Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

ASX bije rekordy.  Virgin Money rośnie o 34 proc

ASX bije rekordy. Virgin Money rośnie o 34 proc

S&Indeks P/ASX 200 wzrósł o 0,9 procent do rekordowego poziomu 7836 punktów w porze lunchu, na co wpływ miał wzrost akcji banków w związku z osiągnięciem przez Commonwealth Bank nowego rekordowego poziomu 121,02 dolarów.

NAB, Westpac, Australia & Bank Nowej Zelandii osiągnął wieloletnie maksima. Akcje notowanego na giełdzie banku Virgin Money wzrosły o 32 procent po otrzymaniu oferty przejęcia od Nationwide za 5,7 miliarda dolarów.

„Ogólnie rzecz biorąc, najważniejsze aktualizacje banków w lutym były lepsze niż oczekiwano” – powiedział Jeff Kaye, analityk bankowy w Garden. „W wynikach wyłaniają się trzy kluczowe tematy: większy dochód rynkowy, w dużej mierze napędzany aktywnością klientów, niższy poziom nieściągalnych i wątpliwych długów oraz lepsze marże wynikające z obaw w miarę stabilizacji konkurencji w zakresie kredytów hipotecznych i depozytów.

Sektor technologii dodał 1 procent, gdy mania na giełdach związanych ze sztuczną inteligencją popchnęła S&P 500 i Nasdaq osiągnęły historyczne maksima.

W Stanach Zjednoczonych akcje lidera sztucznej inteligencji, firmy Nvidia, wzrosły o 4,5 procent, osiągając rekordowy poziom 926,69 dolarów za akcję, przy wartości rynkowej 2,3 biliona dolarów (3,5 biliona dolarów).

W dzisiejszej porannej rozmowie z Sydney analityk technologiczny i dyrektor zarządzający Wedbush Securities, Dan Ives, powiedział, że sztuczna inteligencja to duży trend inwestycyjny następnej dekady.

„NVIDIA to nowa wschodząca gwiazda rynku technologicznego, ojciec chrzestny sztucznej inteligencji, której zyski i wyniki sprzedaży ją wspierają, a teraz wydatki przeznaczane są na pozostałą część technologii” – powiedział Ives. „Wierzymy, że sektor technologii doda kolejne 20 procent w ciągu najbliższych 12 miesięcy”.

W nocy prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell zasygnalizował, że decydenci są raczej skłonni postrzegać presję cenową jako słabą.

„Kiedy zdobędziemy to zaufanie – a jesteśmy od niego niedaleko – właściwe będzie rozpoczęcie obniżania poziomu ograniczeń” – powiedział Powell, odpowiadając na pytania Senackiej Komisji Bankowości podczas drugiego dnia pobytu na półwyspie. Coroczne zeznania przed Kongresem.

READ  Duża firma ubezpieczeniowa „poniosła porażkę” dla ofiar powodzi

Zgodnie z myślą Powella prezes EBC Christine Lagarde stwierdziła, że ​​ona i jej współpracownicy nie są obecnie „wystarczająco pewni siebie”, aby rozpocząć łagodzenie polityki pieniężnej, ale wkrótce może się otworzyć okno.

Akcje w centrum uwagi

Partnerzy GQGAkcje zarządzającego funduszem straciły 0,5 procent po tym, jak Pacific Current poinformowała, że ​​sprzedała swoje udziały.

Zasoby magmowe Następnie akcje wzrosły o 76 procent Minerały Fortescue Nabyła 19,9% udziałów w New South Wales Copper and Gold Exploration Company.

Oś 24 Akcje wzrosły o 2 procent, osiągając rekordowy poziom 41,76 dolarów. Andrew Alcock, dyrektor generalny firmy, po opublikowaniu w lutym wyników za cały rok wyraził pewność, że działalność platformowa może nadal silnie rosnąć w dłuższej perspektywie.