Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aryna Sabalenka krytykuje Wimbledon za banowanie zawodników z Rosji i Białorusi

Arina Sabalenka zakwestionowała skuteczność WimbledonDecyzja o niedopuszczeniu rosyjskich i białoruskich zawodników do udziału w tegorocznym turnieju.

Wśród nich znalazł się Świat nr 5, który pochodzi z Białorusi Zakaz udziału w wydarzeniu z powodu toczącej się wojny Rosja walczy z Ukrainą.

Sabalenka i sportowcy z regionu podlegają światowym sankcjom, które uniemożliwiły im rywalizację lub reprezentowanie ich kraju.

Czytaj więcej: Nadal burzy rozmowę o emeryturze po szokującej porażce

Czytaj więcej: Kyrgios atakuje Hewitta, gdy wojna na słowa trwa

Czytaj więcej: Gwiazda AFL jest w gorącej wodzie z powodu wypadku pod wpływem alkoholu

będzie rywalizować w Otwarte Mistrzostwa Australii W 2023 roku, choć pod neutralną flagą.

Szczególnie pominięto wybitne kobiety Wiktorię Azarenkę, Darię Kasatkinę i Weronikę Kudmitową, a także wyróżniających się mężczyzn Daniila Miedwiediewa, Andrieja Rublowa i Karen Chaczanow.

„To naprawdę przerażające, ponieważ nikt nie popiera wojny – nikt” – powiedziała Sabalenka The Age.

„Problem polega na tym, że musimy o tym mówić głośno… ale dlaczego mamy o tym krzyczeć na każdym rogu? To w niczym nie pomoże. Nie mamy kontroli nad tą sytuacją.

„Jestem po prostu bardzo sfrustrowany, że w jakiś sposób sport jest w polityce. Jesteśmy tylko sportowcami uprawiającymi swoje sporty. To wszystko. Nie rozmawiamy o polityce. Gdybyśmy wszyscy mogli coś zrobić, zrobilibyśmy to, ale nie nie mieć żadnej kontroli”.

Oglądaj, jak Australia mierzy się ze światem w United Cup, na żywo i wyłącznie 9 teraz i Stana Sporta

„Wyrzucili nas z Wimbledonu i co się zmieniło? Nic – nadal to robią i to jest smutne”. [part] z tej sytuacji”.

Dopiero okaże się, czy Wimbledon będzie kontynuował zakaz, chociaż raporty z Europy sugerują, że zakaz zostanie w jakiejś formie zniesiony.

Organizatorzy Wimbledonu zostali ukarani wysokimi grzywnami po swoim udziale w tym roku, co miało efekt domina w postaci usunięcia powiązanych punktów rankingowych graczy ATP.

Aby otrzymywać codzienną dawkę najświeższych wiadomości i ekskluzywnych treści z Wide World of Sports, zapisz się do naszego newslettera za pośrednictwem Kliknij tutaj!

READ  Deceuninck znowu przyzwoity Evenepoel dla wyścigu Giro