Aryna Sabalenka zakwalifikowała się do 1/8 finału US Open 2023 |  Wiadomości tenisowe

Aryna Sabalenka zakwalifikowała się do 1/8 finału US Open 2023 | Wiadomości tenisowe

Rozstawiona z drugiej pozycji Aryna Sabalenka z Białorusi wyeliminowała Francuzkę Clarę Borel w sobotnim turnieju tenisowym US Open w eliminacjach do 1/8 finału.

Reakcja Aryny Sabalenki z Białorusi podczas meczu z Clarą Borel z Francji w trzeciej rundzie US Open (AP)

Po raz kolejny Sabalenka, która w zeszłym roku na tym samym etapie turnieju pokonała Burrella w prostych setach, miała zbyt dużą siłę w starciu z 62. w tabeli Burrellem, wygrywając 6:1, 6:1 w 60-minutowym meczu.

O miejsce w ćwierćfinale białoruska praworęczna zmierzy się teraz z Rosjanką Darią Kasatkiną lub Belgijką Grete Minin.

Sabalenka, która na początku tego roku odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Wielkim Szlemie podczas Australian Open, może zastąpić polską Igę Świątek na szczycie światowych rankingów, jeśli jej przeciwniczka poprawi występ w Nowym Jorku.

25-latka z Mińska, która w zeszłym roku przegrała ze Świątkiem w półfinale na Flushing Meadows, po raz kolejny zasygnalizowała, że ​​jest gotowa na głęboki wbieg na turnieju występem klinicznym w sobotę.

Pewny pierwszy serwis Białorusina i mocne uderzenia po ziemi przyćmiły Borela, którego problemy serwisowe zostały bezlitośnie ukarane przez Sabalenkę.

Sabalenka zaserwowała 21 zwycięzcom, Borelowi 6 i czterokrotnie przełamała Francuzkę w drodze do całkowitego zwycięstwa.