Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aryna Sabalenka krytykuje Wimbledon za banowanie zawodników z Rosji i Białorusi

Aryna Sabalenka krytykuje Wimbledon za banowanie zawodników z Rosji i Białorusi

Arina Sabalenka zakwestionowała skuteczność WimbledonDecyzja o niedopuszczeniu rosyjskich i białoruskich zawodników do udziału w tegorocznym turnieju.

Wśród nich znalazł się Świat nr 5, który pochodzi z Białorusi Zakaz udziału w wydarzeniu z powodu toczącej się wojny Rosja walczy z Ukrainą.

Sabalenka i sportowcy z regionu podlegają światowym sankcjom, które uniemożliwiły im rywalizację lub reprezentowanie ich kraju.

Czytaj więcej: Nadal burzy rozmowę o emeryturze po szokującej porażce

Czytaj więcej: Kyrgios atakuje Hewitta, gdy wojna na słowa trwa

Czytaj więcej: Gwiazda AFL jest w gorącej wodzie z powodu wypadku pod wpływem alkoholu

będzie rywalizować w Otwarte Mistrzostwa Australii W 2023 roku, choć pod neutralną flagą.

Szczególnie pominięto wybitne kobiety Wiktorię Azarenkę, Darię Kasatkinę i Weronikę Kudmitową, a także wyróżniających się mężczyzn Daniila Miedwiediewa, Andrieja Rublowa i Karen Chaczanow.

„To naprawdę przerażające, ponieważ nikt nie popiera wojny – nikt” – powiedziała Sabalenka The Age.

„Problem polega na tym, że musimy o tym mówić głośno… ale dlaczego mamy o tym krzyczeć na każdym rogu? To w niczym nie pomoże. Nie mamy kontroli nad tą sytuacją.

„Jestem po prostu bardzo sfrustrowany, że w jakiś sposób sport jest w polityce. Jesteśmy tylko sportowcami uprawiającymi swoje sporty. To wszystko. Nie rozmawiamy o polityce. Gdybyśmy wszyscy mogli coś zrobić, zrobilibyśmy to, ale nie nie mieć żadnej kontroli”.

Oglądaj, jak Australia mierzy się ze światem w United Cup, na żywo i wyłącznie 9 teraz i Stana Sporta

„Wyrzucili nas z Wimbledonu i co się zmieniło? Nic – nadal to robią i to jest smutne”. [part] z tej sytuacji”.

Dopiero okaże się, czy Wimbledon będzie kontynuował zakaz, chociaż raporty z Europy sugerują, że zakaz zostanie w jakiejś formie zniesiony.

Organizatorzy Wimbledonu zostali ukarani wysokimi grzywnami po swoim udziale w tym roku, co miało efekt domina w postaci usunięcia powiązanych punktów rankingowych graczy ATP.

Aby otrzymywać codzienną dawkę najświeższych wiadomości i ekskluzywnych treści z Wide World of Sports, zapisz się do naszego newslettera za pośrednictwem Kliknij tutaj!

READ  Trenerzy pod presją, Justin Holbrook, Gold Coast Titans, Adam O'Brien, Newcastle Knights, współczynnik wygranych, wygrane, przegrane, kontrakty terminowe, statystyki