Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Astronom sugeruje, żebyśmy szukali oznak życia z innych części galaktyki, badając pył kosmiczny

Astronom sugeruje, żebyśmy szukali oznak życia z innych części galaktyki, badając pył kosmiczny

Ten artykuł został zrecenzowany zgodnie z Science X’s proces edycji
I Zasady.
redaktorzy Podkreśl następujące atrybuty, zapewniając jednocześnie wiarygodność treści:

Weryfikacja faktów

Publikacja recenzowana

zaufane źródło

Korekta

Kredyt: CC0 Domena publiczna

Tomonori Totani, astrobiolog z Uniwersytetu Tokijskiego, proponuje rozszerzenie poszukiwań życia pozaziemskiego o badanie kosmicznego pyłu. W swoim artykule opublikowanym w czasopiśmie Międzynarodowy Dziennik Astrobiologii, Zauważa, że ​​pył kosmiczny może mieć oznaki życia, które zostały zdmuchnięte z innych planet przez uderzenia asteroid.

Pomimo wieloletnich wysiłków badaczy nie znaleziono żadnych dowodów na istnienie życia pozaziemskiego. Istnieją dwa możliwe powody tego; Po pierwsze, nie ma innego życia do znalezienia. Po drugie, brakuje nam technologii, aby go znaleźć z powodu ogromnych odległości. Częścią problemu, zauważa Totani, są wyzwania związane z badaniem egzoplanet oddalonych o miliony mil. Z tego powodu proponuje alternatywne podejście – badanie kosmicznego pyłu, który wylądował na Ziemi. Zauważa, że ​​taki pył można znaleźć na polach lodowych wokół biegunów lub być może w atmosferze.

Totani zauważa, że ​​asteroidy uderzają w planety w całej Drodze Mlecznej i za każdym razem, gdy to robią, podnoszą szczątki. Przy większych uderzeniach niektóre z tych szczątków mogą zostać wyrzucone tak gwałtownie, że wydostają się z pola grawitacyjnego planety i kierują się w kosmos. A jeśli zdarzy się, że ta planeta jest siedliskiem życia, niektóre z tych dowodów mogą zostać z nią wyrzucone jako część kosmicznych ziaren pyłu.

Totani sugeruje, że optymalny rozmiar ziaren pyłu kosmicznego to około 1 mikrometr, a te maleńkie ziarna byłyby wystarczająco duże, aby zawierać dowody życia, ale wystarczająco małe, aby uciec z ich macierzystej planety i przyciągania grawitacyjnego ich gwiazdy. Byliby również w stanie podróżować wystarczająco szybko, aby dotrzeć do odległych planet, takich jak Ziemia. Szacuje się, że każdego roku na Ziemi ląduje około 100 000 tych ziaren. Sugeruje się, że takie ziarna mogą przenosić ślady życia pochodzącego z innych światów i mogą być analizowane pod kątem biosygnatur. Odnotowuje się dalej w a komunikat prasowy, Dowody te znaleziono na kosmicznych śmieciach z Marsa lądującego na Ziemi.

READ  Muzeum Newcastle daje możliwość poznania historii oryginalnych gwiazd

więcej informacji:
Tomonori Totani, stałe ziarna wyrzucane z ziemskich egzoplanet jako sonda obfitości życia w Drodze Mlecznej, Międzynarodowy Dziennik Astrobiologii (2023). doi: 10.1017/S147355042300006X

Informacje o czasopiśmie:
Międzynarodowy Dziennik Astrobiologii