wspomnienia: wygląda jak wspomnienie
 • Zdjęcia: Wspomnienia: Interaktywny interfejs
 • Zdjęcia: Wspomnienia: Przeglądaj przeglądanie
 • Zdjęcia: Wspomnienia: Nowe typy pamięci
 • Zdjęcia: Wspomnienia: Obejrzyj dalej
 • Zdjęcia: Wspomnienia: Udostępnione Tobie

Ukryj mój e-mail to popularny temat, ale w innych miejscach wszystko opiera się na zdjęciach. Ciekawym zastrzeżeniem jest to, że Universal Control, chociaż wykluczony z pierwszej wersji beta systemu macOS Monteray, nie znajduje się na tej liście, co oznacza, że ​​powinien pojawić się na czas przed uruchomieniem. Jednak listy te mogą się wydłużać, im bliżej do ich wydania.

Aktualizacja 06/10: Więcej złych wiadomości dla właścicieli komputerów MacBook i Mac, w szczególności zdecydowana większość bazy użytkowników, która nadal korzysta z chipów opartych na Intelu. zauważony wcześniej plotki o MacuApple wykorzystał najlepsze oficjalne publikacje w historii Strona funkcji macOS Monteray Aby ujawnić, że co najmniej sześć znaczących ulepszeń będzie ograniczonych do komputerów Mac z procesorem M1. tutaj są:

 • Tryb portretowy w FaceTime
 • Bezpośrednie kopiowanie tekstu w obrazach
 • Mapowanie 3D miasta w Apple Maps i jego nowym interaktywnym globalnym świecie
 • Zamiana tekstu na mowę w większej liczbie języków
 • Dyktuj klawiaturę na urządzeniu
 • Nieograniczone dyktowanie z klawiatury (poprzedni limit 60 sekund został usunięty)

YouTuber Rene Ricci Roszczenia Decyzja jest taka, „ponieważ komputery Intel Mac nie mają silnika neuronowego, którego wymagają te funkcje”, ale – prawda czy nie – to logika defensywna. fakt Mac Pro o wartości 53 000 USD Dyktowanie z klawiatury nie może być obsługiwane dłużej niż 60 sekund nie dlatego, że nie ma silnika neuronowego, ale dlatego, że Apple właśnie zakodował je do pracy z silnikiem neuronowym układu M1.

Tak więc prawdziwym wnioskiem dla właścicieli komputerów Mac z procesorami Intel jest to, że Apple już idzie do przodu. Cechy priorytetyzacji tego, co stanowi stosunkowo niewielki i niskobudżetowy segment dla obecnej bazy użytkowników komputerów Mac, oznacza, że ​​Apple mocno trzyma Intela w lusterku wstecznym. Oficjalnie wsparcie dla komputerów Mac z procesorami Intela będzie trwało jeszcze kilka lat, ale to początek końca.

Dla fanów iPhone’a i MacBooka Pro są duże nadzieje, że obie platformy zostaną uruchomione ze sprzętem nowej generacji. Najważniejszym elementem nowego MacBooka Pro jest chip M1X, choć oczekuje się, że będzie miał również rozszerzenie Naprawiony projekt, cieńsze ramki, nowe opcje kolorystyczne i wykończenie Touch Bar.

Dla fanów iPhone’a pojawiły się obszerniejsze przecieki dotyczące nowej serii iPhone 13. Obejmują one Duże tylne kameryA Mikrofony kierunkoweA Dużo większe baterie, osiągnąć 1 TB miejsca na daneA Monitory ProMotion 120 Hz (tylko modele Pro) i – w końcu – mniejszy stopień.

Ostatecznie, gdyby Apple mogło dostarczyć interfejs sprzętowy, myślę, że większość użytkowników nie miałaby nic przeciwko poczekaniu trochę dłużej, aż wszystkie funkcje ich oprogramowania nadrobią zaległości.

___

Śledź Gordona na Serwis społecznościowy Facebook

Więcej o Forbesie

Wskazówki od Apple Insider Major dotyczące aktualizacji baterii w całej serii iPhone’a 13

Trendy aktualizacji aparatu iPhone 12 Pro Max dla wszystkich modeli iPhone 13

READ  Capcom przeprasza za złamanie aktualizacji Resident Evil Village na PC