Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Asus ExpertBook B9450CEA – Recenzja 2021 Komórka

Asus ExpertBook B9450CEA (od 1599,99 USD; 2349,99 USD w testach) to 14-calowy laptop biznesowy, który łączy w sobie przenośność i moc. Jest niezwykle cienki i lekki, ma zaledwie 0,59 cala grubości i 2,2 funta, ale nadal znajduje miejsce w środku, aby zasilić potężny procesor Intel Core i7 11. generacji. B9450CEA ma atrakcyjną, przenośną konstrukcję, więcej portów niż można by się spodziewać i dobrą wydajność w swojej klasie, ale nie doświadczyliśmy wyjątkowej żywotności baterii, którą lubiliśmy podczas testowania oryginalnego B9450, który jest nieco drogi w porównaniu do niektóre alternatywy. Nowy ExpertBook to mocny rywal z pełnym zestawem funkcji, ale wolelibyśmy najwyższej klasy Lenovo ThinkPad X1 Carbon lub kabriolet, taki jak Dell Latitude 9410 2-w-1, jeśli zamierzamy wydać tak dużo na ultra- urządzenie przenośne.


Daj mi kawałek drogi

Wygląd zewnętrzny ExpertBooka jest identyczny z ostatnią wersją, ponieważ jest to w dużej mierze aktualizacja komponentów i funkcji. To może nie dać mi wiele do dodania tutaj (zobacz naszą oryginalną recenzję, aby zagłębić się w projekt), ale nie jest to negatywna. Jest to jeden z najbardziej przenośnych laptopów biznesowych, o wymiarach 0,59 x 12,6 x 8 cali (HWD). Jest to całkiem zgodne z sojuszniczymi konkurentami, takimi jak powyższe systemy. Latitude jest nieco cięższy i waży 3 funty, chociaż 13-calowy Lenovo ThinkPad X1 Nano jest lżejszy i waży 1,99 funta.

Niewielka waga ExpertBooka wynika po części z materiału budulcowego, stopu magnezu, który zmniejsza wagę, ale jest bardziej luksusowy niż tańszy plastik. Ma miękką, ale gładką teksturę, więc jest dobrym wyborem ze względu na przenośność i jakość wykonania. Ciemnoniebieski kolor jest również atrakcyjny i pomaga wyróżnić się nieco z tłumu głównie czarnych laptopów.

To wszystko maluje obraz biznesowego laptopa gotowego do podróży, ale oczywiście to, jak dobrze działa w tym celu, sprowadza się do funkcji i komponentów. Ogólny rozmiar modelu ExpertBook wyklucza duży ekran – oczywiście żadna opcja Ultraprzenośna nie jest alternatywą dla konfiguracji stacjonarnej – ale 14-calowy ekran pasuje dobrze, dając nieco więcej miejsca do pracy niż 13-calowe alternatywy.

Widok z przodu Asus ExpertBook B9450CEA

Sam ekran oferuje rozdzielczość Full HD (1080p) i wygląda bardzo ostro i jasno. Ramki są dość cienkie (Asus twierdzi, że stosunek ekranu do ciała wynosi 94%), ale wciąż jest wystarczająco dużo miejsca na kamerę internetową na górnej krawędzi.

Dolna ramka faktycznie wisi pod klawiaturą, gdy pokrywa jest otwarta, dzięki konstrukcji zawiasów ErgoLift firmy Asus. Spowoduje to dociśnięcie dolnej krawędzi okładki do biurka lub stołu, opierając laptopa pod niewielkim kątem, który jest wygodniejszy podczas pisania, a wentylatory chłodzące zapewniają dodatkową przestrzeń do wytchnienia. . . Dodatkową zaletą jest usunięcie dolnej krawędzi z równania, ponieważ chowa się za podniesioną klawiaturą.

READ  Miliony wybierają prywatność po tym, jak aktualizacja iOS zmusza Facebooka do żądania pozwolenia przed śledzeniem użytkowników

Profil Asus ExpertBook B9450CEA

Podniesiony kąt pisania to plus, nawet jeśli nie jest świetny, a klawisze są wygodne podczas pisania. Ultracienki system nie pozostawia wiele miejsca na poruszanie się między pionowymi klawiszami, ale klawiatura ExpertBooka jest więcej niż sprawna, chociaż w najbliższym czasie nie będzie pasować do komputera stacjonarnego ani większości klawiatur ThinkPad.

Klawiatura Asus ExpertBook B9450CEA

Touchpad jest również przestronny i, podobnie jak niektóre inne laptopy Asus, umożliwia kliknięcie przycisku w rogu, aby aktywować klawiaturę numeryczną LED…

Panel dotykowy Asus ExpertBook B9450CEA

Jest to sprytny kompromis dla rycerzy arkusza kalkulacyjnego, ponieważ nie znajdziesz prawdziwej klawiatury numerycznej na laptopie tej wielkości.


Otwarty do pracy

Inne funkcje oceny eksperckiej omówione w naszym przeglądzie zasobu są nadal ważne dla tej zaktualizowanej wersji. Obejmują one certyfikat trwałości MIL-STD 810H, fizyczną przesłonę kamery internetowej do rozpoznawania twarzy w podczerwieni, czytnik linii papilarnych w podpórce pod nadgarstki, który służy jako drugi skrót do rejestracji Windows Hello, funkcje zarządzania Intel vPro, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0 oraz cztery – Mikrofony polowe i TPM 2.0. Ten model obsługuje również szybkie ładowanie, dzięki czemu na początku sesji ładowania otrzymasz szybki zastrzyk soku na wypadek, gdybyś wkrótce musiał go ponownie odłączyć.

Wbudowane narzędzia programowe, głównie Business Manager i Control Center, również obsługują zestaw funkcji. Umożliwia to przeglądanie specyfikacji sprzętu, korzystanie z punktów przywracania, trwałe niszczenie plików, aktualizowanie systemu BIOS i oprogramowania, zarządzanie zużyciem energii i nie tylko. Wszystko to oraz dodatkowe funkcje, takie jak ustawianie trybu wentylatora, baterii i ładowania, można znaleźć w pakiecie preinstalowanych aplikacji MyAsus. Aplikacja na smartfona zapewnia funkcje przesyłania plików i dublowania ekranu.

Asus ExpertBook B9450CEA lewe porty

Wreszcie połączenia portów fizycznych. Lewa krawędź ExpertBooka oferuje dwa porty USB Type-C z obsługą Thunderbolt 4, pełnowymiarowe wyjście wideo HDMI oraz port mini HDMI używany ze specjalnym kluczem sprzętowym, który nie jest dołączony, jako port Ethernet. Po prawej stronie znajdziesz gniazdo słuchawkowe i port USB 3.2 typu A. Jak na smukły system, Asus dobrze sobie radzi w tej dziedzinie, z wieloma połączeniami zapewniającymi profesjonalną produktywność.

Prawidłowe porty Asus ExpertBook B9450CEA


Testy komponentów i wydajności

ExpertBook B9450CEA o wartości 2349,99 USD ulepsza procesor Intel 10. generacji z procesorem mobilnym Core i7-1185G7 „Tiger Lake” z Irys Xe Zintegrowana grafika, pamięć 16 GB, 1 TB NVMe SSD.

Aby zobaczyć, co mogą zrobić te części, poddaliśmy Asusowi nasz zwykły zestaw testów porównawczych, porównując ich wyniki z wynikami zarówno poprzedniego modelu, jak i wielu konkurencyjnych laptopów biznesowych, których specyfikacje można zobaczyć w poniższej tabeli. (Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy laptopy).

READ  Oto kilka zrzutów ekranu zwróconych bezpośrednio z PS5

Asus ExpertBook B9450CEA tabela porównawcza

Testy wydajności, przechowywania i mediów

PCMark 10 i 8 to kompleksowe zestawy wydajności opracowane przez specjalistów UL PC testujących. Nasz test PCMark 10 symuluje różne przepływy pracy związane z tworzeniem treści i wydajnością w świecie rzeczywistym. Używamy go do oceny ogólnej wydajności systemu do zadań biurowych, takich jak przetwarzanie tekstu, współzawodnictwo w arkuszach kalkulacyjnych, przeglądanie stron internetowych i wideokonferencje. W międzyczasie PCMark 8 ma test podrzędnej pamięci, którego używamy do oceny szybkości dysku rozruchowego systemu. Oba testy dają specjalny wynik liczbowy; Większe liczby są lepsze.

Asus ExpertBook B9450CEA PCMark

Nowy ExpertBook potwierdził swoją obecność w PCMark 10, podłączył X1 Nano do zwycięstwa i z łatwością przebił 4000 punktów, wskazując na doskonałą wydajność Microsoft Office lub Google Docs. Szybkie dyski SSD do laptopów pojawiają się wraz z ćwiczeniem pamięci masowej w PCMark 8.

Następnie pojawia się Cinebench R15 z procesorem Maxon, który jest w pełni wielowątkowy, aby wykorzystać wszystkie dostępne rdzenie i wątki procesora. Cinebench kładzie nacisk na procesor, a nie na GPU, aby zapewnić złożony obraz. Wynikiem jest zastrzeżony wynik, który wskazuje na przydatność komputera do obciążeń intensywnie korzystających z procesora.

Asus ExpertBook B9450CEA Cinebench

Cinebench jest często dobrym wskaźnikiem doświadczenia w edycji wideo Handbrake, co jest kolejnym trudnym i wielowątkowym ćwiczeniem, które mocno obciąża procesor i dobrze skaluje się z rdzeniami i wątkami. Umieszczamy w nim stoper na systemach testowych podczas transkodowania standardowego 12-minutowego klipu wideo 4K (film demonstracyjny Blendera o otwartym kodzie źródłowym). łzy stali) do pliku MP4 1080p. Jest to test ograniczony czasowo i mniej wyników jest lepszych.

Asus ExpertBook B9450CEA Hamulec ręczny

Prowadzimy również niestandardowy standard edycji obrazu Adobe Photoshop. Korzystając z wersji programu Photoshop Creative Cloud z początku 2018 r., stosujemy serię 10 złożonych filtrów i efektów do standardowego obrazu testowego JPEG, synchronizując każdy proces i dodając sumę. Podobnie jak w przypadku hamulca ręcznego, tutaj niższe czasy są lepsze.

Asus ExpertBook B9450CEA Photoshop

Na początek możesz ponownie zobaczyć przewagę nowego procesora ExpertBook nad starymi. Co więcej, B9450CEA okazała się być jedną z najbardziej wydajnych edycji multimediów, mimo że żaden z tych systemów biznesowych nie jest przeznaczony do użytku jako stacja robocza do tworzenia treści. Jest idealny do wielozadaniowości między aplikacjami biurowymi i usługami czatu online, których możesz potrzebować w pracy.

Testy graficzne

Przeprowadzamy po dwa testy każdego w dwóch symulacjach gry. Pierwszy, 3DMark, mierzy względne napięcie mięśniowe grafiki, prezentując sekwencje bardzo szczegółowych grafik w stylu gry, które skupiają się na cząsteczkach i oświetleniu. Podtesty 3DMark Sky Diver i Fire Strike są benchmarkami DirectX 11, ale ten pierwszy jest bardziej odpowiedni dla komputerów klasy średniej ze zintegrowaną grafiką, podczas gdy drugi jest bardziej wymagający i przeznaczony do komputerów z wyższej półki i konsol do gier. Wyniki są oceną właściwości.

READ  Apple może wprowadzić całą gamę kolorów do nowej generacji MacBooków Air

Asus ExpertBook B9450CEA 3DMark

Inny test graficzny, Unigine Superposition, podobnie renderuje i animuje złożoną scenę 3D, ale daje liczbę klatek na sekundę (kl./s), przy 30 klatkach na sekundę ogólnie pożądanych dla płynnej animacji, podczas gdy poważni gracze wolą 60 lub więcej klatek na sekundę. Testujemy w 720p i 1080p z odpowiednio niskimi i wysokimi ustawieniami jakości obrazu.

Asus ExpertBook B9450CEA Superpozycja

Ponieważ są to laptopy biznesowe, nie powinno dziwić, że nie nadają się do gier lub innych wymagających zadań graficznych. Zwykłe gry z tytułami przeglądarkowymi lub prostymi grami lub starsze gry z niższymi ustawieniami jakości to wszystko, czego możesz oczekiwać od ich zintegrowanej grafiki.

Widać jednak wyraźny wzrost wyników dzięki grafice Iris Xe w najnowszych ExpertBook i ThinkPad X1 Nano w porównaniu ze starszymi grafikami Intel UHD w innych modelach. Iris Xe nie robi z niego laptopa do gier, ale prawdopodobnie możesz zarządzać satysfakcjonującą rozgrywką w 720p i skromnych ustawieniach.

Test rozładowania baterii

Po całkowitym naładowaniu laptopa ustawiliśmy urządzenie w trybie oszczędzania energii (w przeciwieństwie do zrównoważonego lub wysokiej wydajności), jeśli to możliwe, i wprowadziliśmy kilka innych poprawek oszczędzających baterię w ramach przygotowań do naszego niestabilnego testu wideo. (Wyłączamy również Wi-Fi i przełączamy laptopa w tryb samolotowy). W tym teście iterujemy wideo — plik 720p przechowywany lokalnie z tego samego łzy stali W skrócie używamy go w teście hamulca ręcznego – z jasnością ekranu ustawioną na 50% i głośnością na 100% do momentu zamknięcia systemu.

Asus ExpertBook B9450CEA Żywotność baterii

Zacznę od stwierdzenia, że ​​14 godzin pracy na samej baterii to dobry wynik, który w zupełności wystarczy, aby przetrwać dzień pracy i wieczór spędzony w Netflix. Jednak szybkie spojrzenie na czas pracy oryginalnego B9450 pokaże, dlaczego byłem trochę rozczarowany: nowy ExpertBook miał znacznie mniej niż imponujące 30 godzin pracy na baterii niż jego poprzednik. To nie jest zerwanie umowy, ale przywołuje jedną z godnych uwagi atrakcji oryginału.


W pełni funkcjonalny i gotowy do podróży

Zaktualizowany Asus ExpertBook B9450CEA to bez wątpienia bardziej wydajna wersja poprzedniej, z potężną wydajnością i mile widzianym połączeniem smukłej i lekkiej konstrukcji oraz klawiatury ErgoLift. W tym celu nasza konfiguracja testowa będzie Cię kosztować, a my wolimy jakość wykonania od konkurentów ThinkPad i Latitude. Jeśli kochasz jego styl i liczysz każdą uncję, aby zaoszczędzić na wadze podróżnej, zdecydowanie nie ma nic złego w Księdze Eksperta, ale nie do końca spełnia ona wyróżnienia Editors’ Choice.