Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Hurkacz spełnia podwójną rolę, pomagając Polsce wyprzedzić Kazachstan w Crickettonmore

Hurkacz spełnia podwójną rolę, pomagając Polsce wyprzedzić Kazachstan w Crickettonmore

Źródło obrazu: IANS

Brisbane, 1 stycznia Hubert Hurkacz przypieczętował decydujące zwycięstwo swojego kraju w Pucharze Narodów, pokonując Aleksandra Bublika 7:6(8), 4:6, 6:3 i dając Polsce w niedzielę prowadzenie 2:1 nad Kazachstanem.

Następnie pracę zakończyła Magda Linette, a Hurkacz-Iga Świątek wygrała w deblu mieszanym 4:1 dla swojego kraju.

Linette, która zajmuje 48. miejsce na świecie, zapewniła sobie zwycięski punkt dla Polski, pokonując w Brisbane Kazachstana Zebeka Kulambayeva 6:2, 6:1.

„Kontynuacja Hobby’ego była niesamowita. Oglądanie tego meczu od nich było denerwujące. Ale naprawdę miło było przyjść z przewagą wiedząc, że wygrał. To było świetne i po prostu wykonałem swoją pracę” – powiedziała Linnet.

Mecz Hurkacza zapowiadał się na dogrywkę w ostatnim secie pomiędzy dwoma największymi serwerami w ATP Tour, ale Hurkacz był oportunistą w najważniejszym momencie. W swoim trzecim break pointzie przy stanie 4:3, Polak strzelił dobrze umiejscowiony powrót głęboko w polu, aby postawić Bublika na tylnej nodze, a następnie rzucił się do przodu i uwolnił idealny półwolej, aby ułatwić.

Jeśli Hurkacz miał nerwy, kiedy podchodził do linii do zwycięskiego serwisu, to tego nie pokazywał. Polak trzymał się miłości, miażdżąc swojego osiemnastego asa meczu, by zwyciężyć po dwóch godzinach i dziewięciu minutach.

„Gra przeciwko Sashie była bardzo interesująca. Myślę, że jakość była naprawdę wysoka. To był pierwszy mecz nowego roku w pierwszym [day of the year], więc było dobrze. Jestem bardzo zadowolony z jakości i zdecydowanie był to ciekawy mecz” – powiedział Hurkacz.

Dodał: „To była świetna zabawa grać przed tak dużą publicznością. Nigdy nie byłem w Brisbane i bardzo mi się tu podoba, więc dzięki za przybycie”.

Hurkacz prowadzi teraz Bublika 4:1 w pojedynkach ATP, wygrywając cztery mecze z rzędu z Kazachstanem. Bublik wystrzelił 15 asów i obronił trzy z czterech break pointów, z którymi się spotkał, ale to jego ostatni mecz udowodnił jego porażkę.

READ  Nick Kyrgios pokonuje Stefanosa Tsitsipasa

Linette odegrała kliniczną rolę w swoim pierwszym meczu sezonu, pokazując swoją jakość i doświadczenie przeciwko Kulambayevej, która stała się ulubienicą fanów w Brisbane. 22-latka zajmująca 441. miejsce w rankingu nie miała odpowiedzi na pytanie o spójność linii podstawowej Linette. Linette zdobyła 18 uderzeń po ziemi w meczu, podczas gdy Kulambajewa była ograniczona do zaledwie pięciu.

Z remisem Hurkacz i Świątek pokazali swoją jakość w deblu mieszanym, pokonując Kulambajewą i Grigorija Łomakina 6:3, 6:4.

Lomakin z powodzeniem zadał kilka ciosów pachami, ale to nie wystarczyło Kazachom. Światowy numer 1 Świątek w WTA trafił zwycięzcę wokół siatki, a następnym razem Polska zmierzy się ze Szwajcarią, aby wyłonić zwycięzcę grupy B.

Z remisem Hurkacz i Świątek pokazali swoją jakość w deblu mieszanym, pokonując Kulambajewą i Grigorija Łomakina 6:3, 6:4.

Przeczytaj także: 2023 – drużyny i terminarz

ak/bsk

Ta historia nie była edytowana przez pracowników Cricketnmore i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego kanałutagi