Ash Party w Centrum Plam w Cincinnati

Ash Party świętuje Puchar Rockwood po zdobyciu tytułu kobiet na Mistrzostwach Afryki Zachodniej i Południowej. (Zdjęcie: Shelley Lipton / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Kontrowersyjna kwestia równych nagród w tenisie podniosła swoją brzydką głowę na Cincinnati Masters w niedzielę, kiedy Ash Party chodził z dużo mniej niż Alexander Zverev Chociaż obaj zdobyli swoje tytuły.

Najwyżej oceniany Barty zdobyła swój piąty tytuł w sezonie, wygrała osiem z dziewięciu ostatnich meczów Jill Tishman i wygrała 6:3, 6:1 w finałach w Afryce Zachodniej i Południowej.

Przykład klasy: Fani rozgniewani po meczu specjalnym Ash Party

’Nowa era’: Ash Party przypomina Serenę Williams w zwycięstwie Sensei

Zverev miał również stosunkowo łatwy czas w finale mężczyzn, wygrał pierwsze cztery mecze w drodze do zwycięstwa 6:2, 6:3 nad siódmym rozstawionym Andriejem Rublowem.

Ale debata o równych nagrodach ponownie znalazła się w centrum uwagi, gdy ujawniono, że Zverev wygrał 918 000 dolarów za zwycięstwo, podczas gdy Barty otrzymał tylko 357 000 dolarów.

WTA zwiększyło pulę nagród dla mężczyzn o 14,75 procent w porównaniu z zeszłorocznym wydarzeniem do 6,8 miliona dolarów, podczas gdy WTA zmniejszyło pulę nagród o sześć procent do 2,96 miliona dolarów.

Odpowiednie pule nagród są określane oddzielnie przez ATP i WTA – nie przez organy regulacyjne Cincinnati Masters – co wyjaśnia ogromną rozbieżność.

Amerykański pisarz tenisowy Ben Rothenberg po raz pierwszy wspomniał o różnicy płci w zeszłym tygodniu Kiedy ujawniono, że Naomi Osaka przekazuje pieniądze z nagrody na pomoc humanitarną na Haiti.

Komentatorzy i fani, a także zawodniczka Daria Kasatkina gromadzili się w mediach społecznościowych, aby skrytykować katastrofę, a niektórzy nazywali ją „wstydliwą” i „hańbą”.

Podczas gdy turnieje wielkoszlemowe ostatnio przeniosły się, aby oferować równe nagrody pieniężne dla mężczyzn i kobiet, problem nadal istnieje w przypadku mniejszych turniejów.

READ  Męskie tenisowe zakazy zakupów w konkursie Horizon

Ash Party zdobywa piąty tytuł niesamowitego sezonu 2021

Barty, która wygrała swój pierwszy tytuł Wimbledonu w lipcu, zanim poczuła się zdenerwowana w pierwszej rundzie igrzysk olimpijskich, nie straciła seta w czterech meczach w Cincinnati i rozegrała tylko jeden dogrywka.

„To był wspaniały tydzień” – powiedział Barty.

„Czułem, że w każdym meczu robię się coraz lepszy w większości części mojej gry. Byłem podekscytowany, że mam kilka meczów za pasem w trudnych warunkach i myślę, że to postawiło nas w dobrej pozycji, aby przejść do Nowy Jork.”

Ash Party i Alexander Zverev, na zdjęciu po zdobyciu tytułów mistrzów Cincinnati.

Ash Barty i Alexander Zverev zdobyli tytuły mistrzów Cincinnati. Zdjęcie: Gettys

Tishman niespodziewanie dotarł do finału, pokonując drugą rozstawioną Osakę, złotą medalistkę olimpijską Belindę Bencic i czwartą rozstawioną Karolinę Pliskovą.

„Tam należy” – powiedział Barty do Tichmanna podczas ceremonii pomeczowej.

„W tym tygodniu grałem w tenisa wyjątkowo dobrze”.

Barty złamał serwis Tishmana, prowadząc 5-3 w pierwszym secie, a następnie wygrał kolejne sześć gier.

W drugim secie Szwajcarka otrzymała opiekę medyczną, ponieważ zamieniła się w pęcherze na bardzo lepkiej prawej stopie.

„Byłem bardzo zadowolony z mojego tygodnia” – powiedział Tishman.

„Oczywiście, dzisiaj chciałem wygrać, ale Ash był bardzo dobry. Czułem się, jakbym był tam w pierwszym secie, ale potem zrobiła sobie krótką przerwę i poszła. Zagrała kilka dobrych punktów.