ATP Tour: Hiszpania i Polska kwalifikują się do półfinału Pucharu ATP

2022-01-05 22:17:57 GMT+00:00 – Hiszpania i Polska kontynuowały w środę zacięty mecz, aby awansować do półfinału Pucharu ATP w Sydney.

Oba narody wygrały swoje grupy i zajęły miejsce w półfinale, który rozpoczyna się w piątek. Zmierzą się w następnej rundzie.

Hiszpańską drużynę poprowadził Pablo Carreno Busta, który znokautował Serba Filipa Krajinovicia 6:3 6:4. Carreño Busta strzelił 30 zwycięzców w 80-minutowym meczu. Jego kolega z drużyny, Roberto Bautista Agut, zdobył 90 procent swoich pierwszych punktów serwowania, pokonując Dusana Lagovicia 6:1, 6:4, gdy Hiszpanie awansowali.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

W deblu w rozgrywkach Nations Serbowie Nikola Kasic i Mate Sabanov prowadzili Pedro Martinez i Albert Ramos-Vinolas 6-7 (5), 6-3, 10-5. Jedyna porażka Hiszpanii była w grze zespołowej.

Polska wygrała grupę D, pokonując Argentynę za Hubertem Hurkaczem i Kamelem Majscherczakiem. Hurkacz potrzebował zaledwie 81 minut na zwycięstwo 6-1 6-4 nad Diego Schwartzmanem. Majcherczak pokonał Federico Delbonisa 6:3, 7:6 (3) i zakończył seta remisem 3:0.

Szymon Walkow i Jan Zieliński zakończyli swój występ w Polsce odnosząc zwycięstwo 7-6 (4), 7-6 (5) nad Maximo Gonzalezem i Andresem Moltenim.

Adelajda Międzynarodowy 1

Trzeci rozstawiony Chorwat, Marin Cilic, złamał 16 asów i zdobył 70,6 procent swojego pierwszego serwisu, pokonując Brazylijczyka Thiago Monteiro 6:4 7:6 (3) i awansując do ćwierćfinału w Adelajdzie w Australii.

Następnie pojawia się Cilic, siódmy zawodnik, Laslo Djere z Serbii, który objął prowadzenie po zdyskwalifikowaniu francuskiego rywala Corentina Mute’a. W jednym secie i 4-2 w drugim Moti przechwycił zawołanie sędziego prowadzącego, gdy Djeer walczył o wygranie seta 7-5. Moti wdarł się do urzędnika Steam i wydał serię obelg, które doprowadziły do ​​jego dyskwalifikacji z turnieju.

W innych meczach australijski rezerwowy Tanase Kokinakis pokonał czwartego rozstawionego Francisa Tiafoe w trzecim secie, wygrywając 3-6, 7-5, 6-1 w drodze do ćwierćfinału. Szwed Mikael Ymir, który był ósmym graczem Son-Woo Kwon z Korei Południowej, również wygrał 6:3, 6:2.

READ  Rosjan i Białorusinów nie spodziewamy się w Akwariach w lipcu

Letnia kolekcja Melbourne

Były zawodnik z RPA, Jaume Munnar, pokonał Kevina Andersona 6:4, 6:4 w meczu otwarcia w Melbourne.

Następnym dla Munnara jest szczęśliwy przegrany Henri Laksonen ze Szwajcarii, który objął prowadzenie, gdy Francuz z piątego rozstawienia Benoit Bayer wycofał się z nieujawnionych powodów, przegrywając 4-6, 6-3, 5-2.

Drugim zwycięzcą był Słowak Alex Mulkan, który pokonał włoskiego eliminatora Andreasa Seppi 6-4, 6-7 (6), 6-3. Aleksiej Popirin z Australii, który wyeliminował Włocha Stefano Trafaglię 7-6 (5), 6-3. Litewski kwalifikator Ricardas Berankis, który pokonał Amerykanina Marcusa Girona 7:5, 6:4.